Od bloga do Agencji Turystycznej – poznaj naszą historię, jak krok po kroku zamienialiśmy naszą pasję w bardzo mocno rozwijającą się firmę. Dziś już nie tylko we dwoje, ale ze stale powiększanym Teamem pokazujemy Wam piękną Czarnogórę – nie tylko na łamach bloga, ale na miejscu oferując szereg usług.
W 2017 roku Natalia założyła bloga i tak na początku sama, później już z Jędrzejem zarażała pasją do Czarnogóry. Od początku blog wypełniał lukę, bo jak się okazuje – do dziś jest to jedyny portal poświęcony tylko Czarnogórze. Główną ideą od samego początku było popularyzacja tego kraju wśród rodaków, co sukcesywnie od lat udaje się nam osiągnąć. Strona stale jest rozwijana i przez wielu uznawana za skarbnicę wiedzy o Czarnogórze i niezbędną lekturę przed wyjazdem. Nadal piszemy artykuły (już nie tylko sami) i wciąż naszą ideą jest dzielenie się fascynacją do tego małego kraju.
Hvala.pl to już nie tylko blog – to marka, którą budujemy od kilku lat. Z roku na rok poszerzaliśmy zakres oferowanych usług i tak od 2022 roku wskoczyliśmy na najszerszy z możliwych poziomów w branży turystycznej.
Założyliśmy Agencję Turystyczną Hvala.pl Mając status Tour Operatora nie mamy ograniczeń w oferowaniu usług. Było to nasze odległe marzenie, nie sądziliśmy, że w tak krótkim czasie uda się nam zdobyć wszystkie potrzebne licencje, pozwolenia, gwarancję turystyczną i przede wszystkim odpowiednie środki finansowe na tak wielką inwestycję.
Agencja Turystyczna Hvala.pl 
Numer Licencji: 627
Numer Wydanej Decyzji: 018-330/22-5409/2
Numer Gwarancji Turystycznej: 6-42-083
Uczestnicy naszych wycieczek objęci są ubezpieczeniem w UNIQA osiguranje

Natalia Kośnik założycielka bloga.

Doświadczenie w pracy z ludźmi zdobywała przez lata pracując przy organizacji eventów, animacji czasu wolnego i sprzedaży. Pracę w turystyce zaczynała w basenie Morza Śródziemnego głównie w krajach Półwyspu Iberyjskiego, po czym trafiła na Bałkany. Dostrzegając olbrzymi potencjał w Czarnogórze postanowiła właśnie ten kraj przybliżyć swoim rodakom. Jako założycielka bloga jest z czytelnikami od samego początku. Wraz z rozwojem bloga i firmy, realizuje się w tworzeniu nowych usług i treści. Odpowiada za marketing i social mediami. Wraz z Jędrzejem jest współwłaścicielką firmy i agencji.

Jędrzej Grabiec licencjonowany przewodnik w Czarnogórze.

Związany z branżą turystyczną od kilku lat, zdobywał doświadczenie jako pilot, przewodnik i rezydent w Europie oraz Afryce. Od młodzieńczych lat pasjonował się krajami Półwyspu Bałkańskiego i m.in. to wpłynęło na wybór dość niszowych studiów tj. filologii południowosłowiańskiej, której został magistrem. Posługuje się językami krajów bałkańskich, ale tak naprawdę to prawdziwa pasja do tych terenów powoduje, że jak mało kto potrafi znaleźć wspólny język z lokalnymi mieszkańcami. Dołączył do bloga w 2019. W roku 2020 uzyskał licencję przewodnika w Czarnogórze (numer licencji: 1512). Wspólnie z Natalią jest właścicielem firmy i agencji.

Natalia Styrna redaktorka działu kultura na blogu.

Pojawiła się na blogu w 2020 roku i stworzyła dział z kulturą. Z czytelnikami dzieli się pasją do literatury, pisząc recenzje bałkańskich tytułów i artykułu o muzyce. Zainteresowanie tym kierunkiem powiązała z wykształceniem. Podobnie jak Jędrzej studiowała filologię południowosłowiańską. Oboje ukończyli Uniwersytet Łódzki, gdzie poznali cudownych wykładowców, którzy pogłębiali ich pasję do Półwyspu Bałkańskiego. Doświadczenie z branży turystycznej jako pilot wycieczek, powoduje że idealnie wpisuje się do teamu tworzącego bloga.

Team Hvala.pl

Magdalena dołączyła do teamu w sezonie 2021 i od tamtej pory stopniowo przejmowała jedną z najważniejszych części naszej pracy, czyli mailowy kontakt z klientami. Zajmuje się wszystkimi rezerwacjami i potwierdzeniami zamawianych usług.

Łukasz dba o kwestie techniczne IT strony internetowej. Od samego początku pracował razem z Natalią w Czarnogórze i to on zainspirował ją do stworzenia bloga. Był mentorem i wspierał ten nowy projekt, swoją wiedzą odnośnie blogowania i strony technicznej IT. Sam jest twórcą jednego z największych portali o Tajlandii i dalej rozwija się w dziedzinie programowania. Jak szukacie informacji o Tajlandii to koniecznie zajrzyjcie na bloga Łukasza.

PO WIĘCEJ INSPIRACJI ZAPRASZAMY NA NASZ INSTAGRAM