Jeepy w Zatoce Kotorskiej czas zacząć – kierowca rusza! Z lekka hamulec spuściwszy jeep już się porusza. Obroty podkręcając i biegi przełączając, zaczyna się przygoda, przed którą z pewnością nikt uciec nie zdoła! Za pierwszym jeepem szereg ich w pary się gromadzi. Dano hasło, zaczęto przygodę – dokąd nas ona zaprowadzi?

Pierwsza wycieczka jeepami w Zatoce Kotorskiej po polsku

Tym wstępem chcemy Wam przedstawić nową wycieczkę, czyli Jeepy w Zatoce Kotorskiej – po polsku. To kolejna z naszych propozycji, bardzo świeża, ponieważ startuje od sezonu 2023. Cierpliwie poszukiwaliśmy nowego partnera do współpracy w Zatoce Kotorskiej – którą z resztą przecież uwielbiacie. Po Tuk tukach oraz rejsie Hvalostatkiem, udamy się również w dotąd niezdobyte przez nas zakamarki zatoki! Oj, będzie się działo.

Pomysł narodził się w naszych głowach już kilka lat temu, ale sami nie byliśmy go w stanie zrealizować. Teraz – przy współpracy z lokalną firmą – w końcu udało nam się jeepy wprowadzić do oferty. Przede wszystkim uwielbiamy nowości i ludzi, którzy robią coś z pasją. Na taką osobę więc trafiliśmy, a owoc naszej współpracy znajdziecie w opisie poniżej. To oczywiście nie to samo, co na żywo! Dlatego zachęcamy Was do towarzyszenia nam w tym roku w tej nieprawdopodobnej przygodzie po bezdrożach naszej ukochanej Zatoki Kotorskiej!

Wycieczka jeepy w Zatoce Kotorskiej.
Czekamy na Was!

Miejsce, gdzie możesz dotrzeć jeepem… lub na pieszo 🙂

Miejsca, w które Was zabierzemy nie są przystosowane dla zwykłych aut osobowych, więc nawet nie próbujcie tam jechać… no chyba, że Golfem 2 – których jest pełno na czarnogórskich drogach. Tak, tylko Golf 2 może dać radę. 😀 Wracając do tematu… urzekło nas to, którędy jechaliśmy, gdzie byliśmy i co zobaczyliśmy. To super propozycja również dla tych, którzy już byli w Zatoce Kotorskiej, ponieważ tam, gdzie można wjechać jeepami, napewno nie byli. Dodamy też, że jedna z „dróg”, którymi się poruszamy na tej wycieczce powstała zaledwie kilka miesięcy temu.

Najpiękniejszy punkt widokowy dostępny jest tylko po wspinaczce pieszo… lub do zdobycia samochodem z napędem 4×4

Szczegółowy plan zwiedzania – Jeepy w Zatoce Kotorskiej

KOTOR – PÓŁWYSEP VRMAC – PUNKT WIDOKOWY NA KOTOR – SZCZYT SVETI ILIJA – GORNJA LASTVA – PRZEJAZD WZDŁUŻ ZATOKI – TAJEMNICZA KAMIENNA WIOSKA

Startujemy z Kotoru

Dzień zaczynamy oczywiście od zbiórki w Kotorze. Zajmujemy miejsca w jeepach, a potem zapoznajemy się z zasadami bezpieczeństwa. Poruszamy się samochodami typu Nissan Pathfinder, ale jeepy prowadzą lokalni kierowcy. W każdym jeepie może się znajdować max. 6 pasażerów. A więc – ruszamy!

Kotor będziemy podziwiać z punktów widokowych

Półwysep Vrmac

Na początek – wjazd jeepami na Półwysep Vrmac, który rozdziela zatokę na 2 zalewy, mianowicie: Tivatski i Kotorski. W przeszłości Vrmac miał duże strategiczne znaczenie, ponieważ kiedyś przebiegała nieopodal granica między Imperium Osmańskim i Republiką Wenecką, później – bo już w XIX wieku – zaczęły na półwyspie powstawać twierdze służące Austro-Węgrom. Podczas wycieczki przejedziemy też obok Fortu Vrmac, który został wzniesiony za rządów austriackich w roku 1860.

Jest to wycieczka całoroczna, więc odkrywać będziemy cztery pory roku

Punkt widokowy na Kotor

Z pierwszego punktu widokowego zobaczymy niesamowity widok na Kotor oraz jego port, gdzie również często cumują największe wycieczkowce świata. W tym miejscu zdjęcie pamiątkowe jest z pewnością obowiązkowe! Przerwa zajmie kilka dobrych minut, żeby każdy mógł się podelektować tym pięknym krajobrazem.

Widok na Kotor latem i zimą

Szczyt Sveti Ilija

To przede wszystkim najwyższy punkt znajdujący się na półwyspie. Ponadto wznosi się on na wysokość niespełna 800 m n.p.m. Co więcej – już kilkukrotnie zdobywaliśmy ten szczyt podczas trekkingów w czasie wolnym. Bywaliśmy tutaj o każdej porze roku, bo krajobraz zachwyca od wiosny do zimy! Nie będziemy pisać, że to kolejny cudowny widok… tutaj po prostu poczujecie się jak na wierzchołku świata! Jednak nieproszonymi gośćmi w tej okolicy mogą być krowy i osiołki. 😉

Już wcześniej próbowaliśmy zorganizować tutaj wycieczkę…

Jednym z naszych pomysłów był również trekking w tych okolicach, jednak ze względu na specyfikę i ukształtowanie terenu musieliśmy zrezygnować z tego pomysłu. Taki spacer bowiem trwałby zbyt długo i był bardzo wymagający. Jeepami zaś jest o wiele łatwiej. 😀 Przyznajcie, że w słońcu, śniegu czy chmurach, za każdym razem jest coś wyjątkowego w tym miejscu! Oczywiście dalej polecamy trekking dla bardziej zaawansowanych turystów, całość zajęła nam 8 godzin, a przewyższenie 800 m trzeba pokonać dwukrotnie.

W końcu możemy Was zabrać na najpiękniejszy punkt widokowy!

Gornja Lastva

Miejscowość leży bezpośrednio nad miastem Tivat, co oznacza, że znajdujemy się już z drugiej strony Półwyspu Vrmac. Tutaj nie będziemy się zatrzymywać, ale z poziomu jeepów zobaczycie, jak Czarnogóra jest pełna kontrastów: małych wiosek ukrytych w górach oraz nowoczesnych portów jachtowych.

Bo to właśnie tak Czarnogóra zmienia się na naszych oczach. Z jednej strony – porty jachtowe: Porto Montenegro, Portonovi i Luštica Bay – powstają w okolicach Tivatu i Herceg Novi. Od kilku lat przyciągają też turystów z całego świata i oferują: porty, hotele i apartamenty, restauracje tematyczne, butiki, sklepy z biżuterią. Z drugiej strony, kilometr dalej, widzimy opuszczone wioski z kamienia, które powoli również odzyskują swój blask.

Mocnym punktem tej wycieczki jest zachwycająca przyroda zależna od pór roku

Przejazd wzdłuż zatoki

Teraz na chwilę zjeżdżamy z gór – ponownie w stronę zatoki. Czeka nas przejazd wzdłuż brzegu, po to, aby wjechać na punkt kulminacyjny naszego dnia. Tutaj jednak nie zdradzimy nazwy wioski, którą będziemy odkrywać. Pozostanie to tajemnicą aż do momentu wjazdu, ale musicie uwierzyć, że warto. Przy wjeździe będziemy się natomiast poruszać nową „drogą”, która powstała dosłownie kilka miesięcy temu… 😉

Widoki podczas przejazdu wzdłuż zatoki

Kamienna Wioska

Wioska ma nieprawdopodobną historię, niespodziewane zakątki, a przede wszystkim niepodrabialny klimat, tutaj nie trafi nikt, kto nie został zaproszony. Wy zostaliście, a więc nie macie się czym martwić. 😀 Na koniec zjemy lekki lokalny lunch, oczywiście musi być widok! Mamy też nadzieję, że Wasze baterie w telefonach i aparatach wytrzymają te wszystkie dawki wrażeń! Co więcej, nie ma szans dostać się w to miejsce innym środkiem transportu – tylko jeepami lub oczywiście wybierając się na trekkinig. Kamienne mosty, stary młyn, a także mały kościółek górujący nad wioską; właśnie to wszystko znajdziecie, w tym owianym tajemnicą miejscu.

Punkt kulminacyjny – tajemnicza kamienna wioska


SPRAWDŹ OPINIE NASZYCH TURYSTÓW

 
Wycieczka jeepy w Zatoce Kotorskiej.
Zwarci i gotowi czekamy na Was! 🙂

Organizacja wycieczki jeepami w Zatoce Kotorskiej

Wycieczka wystartowała na począku 2023 roku i będzie organizowana przez cały rok (jeżeli będą chętni). Wiosną jeepy w Zatoce Kotorskiej odbywają się średnio raz w tygodniu, w sezonie ta liczba zwiększa się do 2/3 razy tygodniowo. Szczegółowy plan znajdziecie w naszym harmonogramie (tutaj).

Wycieczkę zaczynamy i kończymy w Kotorze – gdzie się spotykamy. Część osób, która wynajmuje auto może dojechać na własną rękę, a dla tych, którzy będą korzystać z komunikacji publicznej (nie ma problemów z autobusami, bo Kotor jest jednym z najlepiej skomunikowanych miast w Czarnogórze), polecamy stronę: busticket4.me

jeepy w Zatoce Kotorskiej - plan wycieczki
 • Wyjazd z Kotoru ok. 10:00.
 • Przejazd na Półwysep Vrmac.
 • Punkt widokowy na Kotor.
 • Przejazd wzdłuż półwyspu Vrmac.
 • Szczyt Sveti Ilija.
 • Przejazd przez Gornją Lastvę.
 • Przejazd wzdłuż zatoki.
 • Zwiedzanie kamiennej wioski.
 • Lokalny lekki lunch w gospodarstwie.
 • Przejazd wzdłuż zatoki do Kotoru.
 • Koniec ok. 16:00.
 • 85 euro 
 • Wycieczka przeznaczona jest dla osób dorosłych. Młodzież 12 – 17 lat może wziąć udział w wycieczce pod warunkiem płatności 100% ceny.
 • Licencjonowanego polskojęzycznego przewodnika.
 • Wodę w trakcie jazdy.
 • Lokalny lunch w kamiennej wiosce: sery, szynka, chleb, sezonowe warzywa, wino, kawa.
 • Przejazd jeepami typu Nissan Pathfinder.
 • Ubezpieczenie turystyczne.

LICZBA UCZESTNIKÓW: maksymalnie 18 osób – w jeepie może siedzieć 6 osób + lokalny kierowca.
Czas całej wycieczki ok. 5 – 6 godzin.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie hvalapl-ikony-durmitor-3.png
 • Bluzę / coś na długi rękaw.
 • Wygodne buty – najelpiej sportowe.
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie hvalapl-ikony-durmitor-2.png
 • Odpowiedzi na najczęściej zadawne pytania, m.in. PŁATNOŚCI, REZERWACJE, znajdziesz: TUTAJ.
 • Warunki udziału w wycieczkach (obowiązkowe do zaakceptowania przy rezerwacji) znajdziesz: TUTAJ.

Zarezerwuj wycieczkę przez formularz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj