Jeepy w Zatoce Kotorskiej czas zacząć. – kierowca rusza! Z lekka hamulec spuściwszy jeep już się porusza. Obroty podkręcając i biegi przełączając, zaczyna się przygoda, przed którą nikt uciec nie zdoła! Za pierwszym jeepem szereg ich w pary się gromadzi. Dano hasło, zaczęto przygodę – dokąd nas ona zaprowadzi?

Pierwsza wycieczka jeepami w Zatoce Kotorskiej po polsku

Tym wstępem chcemy Wam przedstawić nową wycieczkę, czyli Jeepy w Zatoce Kotorskiej – po polsku. To kolejna z naszych propozycji, bardzo świeża, ponieważ startuje od sezonu 2023. Cierpliwie poszukiwaliśmy nowego partnera do współpracy w Zatoce Kotorskiej – którą z resztą uwielbiacie. Po Tuk tukach oraz rejsie Hvalostatkiem, udamy się w dotąd przez nas niezdobyte zakamarki zatoki! Oj, będzie się działo.

Pomysł narodził się w naszych głowach już kilka lat temu, ale sami nie byliśmy go w stanie zrealizować. Teraz przy współpracy z lokalną firmą, udało nam się jeepy wprowadzić do oferty. Uwielbiamy nowości i ludzi, którzy robią coś z pasją. Na taką osobę trafiliśmy, a owoc naszej współpracy znajdziecie w opisie poniżej. To oczywiście nie to samo co na żywo! Dlatego zachęcamy Was do towarzyszenia nam w tym roku, w tej nieprawdopodobnej przygodzie po bezdrożach naszej ukochanej Zatoki Kotorskiej!

Wycieczka jeepami w Zatoce Kotorskiej.
Czekamy na Was!

Miejsce, gdzie możesz dotrzeć jeepem… lub na pieszo 🙂

Miejsca, w które Was zabierzemy nie są przystosowane dla zwykłych aut osobowych, nawet nie próbujcie tam jechać… no chyba, że Golfem 2 – których jest pełno na czarnogórskich drogach. Tak, tylko Golf 2 może dać radę:D Wracając do tematu… urzekło nas to, którędy jechaliśmy, gdzie byliśmy i co zobaczyliśmy. To super propozycja również dla tych, którzy już byli w Zatoce Kotorskiej, ponieważ tam gdzie można wjechać jeepami napewno nie byli. Dodamy tylko, że jedna z „dróg”, którymi się poruszamy na tej wycieczce powstała kilka miesięcy temu.

Najpiękniejszy punkt widokowy dostępny jest tylko pieszo…. …lub samochodem z napędem 4×4

Szczegółowy plan zwiedzania – Jeepy w Zatoce Kotorskiej

KOTOR – PÓŁWYSEP VRMAC – PUNKT WIDOKOWY NA KOTOR – SZCZYT SVETI ILIJA – GORNJA LASTVA – PRZEJAZD WZDŁUŻ ZATOKI – TAJEMNICZA KAMIENNA WIOSKA

Startujemy z Kotoru

Dzień zaczynamy od zbiórki w Kotorze. Zajmujemy miejsca w jeepach, zapoznajemy się z zasadami bezpieczeństwa. Poruszamy się samochodami typu Nissan Pathfinder, jeepy prowadzą lokalni kierowcy. W każdym jeepie może się znajdować max. 6 pasażerów. Ruszamy!

Kotor będziemy podziwiać z punktów widokowych

Półwysep Vrmac

Wjazd jeepami na Półwysep Vrmac, który rozdziela zatokę na 2 zalewy: Tivatski i Kotorski. W przeszłości Vrmac miał duże strategiczne znaczenie, ponieważ kiedyś przebiegała nieopodal granica między Imperium Osmańskim i Republiką Wenecką, później bo już w XIX wieku zaczęły na półwyspie powstawać twierdze służące Austro-Węgrom. Podczas wycieczki przejedziemy obok Fortu Vrmac, który został wzniesiony za rządów austriackich w roku 1860.

Jest to wycieczka całoroczna, więc odkrywać będziemy cztery pory roku

Punkt widokowy na Kotor

Z pierwszego punktu widokowego zobaczymy niesamowity widok na Kotor oraz jego port, gdzie często cumują największe wycieczkowce świata. W tym miejscu zdjęcie pamiątkowe jest obowiązkowe! Przerwa zajmie kilka dobrych minut, żeby każdy mógł się podelektować tym pięknym krajobrazem.

Widok na Kotor latem i zimą

Szczyt Sveti Ilija

To najwyższy punkt znajdujący się na półwyspie. Wznosi się na wysokość niespełna 800 m.n.p.m. Już kilkukrotnie zdobywaliśmy ten szczyt podczas trekkingów w czasie wolnym. Bywaliśmy już tutaj o każdej porze roku; krajobraz zachwyca od wiosny do zimy! Nie będziemy pisać, że to kolejny cudowny widok… tutaj poprostu poczujecie się jak na wierzchołku świata! Nieproszonymi gośćmi w tej okolicy mogą być krowy i osiołki.

Już wcześniej próbowaliśmy zorganizować tutaj wycieczkę…

Jednym z naszych pomysłów był również trekking w tych okolicach, jednak ze względu na specyfikę i ukształtowanie terenu musieliśmy zrezygnować z tego pomysłu. Taki spacer trwałby zbyt długo i był bardzo wymagający. Jeepami jest o wiele łatwiej 😀 Przyznajcie, że w słońcu, śniegu, czy chmurach, za każdym razem jest coś wyjątkowego w tym miejscu! Trekking i tak zorganizowaliśmy, z tym, że nad Kotorem, na tzw. Drabinie kotorskiej – krótszy i dostosowany prawie dla wszystkich! Oczywiście dalej polecamy trekking dla bardziej zaawansowanych turystów, całość zajeła nam 8 godzin i przewyższenie 800 m trzeba pokonać dwukrotnie.

W końcu możemy Was zabrać na najpiękniejszy punkt widokowy!

Gornja Lastva

Miejscowość leży bezpośrednio nad miastem Tivat, co oznacza, że znajdujemy się już z drugiej strony Półwyspu Vrmac. Tutaj nie będziemy się zatrzymywać, ale z poziomu jeepów zobaczycie jak Czarnogóra jest pełna kontrastów: małych wiosek ukrytych w górach oraz nowoczesnych portów jachtowych.

To właśnie tak Czarnogóra, zmienia się na naszych oczach. Porty jachtowe: Porto Montenegro, Portonovi i Luštica Bay – powstają w okolicach Tivatu i Herceg Novi. Od kilku lat przyciągają turystów z całego świata i oferują: porty, hotele i apartamenty, restauracje tematyczne, butiki, sklepy z biżuterią. Z drugiej strony, kilometr dalej widzimy opuszczone wioski z kamienia, które powoli również odzyskują swój blask.

Mocnym punktem tej wycieczki jest zachwycająca przyroda zależna od pór roku

Przejazd wzdłuż zatoki

Na chwilę zjeżdżamy z gór ponownie w stronę zatoki. Czeka nas przejazd wzdłuż brzegu, po to, aby wjechać na punkt kulminacyjny naszego dnia. Tutaj nie zdradzimy nazwy wioski, którą będziemy odkrywać. Pozostanie to tajemnicą aż do momentu wjazdu, ale musicie uwierzyć, że warto. Przy wjeździe do wioska będziemy się poruszać nową „drogą”, która powstała dosłownie kilka miesięcy temu…

Widoki podczas przejazdu wzdłuż zatoki

Kamienna Wioska

Wioska ma nieprawdopodobną historię, niespodziewane zakątki, a przede wszystkim niepodrabialny klimat, tutaj nie trafi nikt, kto nie został zaproszony. Wy zostaliście, a więc nie macie czym martwić 😀 Na koniec zjemy lekki lokalny lunch, oczywiście musi być widok! Mamy nadzieję, że Wasze baterie w telefonach i aparatach wytrzymają te wszystkie dawki wrażeń! Co więcej, nie ma szans dostać się w to miejsce innym środkiem transportu – tylko jeepami lub oczywiście wybierając się na trekkinig. Kamienne mosty, stary młyn, mały kościółek górujący nad wioską; to wszystko znajdziecie, w tym owianą tajemnicą miejscu.

Punkt kulminacyjny – tajemnicza kamienna wioska


SPRAWDŹ OPINIE NASZYCH TURYSTÓW

Wycieczka jeepami w Zatoce Kotorskiej.
Zwarci i gotowi czekamy na Was! 🙂

Organizacja wycieczki jeepami w Zatoce Kotorskiej

Wycieczka wystartowała na począku 2023 roku i będzie organizowana przez cały rok (jeżeli będą chętni). Wiosną odbywa się średnio 1 w tygodniu, w sezonie zwiększa się do 2/3 x tygodniowo. Szczegółowy plan znajdziecie w naszym harmonogramie (tutaj).

Wycieczkę zaczynamy i kończymy w Kotorze – gdzie się spotykamy. Część osób, która wynajmuje auto może dojechać na własną rękę, dla tych którzy będę korzystać z komunikacji publicznej (nie ma problemów z autobusami, bo Kotor jest jednym z najlepiej skomunikowanych miast w Czarnogórze) polecamy stronę: busticket4.me

 • Wyjazd z Kotoru ok. 10:00
 • Przejazd na Półwysep Vrmac.
 • Punkt widokowy na Kotor.
 • Przejazd wzdłuż półwyspu Vrmac.
 • Szczyt Sveti Ilija.
 • Przejazd przez Gornją Lastvę.
 • Przejazd wzdłuż zatoki.
 • Zwiedzanie kamiennej wioski.
 • Lokalny lekki lunch w gospdarstwie.
 • Przejad wzdłuż zatoki do Kotoru.
 • Koniec ok. 16:00.
 • 85 euro 
 • Wycieczka przeznaczona jest dla osób dorosłych. Młodzież 12 – 17 lat może wziąć udział w wycieczce pod warunkiem płatność 100% ceny wycieczki.
 • Licencjonowany polskojęzyczny przewodnik.
 • Woda w trakcie jazdy.
 • Lokalny lunch w kamiennej wiosce: sery, szynka, chleb, sezonowe warzywa, wino, kawa.
 • Przejazd jeepami typu Nissan Pathfinder.
 • Ubezpieczenie turystyczne.
 • LICZBA UCZESTNIKÓW: maksymalnie 18 osób – w jeepie może siedzieć 6 osób + lokalny kierowca.
 • Czas całej wycieczki ok. 5 – 6 godzin.
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie hvalapl-ikony-durmitor-5.png
 • Pełnego, ciepłego obiadu. Możemy podpowiedzieć, gdzie po wycieczce warto zjeść w Kotorze.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie hvalapl-ikony-durmitor-3.png
 • Bluzę / coś na długi rękaw.
 • Wygodne buty – najelpiej sportowe.
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie hvalapl-ikony-durmitor-2.png
 • Odpowiedzi na najczęściej zadawne pytania m.in. PŁATNOŚCI, REZERWACJE znajdziesz: TUTAJ.
 • Warunki udziału w wycieczkach (obowiązkowe do zakceptowania przy rezerwacji) znajdziesz: TUTAJ.

Zarezerwuj wycieczkę przez formularz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here