Natalia i Jędrzej
Natalia i Jędrzej

Wyczuwalne jest między wierszami, że Czarnogóry nie odkrywałam sama, co się przekłada na tworzenie całego bloga. Najpierw poznawałam ten kraj z Łukaszem, z którym tam pracowałam. To on zainspirował mnie do stworzenia bloga i był moim mentorem, za co zawszę będę mu wdzięczna! Łukasz aktualnie mieszka oraz pracuje w Azji, ale wiem, że Czarnogóra nadal jest mu bliska. Jak szukacie informacji o Tajlandii to koniecznie zajrzyjcie na jego bloga.

Następnie poznałam Jędrzeja, którego pasją są Bałkany, miał już doświadczenie w pracy w Chorwacji, Albanii i Słowenii. Brakowało mu tylko Czarnogóry do kolekcji państw leżących nad Adriatykiem, szybko tę lukę nadrobił. Wcale mnie nie dziwi, że po doświadczeniach, pracy i mieszkaniu w tych krajach to właśnie Czarnogóra uplasowała się w wyjątkowym miejscu, również dla niego.

Co z tego wyszło?

Mając okazję pracować i mieszkać tutaj, nabraliśmy innego spojrzenia niż typowy turysta. Nasze spostrzeżenia odnośnie Czarnogóry są takim stanem pomiędzy:

– turystą – który, przyjeżdża zachwycić się obcym krajem
– mieszkańcem – który, patrzy na pewne miejsca bardziej krytycznie i pragmatycznie

Na naszym blogu znajdziesz:

Konkretne i rzetelne informację o Czarnogórze. Szczegółowo opisane, praktyczne elementy podróżowania tutaj na miejscu. Podsumowując, krótko i na temat tak trochę męskim okiem. Dodatkowo historie wplecione w miejsca mniej lub bardziej odkryte. Czarnogórskie zakamarki, których przeciętny turysta na oczy nie zobaczy. Do tego opowieści o tym co najbardziej cenimy, pyszne jedzenie i lokalnych mieszkańców.

Kim jesteśmy? 

Natalia

Doświadczenie w pracy z ludźmi zdobywała przez lata pracując przy organizacji eventów, animacji czasu wolnego i sprzedaży. Pracę w turystyce zaczynała w basenie Morza Śródziemnego głównie w krajach Półwyspu Iberyjskiego, po czym trafiła na Bałkany. Dostrzegając olbrzymi potencjał w Czarnogórze postanowiła właśnie ten kraj przybliżyć swoim rodakom. Jako założycielka bloga jest z czytelnikami od samego początku.

Natalia Kośnik
Natalia Kośnik

Jędrzej 

Związany z branżą turystyczną od kilku lat, zdobywał doświadczenie jako pilot, przewodnik i rezydent w Europie oraz Afryce. Od młodzieńczych lat pasjonował się krajami Półwyspu Bałkańskiego i m.in. to wpłynęło na wybór dość niszowych studiów tj. filologii południowosłowiańskiej, której został magistrem. Posługuje się językami krajów bałkańskich, ale tak naprawdę to prawdziwa pasja do tych terenów powoduje, że jak mało kto potrafi znaleźć wspólny język z lokalnymi mieszkańcami. Dołączył do bloga w 2019 roku.

Jędrzej Grabiec
Jędrzej Grabiec

Gościnnie na blogu 

Natalia Styrna 

Pojawiła się na blogu w 2020 roku i stworzyła dział z literaturą. Z naszymi czytelnikami dzieli się pasją do literatury, pisząc recenzje bałkańskich tytułów. Zainteresowanie tym kierunkiem powiązała z wykształceniem. Podobnie jak Jędrzej studiowała filologię południowosłowiańską. Oboje ukończyli Uniwersytet Łódzki, gdzie poznali cudownych wykładowców, którzy pogłębiali ich pasję do Półwyspu Bałkańskiego. Doświadczenie z branży turystycznej jako pilot wycieczek, powoduje że idealnie wpisuje się do teamu tworzącego bloga.

Natalia Styrna

Z wielką chęcią dzielimy się naszą pasją do Czarnogóry. Masz szczegółowe pytanie, nie wahaj się napisać do nas!

Poprzedni artykułJak ominąć korki w Czarnogórze
Następny artykułInternet i telefon w Czarnogórze
Czy moja miłość do Czarnogóry była od pierwszego wejrzenia? Oj przyznam szczerzę, że tak! Od początku byłam zauroczona i żartowałam, że muszę znaleźć tutaj męża, aby zamieszkać na dłużej. Na szczęście znalazłam inny sposób na trwałe związanie się z tym krajem... Założyłam bloga. W tamtym momencie nie zdawałam sobie sprawy, że już wszystkie ścieżki w moim życiu, będą prowadzić w jednym kierunku. Będzie mi miło jak podzielisz się ze mną w komentarzu, od kiedy towarzyszysz mi w tej czarnogórskiej podróży :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here