Wycieczki po polsku z Herceg Novi to kolejna propozycja na zwiedzanie Czarnogóry w ojczystym języku. Herceg Novi stało się nam bliższe przede wszystkim za sprawą Ani i jej męża Vlada, którzy prowadzą tam agencję turystyczną Active Montenegro. Współpracujemy z nimi z powodzeniem od sezonu 2022 i będziemy tę podróż kontynuować także i w tym roku z rozszerzoną ofertą wycieczkową z Budvy. W tym artykule zaś chcemy Wam przybliżyć to, jakie wycieczki możecie zrealizować z regionu Herceg Novi. Bo kogo innego możemy polecić, jeśli nie naszych partnerów, z którymi realizujemy niektóre wycieczki?

Wycieczki po polsku z Herceg Novi – położenie miasta

Herceg Novi jest z pewnością świetną opcją na wypoczynek o niemal każdej porze roku. Miejscowość ta jest bowiem atrakcją samą w sobie, a – dzięki położeniu w północnej części Zatoki Kotorskiej, zaraz przy granicach z Chorwacją oraz Bośnią i Hercegowiną – jest świetną bazą wypadową do innych rejonów. Miasto wznosi się na wzgórzu u wylotu Zatoki Kotorskiej, otoczone jest pasmem górskim Orjen i – co więcej – może poszczycić się przepiękną starówką, kilkukilometrową promenadą, zabytkowymi twierdzami, parkami, muzeami, różnorodnymi plażami oraz bogatą ofertą kulinarną.

Baza noclegowa jest równie bogata, bo możecie wybierać spośród różnych opcji zakwaterowania:

Starówka Herceg Novi.
Starówka Herceg Novi.
Cerkiew św. Michała Archanioła w Herceg Novi.
Cerkiew św. Michała Archanioła w Herceg Novi.

Herceg Novi na odnowę biologiczną

Dodatkowo, do kompleksu Herceg Novi możemy zaliczyć kilka pobliskich miejscowości. Na przykład Igalo, w którym znajduje się słynny Instytut Reuamtologiczny, wykorzystujący do zabiegów miejscowe błoto. W jego lecznicze właściwości wierzył też sam Josip Broz Tito, który bywał tam na tyle regularnie, że nawet wybudował w jego pobliżu ogromną rezydencję. Uwagę warto zwrócić też na miejscowość Meljine z przepięknym monastyrem i winiarnią Savina, ekskluzywną mariną Lazure oraz na Ɖenovici z luksusowym kompleksem Portonovi. Ponadto – do wszystkich tych miejsc z łatwością można dostać się miejscowym autobusem albo taksówką. W rejonie Herceg Novi są one niezwykle popularne, jak również przystępne cenowo.

Wycieczki po polsku z Herceg Novi.
Wycieczki po polsku z Herceg Novi.
Muzeum żeglugi morskiej w Herceg Novi.
Muzeum żeglugi morskiej w Herceg Novi.

Herceg Novi – tu mieszkają i pracują nasi znajomi

Jeśli zdecydujecie się na wakacje w północnej części Zatoki Kotorskiej, to serdecznie polecamy Wam skorzystanie z poniższej oferty wycieczek po polsku z Herceg Novi. Ania, wraz ze swoim zespołem, przygotowała dla Was wycieczki, dzięki którym poznacie najpiękniejsze czarnogórskie miejsca od podszewki, a jeśli będziecie mieli ochotę poszerzyć horyzonty o inne bałkańskie zakątki, to zaprosi Was m.in. do chorwackiego Dubrownika. Niektóre wycieczki pokrywają się z naszymi z Budvy, np. Dubrownik czy Rafting – dlatego że realizujemy je właśnie wspólnie z Anią i Vlado. Może się wydawać, że Czarnogóra jest mała, ale w kwestiach organizacji nie damy niestety rady pogodzić logistycznie 2 regionów (Budva i Herceg Novi) podczas jednej wycieczki. Są to bowiem miasta zbyt daleko od siebie położone. Dlatego wszystkich, którzy wybierają się w ten region na urlop, zapraszamy do zapoznania się z ofertą Active Montenegro. Formularz rezerwacyjny na końcu artykułu.

Wycieczki po polsku z Herceg Novi – dokąd możecie pojechać w sezonie 2023?

NAZWA I OPIS WYCIECZKIOKRES REALIZACJI
Smaki Bokimaj – październik
Górski Wieniecmaj – październik
Dubrownik od strony lądu i morzamaj – październik
DUBROWNIK PO POŁUDNIU (bez przewodnika)maj – październik
MONASTYR OSTROG (bez przewodnika)maj – październik
Raftingmaj – wrzesień

Rafting

Nazwa agencji Active Montenegro oczywiście zobowiązuje! Rafting na rzece Tarze to z pewnością specjalność naszych partnerów. Wycieczkę realizują od lat i niezmiennie cieszy się ona powodzeniem, a także zachwyca każdego, kto bierze w niej udział. Czeka Was spływ pontonami po krystalicznie czystej rzece, co więcej – najgłębszym kanionem w Europie w otoczeniu przepięknej przyrody. A do tego również śniadanie i obiad w cenie! Wycieczka pilotowana jest przez osobę, która mówi także w języku polskim. Formularz rezerwacyjny na dole artykułu.

TYP: Sportowa z adrenaliną. Spływ pontonem na rzece.
DLA KOGO: Dla wszystkich, dzieci od 5 r.ż.
KIEDY: Maj – Wrzesień.

Wycieczki po polsku z Herceg Novi.
Wycieczki po polsku z Herceg Novi.

Wycieczki po polsku z Herceg Novi w Zatoce Kotorskiej

Smaki Boki

To autorska wycieczka Ani, przede wszystkim dla tych, którzy wiedzą, jak ważnym elementem każdej podróży jest próbowanie lokalnych przysmaków. Odwiedzicie w jej trakcie Perast, Wyspę Matki Boskiej na Skale, klimatyczną farmę owoców morza, a także Kotor oraz zasmakujecie mnóstwa tradycyjnych specjałów. Jest to wycieczka objazdowa z polskojęzycznym przewodnikiem, z licznymi przystankami, degustacjami, rejsem łódką, jak również kolacją w czarnogórskiej konobie. Formularz rezerwacyjny na dole artykułu.

TYP: Kulinarno-historyczna. Rejs łódką.
DLA KOGO: Dla dorosłych i młodzieży.
KIEDY: Maj – Październik.

Wycieczki po polsku z Herceg Novi.
Wycieczki po polsku z Herceg Novi.

Górski Wieniec

Czyli wycieczka po paśmie górskim Lovćen, które jest tak wyjątkowe, że stało się bohaterem epopei narodowej Czarnogórców – „Górski wieniec”. Zaczniecie od przystanku przy cieśninie Verige, przespacerujecie się po Peraście, a potem już w górę! Serpentyny, Njeguši – degustacja pršuta i sera, mazuleum Petra II Petrovića Njegoša, Cetinje i na końcu zjazd z powrotem na wybrzeże z niezwykłym widokiem na Riwierę Budvańską. Jest to wycieczka objazdowa z polskojęzycznym przewodnikiem, z licznymi przystankami, a także degustacją. Formularz rezerwacyjny na dole artykułu.

TYP: Kulinarno-historyczna. Rejs łódką.
DLA KOGO: Dla dorosłych i młodzieży.
KIEDY: Maj – Październik.

Wycieczki po polsku z Herceg Novi.
Wycieczki po polsku z Herceg Novi.

Zagraniczne wycieczki po polsku z Herceg Novi

Dubrownik od strony lądu i morza

Następnie mamy dla Was wycieczkę do miasta, którego chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. W dodatku Herceg Novi i Dubrovnik dzieli zaledwie 50 km. Podczas pobytu na terenie Zatoki Kotorskiej z pewnością szkoda nie wykorzystać takiej okazji i nie odwiedzić „Perły Adriatyku”! Na miejscu czeka Was spacer z lokalnym przewodnikiem, posługującym się językiem polskim, a także rejs dookoła wyspy Lokrum. Taką samą wycieczkę realizujemy z Budvy.

Transfer do Dubrownika

Inną możliwością na odwiedzenie Dubrownika, dojeżdzając z Herceg Novi, jest wycieczka bez przewodnika, która kosztuje tylko 25 euro. Wyjazd – oczywiście z Herceg Novi – o godzinie 14.00, transfer bezpośrednio do Starego Miasta, a tam czas wolny. To świetna okazja, by delektować się Dubrownikiem w godzinach popołudniowych, bez gwaru i licznych grup turystów, według swojego planu i upodobań. Wycieczka z agencją różni się jednak od standardowego transferu do miasta Dubrownik, ponieważ – biorąc w niej udział – macie zagwarantowany dojazd na samą Starówkę oraz ubezpieczenie turystyczne. Formularz rezerwacyjny na dole artykułu.

TYP: Historyczno-krajoznawczy.
DLA KOGO: Dla wszystkich.
KIEDY: Maj – Październik.

Wycieczki po polsku z Herceg Novi.
Wycieczki po polsku z Herceg Novi.

Zarezerwuj wycieczki po polsku z Herceg Novi

Rezerwacji wycieczek możecie dokonać sami przez formularz (poniżej) w tzw. widełkach czasowych – nawet jeśli nie znacie dokładnego terminu urlopu. Osobom, które wypełniły formularz w pierwszej kolejności będą proponowane miejsca na wycieczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj