Od bloga do Agencji Turystycznej – poznaj naszą historię, jak krok po kroku zamienialiśmy naszą pasję w bardzo mocno rozwijającą się firmę. Dziś już nie tylko we dwoje, ale ze stale powiększanym Teamem pokazujemy Wam piękną Czarnogórę – nie tylko na łamach bloga, ale na miejscu oferując szereg usług.

OD PASJONATÓW DO PROFESJONALISTÓW

W 2017 roku z fascynacji Czarnogórą powstała internetowa przestrzeń, której głównym celem było inspirowanie i pomaganie w przygotowaniu do urlopu w tym kraju. Blog szybko stał się magnesem przyciągającym miłośników Bałkanów. Nie tylko wypełnił rynkową niszę, ale również wyznaczył nowe standardy jako jedyny w Polsce specjalistyczny portal poświęcony wyłącznie Czarnogórze. Nasze zaangażowanie w promowanie tego niezwykłego miejsca zaowocowało znaczącym wzrostem zainteresowania wśród Polaków, co potwierdza nasza rosnąca społeczność czytelników. W głównej mierze to dzięki Wam – wielbicielom Bałkanów – zaryzykowaliśmy i podjęliśmy kolejny krok.

Z PASJI W PRACĘ: Ryzyko, które się opłaciło

Wieloletnie doświadczenie w pracy w turystyce oraz coraz częstsze pytania od czytelników o oferowanie usług na miejscu zrodziły pomysł, abyśmy połączyli pasję z pracą. W ten sposób, w lutym 2020 roku, podjęliśmy najbardziej ryzykowną decyzję w naszym życiu: rzuciliśmy pracę i przeprowadziliśmy się na stałe do Czarnogóry. Bez mieszkania, pracy… mieliśmy tylko siebie i wiernych czytelników bloga. Miesiąc później przyszła pandemia. Jednak upór i wielka pasja sprawiły, że się nie poddaliśmy. Był to dla nas przełomowy rok. W czasie pandemii otworzyliśmy biuro podróży, a Jędrzej zdobył licencję przewodnika. I tak oto, kiedy masowa turystyka stanęła, my zaczęliśmy pływać – dosłownie, ponieważ pierwszą naszą autorską wycieczką było Jezioro Szkoderskie.

TOUR OPERATOR: Płyniemy dalej na głębokie wody

Hvala.pl ewoluowało z bloga w pełnoprawną markę. Przez lata rozszerzaliśmy naszą ofertę, by w 2022 roku osiągnąć szczyt branży turystycznej. Jako Agencja Turystyczna Hvala.pl z dumą posiadamy status Tour Operatora, co pozwala nam oferować nieograniczony zakres usług. Realizacja tego marzenia, które jeszcze niedawno wydawało się odległe, stała się możliwa dzięki zdobywaniu kluczowych licencji, gwarancji turystycznej i zgromadzeniu odpowiednich środków finansowych.

POZNAJ NASZ CAŁY TEAM

Doświadczenie w pracy z ludźmi zdobywała przez lata pracując przy organizacji eventów, animacji czasu wolnego i sprzedaży. Pracę w turystyce zaczynała w basenie Morza Śródziemnego głównie w krajach Półwyspu Iberyjskiego, po czym trafiła na Bałkany. Dostrzegając olbrzymi potencjał w Czarnogórze postanowiła właśnie ten kraj przybliżyć swoim rodakom. Jako założycielka bloga jest z czytelnikami od samego początku. Wraz z rozwojem bloga i firmy, realizuje się w tworzeniu nowych usług i treści. Odpowiada za marketing i social mediami. Wraz z Jędrzejem jest współwłaścicielką firmy i agencji.
Związany z branżą turystyczną od kilku lat, zdobywał doświadczenie jako pilot, przewodnik i rezydent w Europie oraz Afryce. Od młodzieńczych lat pasjonował się krajami Półwyspu Bałkańskiego i m.in. to wpłynęło na wybór dość niszowych studiów tj. filologii południowosłowiańskiej, której został magistrem. Posługuje się językami krajów bałkańskich, ale tak naprawdę to prawdziwa pasja do tych terenów powoduje, że jak mało kto potrafi znaleźć wspólny język z lokalnymi mieszkańcami. Dołączył do bloga w 2019. W roku 2020 uzyskał licencję przewodnika w Czarnogórze (numer licencji: 1512). Wspólnie z Natalią jest właścicielem firmy i agencji.
W Czarnogórze jest od 2020 roku – duszą, sercem i żołądkiem. Przyjechała na wymianę studencką, z której już nie wróciła. 🙂 Z wykształcenia jest mgrą filologii chorwackiej. Na co dzień tłumaczy, uczę chorwackiego i oprowadza po Czarnogórze. W międzyczasie podróżuję po świecie w poszukiwaniu inspiracji – głównie tych smakowych. W sieci działa jako Facetka od chorwackiego i Pociąg do świata. Więcej o Karolinie przeczytacie tutaj.
Gdy pierwszy raz odwiedził Czarnogórę postanowił, że na pewno jeszcze do niej wróci. Tak też się stało, gdy w 2022 roku na stałe przeprowadził się do tego pięknego kraju. Mimo, iż z turystyką ma niewiele wspólnego, ponieważ z wykształcenia jest informatykiem, to postanowił zrobić licencję przewodnika turystycznego, by odkrywać przed innymi bałkańskie klimaty. Zakochany w Czarnogórze aktywnie spędza wolny czas na wycieczkach ze swoją czworonożną przyjaciółką, lata dronem i jeździ na rowerze, bo jak mówi to tutaj jest jego dom.

W Czarnogórze zakochała się przypadkiem. W 2022 roku zimą, przyjechała na wymianę studencką do Nikšića i została tam rok. Skusił ją nieprzetarty szlak dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego z którego nikt przed nią nie pojechał na Erasmusa do Czarnogóry. Jako studentka filologii chorwackiej z językiem serbskim odnalazła się dosyć szybko w bałkańskich realiach i teraz nie wyobraża sobie życia z dala od nich. Czarnogóra skradła jej serce i nie planuje go oddać. Jako świeżo upieczona filolożka interesuje się przede wszystkim językiem i tym jak kreuje rzeczywistość, szczególnie właśnie tę czarnogórską, szerzej bałkańską. Nowo nabyta miłość do kultury i historii zmusiła ją by już rok później – w 2023 roku zdobyć licencję przewodniczki. Więcej o Wiktorii przeczytacie tutaj.

Team Hvala.pl

Magdalena dołączyła do teamu w sezonie 2021 i od tamtej pory stopniowo przejmowała jedną z najważniejszych części naszej pracy, czyli mailowy kontakt z klientami. Zajmuje się wszystkimi rezerwacjami i potwierdzeniami zamawianych usług.

Natalia Styrna redaktorka działu kultura na blogu.

Pojawiła się na blogu w 2020 roku i stworzyła dział z kulturą. Z czytelnikami dzieli się pasją do literatury, pisząc recenzje bałkańskich tytułów i artykułu o muzyce. Zainteresowanie tym kierunkiem powiązała z wykształceniem. Podobnie jak Jędrzej studiowała filologię południowosłowiańską. Oboje ukończyli Uniwersytet Łódzki, gdzie poznali cudownych wykładowców, którzy pogłębiali ich pasję do Półwyspu Bałkańskiego. Doświadczenie z branży turystycznej jako pilot wycieczek, powoduje że idealnie wpisuje się do teamu tworzącego bloga.

Łukasz dba o kwestie techniczne IT strony internetowej. Od samego początku pracował razem z Natalią w Czarnogórze i to on zainspirował ją do stworzenia bloga. Był mentorem i wspierał ten nowy projekt, swoją wiedzą odnośnie blogowania i strony technicznej IT. Sam jest twórcą jednego z największych portali o Tajlandii i dalej rozwija się w dziedzinie programowania. Jak szukacie informacji o Tajlandii to koniecznie zajrzyjcie na bloga Łukasza.