Urlop 2020 w Czarnogórze.
Urlop 2020 w Czarnogórze.

Urlop 2020 w Czarnogórze powoli zaczynać się rozkręcać. Już dawno powinien kwitnąć w pełni, ale w tym roku wygląda inaczej niż zwykle. Coraz więcej osób decyduje się na wakacje tutaj, promocje biletów lotniczych, brak tłumów, piękna pogoda, zachęcają na wyjazd wakacyjny. Co musisz wiedzieć przed urlopem? Ten artykuł przychodzi z pomocą, poniżej przeczytasz o najważniejszych informacjach i zaleceniach wydawanych przez Instytut Zdrowia w Czarnogórze,

Sezon pełną parą, piękna jest pogoda, ale brak turystów. Na szczęście rząd i instytut zdrowia nadal pamięta o bezpieczeństwie i stara się zapewnić odpowiednie warunki do wypoczynku. WAŻNE ! Poniżej przeczytasz o aktualizacji dotyczącej maseczek z 21.07.2020.

Urlop 2020 w Czarnogórze, a koronawirus

W podróżowaniu zostały wprowadzone nowe zasady w związku z pandemią. W wielu krajach nadal panują pewne restrykcje, w Czarnogórze również. Poniżej przedstawiamy wszystkie ważne informacje i źródła z oficjalnymi stornami, gdzie można na bieżąco sprawdzać wiadomości. Jak przebiegała tutaj epidemia i jak Czarnogóra ogłosiła koniec epidemii znajdziesz w oddzielnych artykułach.

Wszystkie informacje związane z koronawirusem w Czarnogórze – ustawy, wyniki testów, terminy przywracania gospodarki, aktualizowane codziennie znajdziesz na stronie internetowej: www.coronainfocg.me i stronie instytutu zdrowia: www.ijzcg.me

Nowe przypadki zakażeń występują głównie na północy i środkowej części kraju. Zostały tam wprowadzone specjalne restrykcje m.in. gminy zostały odizolowane. Nie ma możliwości wjazdu i wyjazdu – w celu najszybszego wyciszenia ognisk zakażeń. Najtrudniejsza sytuacja w gminach na północy i środkowej Czarnogórze: Bijelo Polje, Rożaje, Berane, Plevlja, Niksić oraz w Podgoricy.

Co musisz wiedzieć przed urlopem

Unia Europejska otworzyła granice zewnętrzne i wśród krajów znalazła się Czarnogóra. Aktualizacja będzie robiona co 14 dni. W ramach partnerskich relacji Czarnogóra otworzyła granice dla wszystkich rezydentów UE, bez konieczności testów czy kwarantanny. Na granicach nie trzeba przedstawiać żadnej rezerwacji, nie ma ankiet itp.

AKTUALIZACJA: 14 lipca UE zniosła Czarnogórę z listy krajów, które mogą bez dodatkowych ograniczeń przyjechać do państw wspólnoty. OBYWATELI – co nie tyczy się rezydentów UE, którzy wracają z Czarnogóry.

Wjazd przez Bośnię, Serbię, Albanię do Czarnogóry

Rząd Czarnogóry otworzył granice dla rezydentów UE, ale wciąż bardzo restrykcyjnie kontrolowane są granice z krajami sąsiednimi. Nowe zachorowania były importowane z Bośni i Serbii – a w tym krajach sytuacja epidemiologiczna jest pod słabą kontrolą. Dlatego dopuszczony jest tylko przejazd tranzytowy przez te kraje, jeżeli chce się wjechać do Czarnogóry.

Mieszkańcy krajów Unii Europejskiej mogą wjechać do Czarnogóry przez kraje, które nie są państwami członkowskimi UE, ale wyłącznie, jeśli wykorzystują te kraje tylko jako kraje tranzytowe. O czym świadczy wówczas kontrola wjazdu / wyjazdu z tych krajów.

ŹRÓDŁO: Vlada Crne Gore

Tranzyt przez Czarnogórę

Jadąc z Albanii, Bośni czy Serbii jest dopuszczony tylko tranzyt przez Czarnogórę – przejazd max. 5 godzin. Nie ma możliwości wjechania do Czarnogóry jak się nocowało w tych krajach – wymagany negatywny wynik testu na Covid.

Pamiętaj podczas urlopu w Czarnogórze

W Czarnogórze rząd stara się ponownie bardzo szybko wyciszyć wszelkie ogniska zakażeń. Gminy o największej ilości nowych przypadków (na północy z granicą Serbską) są zamknięte. Nad wybrzeżem występuje mniej przypadków, obowiązują podstawowe zasady takie jak mamy w całej Europie czyli dbałość o mycie rąk, dezynfekcja i utrzymanie dystansu 2 metry w sklepach itp. Maseczki spakuj już w domu do walizki – przydadzą się na kilku etapach podróży oraz tutaj na miejscu.

Nakaz noszenia maseczki ochronnej. Aktualizacja z 21.07.2020

 • Obowiązuje w zamkniętej i otwartej przestrzeni publicznej na terenie całego kraju. Maski nie są obowiązkowe: na plażach, w Parkach Narodowych, w samochodach jeżeli poruszają się nimi członkowie jednego gospodarstwa domowego. Maski nie obowiązują dzieci poniżej 7 roku życia.
 • Obowiązuje w komunikacji publicznej.
 • TAXI – obowiązek noszenia maseczki, mogą jechać 2 osoby, nie można siadać z przodu. Jest to ważna kwestia – bo może pojawić się problem z dojazdem z lotniska.
 • Jak korzystasz z naszego prywatnego transferu z lotniska – również kierowca i pasażerowie muszą mieć maseczkę.
 • Wynajmując samochód – nie ma takiego obowiązku. Wszystkie samochody z naszej wypożyczalni, są sprzątane i dezynfekowane przed wynajęciem. Dodatkowo każdy samochód jest zaopatrzony w butelkę z płynem do dezynfekcji.

Na plaży i w restauracji

 • Na plażach są zachowane odstępy między leżakami.
 • W restauracjach zachowane są odstępy między stolikami.
 • Obsługa dezynfekuje stoliki, krzesła. Przed wejściem do każdego lokalu są płyny do dezynfekcji.
 • Tylko obsługa ma obowiązek noszenia maseczek.

Bardzo duży nacisk jest kładziony na przestrzeganie zasad przez restauracje i pozostałe obiekty itp. Za nieprzestrzeganie procedur nakładane są kary.

Z czego nie skorzystamy

 • W całej Czarnogórze jest zakaz organizowania wielkich imprez masowych.
 • W całej zamknięte do odwołania są kluby, dyskoteki i wszelkie bary nocne z zamkniętą przestrzenią.
 • Kościoły są otwarte, ale nie ma liturgii.
 • Zakaz jest organizowania dużych imprez zamkniętych: śluby, pogrzeby, itp.
 • Wszelkie imprezy sportowe odbywają się bez publiczności.

UWAGA: Niedziele są niehandlowe. Wszystkie sklepy są pozamykane.
Otwarte są piekarnie, restauracje i bary, stacje benzynowe.

Zniesiona kwarantanna po powrocie do Polski

Rząd w Polsce na posiedzeniu Rady Ministrów 30 czerwca, również ogłosił wznowienie lotów międzynarodowych i zniesieni konieczności odbywania kwarantanny. W wymienionych krajach znalazła się Czarnogóra. ŹRÓDŁO: tutaj

AKTUALIZACJA: 14 lipca Rada Ministrów przedłużyła te same warunki do 28 lipca.

Rozporządzenie Rady Ministrów z 14 lipca.
Rozporządzenie Rady Ministrów z 14 lipca.

Urlop 2020 w Czarnogórze – inny niż zwykle

Koronawirus wywrócił nam życie do góry nogami. Wiele osób przestało planować wyjazdy zagraniczne, albo przełożyło urlop na przyszły rok. Jednak spora cześć turystów nie rezygnuje i wakacje wybiera nad Adriatykiem. Czego możemy się spodziewać na miejscu? Spokoju. Tłumów nie ma i nie będzie. Nawet w Budvie nie widać turystów.

Noclegi i wybór miejscowości

Staramy się zbierać jak najwięcej informacji z sytuacji najpopularniejszych miejscowości nad wybrzeżem. Mieszkamy w Budvie i wiadomo, że na co dzień monitorujemy „własne podwórko”. Jednak wniosek nasuwa się taki, że małe miejscowości nie są dobry wyborem w tym roku. Bardzo dużo apartamentów, hoteli jest zamknięta i nie otworzy się na sezon. Co za tym idzie wiele obiektów, restauracji i barów także. Ciężko uwierzyć w świeżość i jakość przy takim małym ruchu. W tym roku zdecydowanie polecamy wybrać większe miasto, zwłaszcza, że ceny noclegów spadają. Nie ma sensu wybierać małej miejscowości, gdzie ceny normalnie są niższe, bo w tym roku w tym samym budżecie znajdziemy coś np. w Budvie, Kotorze.

Wszyscy lokalni mieszkańcy, odpoczęli, nacieszyli się słońce, czasem z rodziną, ale nie oszukujmy się… teraz są czasy, kiedy ludzie zaczynają tęsknić za pracą. Uśmiech na twarzy wszystkich się pojawia na widok turystów. Oczywiście jest to związane z ich utrzymaniem – nie ma klientów, nie ma pieniędzy. Jednak tutaj czujemy coś innego. Lokalni tęsknią za ruchem, gwarem, nikt nie przywykł do pustej Budvy. A ceny? Nie, nie idą w górę – wręcz odwrotnie. Są miejsca na głównej plaży, gdzie leżaki są darmowe lub tańsze jak zamówi się coś w barze. Nie ma problemu z zachowaniem dystansu 😉

To jest czas, gdzie można przeżyć niesamowite wakacje w bardzo niskiej cenie. Spokojnie można targować się za wynajęcie apartamentu. My, też rozpoczęliśmy sezon ze zniżkami na wynajęcia samochodu. Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o luksusowej turystyce, że za ciszę i spokój w miejscach bez tłumów, prywatne plaże trzeba czasami dopłacić. Teraz trochę wszyscy będziemy mieli luksusowe wakacje 🙂

Urlop w Ciasteczkiem zostali przywitani pierwsi turyści z Polski 2 lipca 2020 fot. Tomasz Adamczyk

Urlop w Czarnogórze 2020 – jechać czy nie jechać?

Kochani! Przez cały okres epidemii relacjonujemy Wam sytuację prosto z Czarnogóry. Pokazujemy jak wygląda nasze życie tutaj, wrzucamy informacje rządowe, sprawdzone, oficjalne. Umieszczamy wszędzie źródło i linki, gdzie możecie aktualnie obserwować sytuację z zakażeniami. Wszystko jest transparentne u nas i dodatkowo na naszej grupie Czarnogóra Forum oraz na Facebookowym fanpage możecie poczytać opinie polskich turystów, którzy tutaj są na miejscu! Wiadomo, my mieszkamy tutaj więc inaczej oceniamy sytuację, jak ktoś kto przyjechał na kilka dni. My już przyzwyczailiśmy się do nowych zasad noszenia maseczek w publicznej przestrzeni itp.

Korona Matrix w Czarnogórze

Staramy się Was informować na bieżąco o wszelkich zmianach i ustawach. Ostatnio jest to wysoce utrudnione, bo media przekazują liczne nieprawdziwe wiadomości. My, też czujemy się zdezorientowani… Wiecie dlaczego? Oto kilka faktów:

 • Polski rząd utrzymał loty do Czarnogóry. Nie ma kwarantanny po powrocie.
 • Codziennie mamy samoloty z Polski. Łącznie 15 połączeń tygodniowo.
 • LOT otwiera nowe rejsy: do Tivatu i uruchamia samoloty z Poznania.
 • Rainbow zaczyna wysyłać czartery. Pierwszych 140 osób!
 • Codziennie jest ok. 50 nowych zakażeń w Czarnogórze, w Polsce ok. 300.
 • W Czarnogórze, zamknięte są regiony dotknięte dużą ilością zakażeń i bardzo przestrzega się zasad.
 • W Polsce, sami wiecie jak jest.
 • UE zakazuje wjazdu obywatelom Czarnogóry do wspólnoty, ale rezydenci UE mogą przyjechać do Czarnogóry i nigdzie nie wprowadzona jest kwarantanna po powrocie.

Teraz kochani sami oceńcie tę sytuację… Zgłupieć można 😀

Urlop życia! – to najczęściej od Was słyszymy!

Codziennie spotykamy Was na ulicach, jest nam bardzo miło jak nas poznajecie, zaczepiacie, żeby się przywitać! Cieszą nas słowa zadowolenia i pozytywnej energii jaka od Was płynie. Ciągle słyszymy „Wakacje życia!” Piękna pogoda widać, też Wam się udziela. Taka nasuwa się nam refleksja – że ten kto tutaj nie jest nie zrozumie tej aury. Codziennie do nas piszecie, jak wygląda sytuacja, że ciągle w mediach piszą, że jest jakaś masakra tutaj. Jak mamy Wam wyjaśnić? Pokazujemy, informujemy, inni, też wrzucają zdjęcia, piszą relacje ze swoich wakacji. To nie tylko nasze słowa! Ciężko ludziom w Polsce wyjaśnić, że naprawdę nad wybrzeżem nie odczuwa się tej całej epidemii. Wręcz informujecie nas, że w Czarnogórze ludzie poważniej podchodzą do restrykcji niż w Polsce, że nie odczuwacie niebezpieczeństwa tutaj.

Jak ktoś w siedząc w Polsce, może oceniać sytuację w Czarnogórze? Czytając nieprawdziwe informacje podawane przez media? Każdy z nas ma swój rozum i sam podejmuje decyzję, czy zaryzykuje czy zostanie w domu. Zarazić się można wszędzie. Tłumy nad Bałtykiem nie są bezpieczniejsze od pustych plaż nad Adriatykiem.

Rozumiemy osoby, które obawiają się wyjazdu zagranice i zostają w domu. Nie rozumiemy, tylko tych którzy sieją panikę i wywołują strach w innych… Każdy podejmuje decyzję sam za siebie. Nie da się kogoś namówić lub komuś zakazać wybierania miejsca na urlop. Pozwólmy sobie nawzajem wybrać nad jakim morzem będziemy się opalać 🙂

41 KOMENTARZE

 1. Naprawdę świetny blog. Marzyłam o wakacjach w Czarnogórze. Jednak rodzina ciągle się martwi. A co jak zachorujemy? Ja ciągle chcę jechać. I zabrać męża, dzieci. Jak ich przekonać ? W końcu marzenia trzeba spełniać. Pozdrawiam serdecznie. Ania

  • Pani Aniu,
   dziękujemy za miłe słowa o naszym blogu.
   My od początku epidemii, staramy się pokazywać na bieżąco jak wygląda życie w Czarnogórze. Nigdy, też nikogo na siłę nie namawiamy – wychodzimy z założenia, że każdy sam musi podjąć decyzję, ale… patrząc na sytuację w Europie i na świecie… to nie zapowiada się, żeby wirus w najbliższym czasie znikną z naszego życia, wiec chyba musimy nauczyć się z nim żyć.

   Co do urlopu w Czarnogórze, czy ogólnie za granicą: nie ma miejsca mniej lub bardziej bezpiecznego. W Polsce, te tłumy na plażach nie są bezpieczniejsze, niż teraz np. puste plaże w Czarnogórze. Kontrole w samolotach, dezynfekcje, restauracje, ciągle tutaj sprzątają, widać, że jest duży nacisk na przestrzeganie tych zasad.

   Na naszej grupie w Czarnogórze, są już od kilki dni turyści z Polski. Już kilka samolotów do tej pory wylądowało – można poczytać ich relację 🙂
   Wszyscy zadowoleni 🙂

 2. Dzień dobry,
  Planujemy urlop w Czarnogórze w sierpniu. Chcieliśmy przejechać się na jeden dzień do Dubrownika, czy jest teraz taka możliwość ?

  • W celach turystycznych można wjechać – tak oficjalnie jest to ujęte. Nasi znajomi pokazali rezerwację i nie było problemów. Myślę, że wizyta do Dubrownika również będzie tak traktowana.
   Pozdrawiam

 3. Witam, mam takie pytanko, bo Unia znowu wprowadza ograniczenia wobec Czarnogóry. Czy warto teraz jechać i co w ogóle mówią na ten temat w Czarnogórze?

  • Witam,
   nie da się powiedzieć, czy ktoś ma jechać czy nie. Co do ograniczeń – to one dotyczą obywateli Czarnogóry – którzy chwilowo nie mogą wjeżdżać do UE. Obywatele UE mogą bez ograniczeń wjeżdżać tutaj. Czy warto? To, też kwestia do refleksji, którą samemu trzeba odbyć – codziennie przylatują samoloty z Polski, na naszej grupie Czarnogóra Forum – Polacy piszą, że urlop życia 🙂 My się z nimi zgadzamy, mało turystów, ceny niższe, piękna pogoda 🙂 Trzeba być ostrożnym i przestrzegać zasad – tutaj bardzo mocno do tego się stosują, ciągła dezynfekcja, kary za brak maseczki, regiony z dużą ilością zachorowań są odcięte itp.
   Każdy sam musi rozważyć czy podejmie ryzyko 🙂
   Pozdrawiamy ze słonecznej Czarnogóry

 4. Dziękuję również za te informacje. ? Mamy taki zamiar jechać do Czarnogóry 4 sierpnia. Wakacje w Czarnogórze planowaliśmy już w lutym ( 4 osoby) .

 5. Witam. Wybieram się do Czarnogóry, a konkretnie do Budvy na początku września. Chciałbym stamtąd pojechać na jednodniową wycieczkę do Albanii. Może Pani coś polecić. Przewodnik może być również w języku angielskim. Pozdrawiam

  • Panie Mariuszu,
   oficjalnie, po powrocie z Albanii wymagany będzie test. Z powodów trudności na granicach nie są organizowane wycieczki do Albanii czy Dubrownika.
   Pozdrawiam

 6. Wszystko bardzo trafnie opisane.
  Moja miłość trwa już 31 lat. Tyle tu przyjeżdżam i coraz dłużej zostaje. Pisze to, leżąc na plaży, oczywiście w Czarnogórze. Kocham tu być, ściągam tu rodzinę, przyjaciół. Staram się wszystkim pokazać mój drugi dom. Liczę, że może kiedyś uda mi się zostać tu na jeszcze dłużej niż miesiąc. Jak teraz.
  Restrykcje tu są naprawdę dużo lepiej przestrzegane niż u nas. Oby tylko nasz rząd nic nie zmienił i pozwolił tu spędzać wakacje. Jak nie, no to marzenie moje się spełni i zostanę dłużej ☺️☺️ Nie będę płakać. Zakochana w MNE, pozdrawiam serdecznie.

 7. Dzień Dobry
  Właśnie Czarnogóra wprowadziłą obowiązek posiadania certyfikatu na nieobecność COVID dla Polaków. Czy wiecie jaki to ma być test i certyfikat ?
  Będę wdzięczna za informację. Mamy zaplanowany wyjazd w sierpniu.

 8. Pani Natalio, czyli będąc w sierpniu w Czarnogórze 2 tygodnie nie mogę sobie zrobić wypadu do BiH albo Albanii ??
  W jaki niby sposób służby graniczne mają sprawdzić czy nocowałem w tych krajach ? Pzdrawiam serdecznie

 9. Witam, wybieramy się do Czarnogóry w sierpniu, czy są jakieś problemy z przekroczeniem granic Polska/Słowacja /Węgry /Serbia /Czarnogóra? Jakieś wzmożone kontrole? Chcielibyśmy zatrzymać się na nocleg w Serbii, czy nie będzie później problemu z wjazdem do Czarnogóry?

  • Witam,
   odnośnie przekraczania poszczególnych granic odsyłam do ambasad, niestety nie jesteśmy w stanie wszystkiego na bieżąco sprawdzać – postanowiliśmy skupić się na Czarnogórze. Na naszej grupie Czarnogóra Forum – codziennie Polacy piszą jak i kiedy przekraczali granice. Nie ma większych problemów, ludzie ciągle przyjeżdżają samochodami. Od strony Serbii można wjechać tylko jak był tranzyt.
   Pozdraiwam

 10. Dzień dobry, czy jest możliwe wjechanie do Czarnogóry od strony Dubrovnika i potem powrót do Polski tranzytem przez Serbię, Węgry i Słowację? Jutro ostatni moment kiedy możemy tak zrobić i chcieliśmy wiedzieć. BTW. Potwierdzam że przez BiH tranzytem do Dunroika i z powrotem mozna przejechać bez żadnego problemu. Nawet nie patrzą czasem na dokumenty.

  • Witam,
   odnośnie przekraczania poszczególnych granic odsyłam do ambasad, niestety nie jesteśmy w stanie wszystkiego na bieżąco sprawdzać – postanowiliśmy skupić się na Czarnogórze. Na naszej grupie Czarnogóra Forum – codziennie Polacy piszą jak i kiedy przekraczali granice. Nie ma większych problemów, ludzie ciągle przyjeżdżają samochodami. Od strony Serbii, BiH, Albanii do Czarnogóry można wjechać tylko jak był tam tranzyt.
   Pozdrawiam

 11. Świetny blog i super robota. Ja zakochałem się w Czarnogórze kiedy przejeżdżaliśmy przez nią podczas rajdu złombol 2 lata temu 🙂

  Teraz wracam 🙂 Samochodem przez UE. Będziemy w Budvie od 3 sierpnia. Może na siebie wpadniemy 🙂 Pozdrawiam

  • Super Michał 🙂
   wielkie dzięki za miłe słowa! Dawaj znać to może na kawę uda się spotkać.
   Słyszałam o Waszym Złombol 2 lata temu, też byłam w tym czasie w Czarnogórze – lokalni znajomi mi o Was opowiadali 😉

 12. Hej,
  mozesz prosze potwierdzic to co wyczytalem na temat przemieszczania sie po balkanach? przylatujemy do podgoricy i wynajmujemy auto. z tego co rozumiem moge nim pojechac do chorwacji – i tylko chorwacji? bih, albania i serbia nie mozna?
  z gory dziekuje

 13. Dzień dobry, bardzo proszę o informację nt.rejestracji pobytu/zameldowania się w danej miejscowości. Czy fakt ten jest potem jakoś sprawdzany przy wyjeżdzie?Pozdrawiam i dziękuję;)

  • Dzień dobry,
   opłatę klimatyczną powinien pobrać i uiścić właściciel apartamentu – potwierdzenie, też powinien Państwu okazać. My nie mieliśmy nigdy kontroli, ale kilka osób nam pisało, że mieli sprawdzane na granicy.

 14. W Budvie w restauracji Jordan jest klub w którym grają dwaj muzycy z gitarami.Czy teraz można tam zjeść słuchając śpiewu tych panów,czy tylko zjeść bez muzyki?

 15. Pani Natalio świetna robota. My aktualnie jesteśmy w Budvie i jest super. Wjechaliśmy bez najmniejszych problemów, mam nadzieję że również tak wyjedziemy. Mało ludzi, wszędzie można usiąść na najlepszych miejscach bo są wolne. Plaże należą do nas. Wszyscy uśmiechnięci, pomocni. Jest naprawdę idealnie.

  • Panie Michale,
   bardzo się cieszymy, że urlop udany!
   My, też bardzo doceniamy ten sezon 🙂 Na tę chwilę przejazd do Polskich bez żadnych problemów 🙂
   Pozdrawiamy i dziękujemy za miłe słowa

 16. Witam moich ulubieńców:-)mam pytanie bo wszędzie znajduje tylko informacje o tym ile alkoholu mogę zabrać z Czarnogóry ? a ja chciałam zabrać (samochodem)kilka arbuzów, trochę pomidorów,oliwy..czy są jakieś ograniczenia?z góry dziękuję za odpowiedź

  • Pani Sabino,
   teoretycznie nie można przewozić produktów pochodzenia zwierzęcego i warzyw, owoców spoza UE- ale nie sądzę, żeby w Polsce na granicach sprawdzali, gdzie Pani kupiła arbuza 🙂

 17. „Nie ma możliwości wjazdu i wyjazdu – w celu najszybszego wyciszenia ognisk zakażeń. Najtrudniejsza sytuacja w gminach na północy i środkowej Czarnogórze: Bijelo Polje, Rożaje, Berane, Plevlja, Niksić oraz w Podgoricy.” – czy to informacje nadal aktualne? Jesli tak to gdzie mozna znaleźc jakieś szczegóły, jak często się to zmienia? Czy w ogóle nie można wjechać/wyjechac do niektórych gmin?

  • Panie Adamie,
   w artykule są podane linki do stron czarnogórskiego rządu i instytutu zdrowia, gdzie można śledzić aktualną sytuację. Na naszym FB wrzucamy na bieżąco wszelkie zmiany. Na tę chwilę nie ma żadnej gminy, która była by zamknięta: wprowadzono natomiast w niektórych gminach godzinę policyjna po 22:00 i zamknięte lokale.
   Pozdrawiamy

 18. Pani Natalio
  Wybieram się 19 sierpnia. Czy może mi Pani polecić: – miejsce z w miarę piaszczystą plażą (wiem że to trudne w Czarnogórze bo oni plaże żwirowe nazywają piaszczystymi)
  – wypożyczalnie aut, która podrzuci auto na lotnisko w Podgoricy
  -apartament z blisko plaży

  Pozdrawiam serdecznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj