Zwiedzanie Zatoki Kotorskiej Tuk Tukami? Myśleliście o tym? Pewnie nie, bo ta nowość jeszcze nie jest znana wśród wielu turystów. Długo szukaliśmy tras, miejsc, żeby stworzyć wycieczki na zwiedzanie z nami. Chcemy Wam pokazywać tylko wyjątkowe, niekomercyjne punkty w oryginalny sposób. Dlatego opracowujemy nasze autorskie pomysły na zwiedzanie. W końcu to ma być wisienka na torcie naszego bloga – wyczekane najciekawsze wycieczki w Czarnogórze! Opracowane przez pasjonatów największej strony o Czarnogórze w Polsce. Mamy nadzieję, że przyjmiecie nasze propozycje z równie wielkim entuzjazmem.

Zatoka Kotorska to niezastąpiony przystanek w podróży po Czarnogórze i nie ma lepszego sposobu na jej odkrycie niż Tuk Tukiem – intymna jazda w całkowicie elektrycznych i cichych samochodzikach oraz pochłanianie dźwięków, widoków i zapachów otoczenia. Wskocz na ekologiczną przejażdżkę wzdłuż magicznej zatoki, chronionej przez UNESCO ze względu na wyjątkowe piękno i dziedzictwo historyczne.

Tuk Tuki podbiły Zatokę Kotorską.
Tuk Tuki podbiły Zatokę Kotorską.

Tuk Tuk w Czarnogórze – nowość, która totalnie nas oczarowała

Te małe białe samochodziki to stosunkowo nowa atrakcja w Zatoce Kotorskiej, pojawiła się w 2018 roku i zawładnęła sercami zagranicznych turystów. Niestety wcześniej brakowało im polskojęzycznego przewodnika. W tym roku to się zmieni! Sami byliśmy ciekawi jak wygląda taka przejażdżka. Kto nas obserwuje na Instagramie, ten widział jaką frajdę sprawiła nam wycieczka (relację mamy zapisaną w stories). Od razu poczuliśmy, że to jest dokładnie to czego szukamy.

Dlaczego Tuk Tuki podbiły nasze serca? Idealnie wpisują się w naszą wizję poznawania Zatoki Kotorskiej:

 • Oryginalne – nowatorski pomysł w Czarnogórze.
 • Niekomercyjne – małe grupy już od 2 osób.
 • Ekologiczne – silniki są elektryczne.
 • Otwarta przestrzeń – świetnie się sprawdza w upały.
 • Idealne dla rodzin z dziećmi.
Największa fanka Tuk Tuków.
Największa fanka Tuk Tuków.

Plan czasowy zwiedzania Zatoki Kotorskiej Tuk Tukiem

Tuk Tuk Montenegro ma w swojej ofercie 3 trasy wycieczkowe. My wybraliśmy najpopularniejszą czyli zwiedzanie Zatoki Kotorskiej dlatego, że można ją fajnie rozbudować i zaproponować dodatkowe warianty zwiedzania. Standardowa trasa trwa 2,5 godziny, poniżej szczegółowo opisany jest plan.

Szczegółowy plan zwiedzania Zatoki Kotorskiej Tuk Tukiem

START: KOTOR
00.00 – 00.15 Malownicza jazda wzdłuż wybrzeża z Kotoru do Prčanj
00.15 – 00.25 Przystanek fotograficzny w Prčanj
00.25 –00.40 Przejazd z Prčanj do Verige
00.40 – 00.50 Przystanek fotograficzny w Verige
00.50 – 01.10 Malownicza jazda z Verige do mariny Porto Montenegro
01.10 – 01.40 Czas wolny w Tivat – Porto Montenegro ok. 30 min
01.40 – 02.10 Przejazd z Tivat do Trojica
02.10 – 02.20 Przystanek fotograficzny w Trojica
02.20 – 02.30 Widokowa jazda z Trojica do Kotoru
KONIEC: KOTOR

Tuk Tuk Montenegro.
Tuk Tuk Montenegro.

Wariant I – zwiedzanie Zatoki Kotorskiej Tuk Tukiem

Jest to propozycja na podstawową przejażdżkę Tuk Tukiem. Pozwala Wam w niedługim czasie tj. 2,5 godziny zobaczyć sporą część Zatoki Kotorskiej, jej ogrom i piękno. Jazda Tuk Tukiem pozwala poczuć klimat życia nad wybrzeżem pełnym kontrastów: z jednej strony zabytkowy Kotor, z drugiej nowoczesny Tivat. Jest to bardzo fajna opcja na krótszą wersję zwiedzania, gdy nie chcemy poświęcać na to całego dnia. Obecność polskojęzycznego przewodnika jest dopełnieniem takiego skondensowanego poznania Zatoki Kotorskiej. Jak ktoś nabierze apetytu na głębsze poznanie Kotoru – to zapraszamy do wariantu nr II.

Cena obejmuje: 2,5 godziny jazdy Tuk Tukiem, licencjonowanego polskojęzycznego przewodnika, podatek miejski w Kotorze, podatek VAT.

 • 40 euro / osoba dorosła
 • 20 euro / dzieci do lat 12
 • za darmo / dzieci do lat 3
Tuk Tuki idealnie sprawdzą się dla rodzin z dziecmi.

Wariant II – zwiedzanie Zatoki Kotorskiej Tuk Tukiem + spacer po Kotorze

Jest to rozwiązanie dla osób, które po przejażdżce chcą zwiedzić stare miasto Kotor w towarzystwie przewodnika. Po oprowadzeniu, można spokojnie zostać i wykorzystać resztę dnia, wejść na mury Kotorskie, wybrać się na obiad. Oczywiście przewodnik służy radą, podpowie i wskaże odpowiednie miejsce.

 • 2,5 godziny jazdy Tuk Tukiem
 • Licencjonowanego polskojęzycznego przewodnika
 • Spacer po Kotorze – ok. 1 godziny – po jeździe Tuk Tukiem
 • Podatek miejski w Kotorze, podatek VAT
 • Czas całej wycieczki ok. 4 godzin
 • 45 euro / osoba dorosła
 • 25 euro / dzieci do lat 12
 • za darmo / dzieci do lat 3
Zwiedzanie Zatoki Kotorskiej Tuk Tukiem można super połączyć z Kotorem.

Nasz pomysł na zwiedzanie Zatoki Kotorskiej Tuk Tukiem

Do wszystkich naszych klientów podchodzimy bardzo indywidualnie. Proponujemy Wam plan do zrealizowania, ale szczegóły są zależne od ilości osób i tego czy chcielibyście coś dodać do zwiedzania z nami. Wycieczkę zaczynamy i kończymy w Kotorze – gdzie się spotykamy. Część osób, która wynajmuje auto może dojechać na własną rękę, dla tych którzy będą mieli problem, istnieje możliwość zorganizowania transferu.

Aktualny harmonogram wycieczek jakie realizujemy w najbliższych dniach znajdziesz w oddzielnym artykule tutaj.
Zapisy przyjmujemy tylko mailowo na adres: info@hvala.pl

Zarezerwuj wycieczkę przez formularz

15 KOMENTARZE

 1. Mówiąc szczerze- cena spora… Kilka dni temu byliśmy na Malcie, gdzie po wyspie Gozo- 7 h wycieczki jeepami z polskimi przewodnikami i z przepysznym obiadem zapłaciliśmy 45e/osoba… Tak tylko mówię 😋

  • Dzięki za opinię! W całej turystyce jest zawsze porównywanie cen usług między krajami – co osobiście uważamy, za nielogiczne i wręcz krzywdzące dla samych turystów, którzy porównują coś, co nie jest nawet w tej samej kategorii 😀
   Cena wynajmu samochodu, noclegu będzie inna w Hiszpanii, Grecji, a np. w Czarnogórze czy Chorwacji. Ceny usług uzależnione są od podatków, VAT czy chociażby ubezpieczenie samochodu itp… i dużo dużo innych czynników na to wpływa, trzeba już bardziej zagłębić się w temat turystyki, żeby nie oceniać tego tak powierzchownie 🙂
   PS: ile osób jest min. żeby taka wycieczka jeepem się odbyła? Nie sądzę, żeby dla 2 osób to zorganizowali 😉
   Pozdrawiamy serdecznie

 2. Witam Pani Natalio,czy w sierpniu organizujecie przejażdżkę Tuk Tukami+ transfer z miejscowości Ulcinj 😀 wybieram się z rodzinną w terminie koniec lipca,początek sierpnia i bardzo byśmy chcieli skorzystać 😉 Napisałam do Pani wiadomość na meila.Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Panie Jagodo,
   wycieczki będą w sierpniu, co tydzień mamy w grafiku m.in. 2/3 terminy. Z transferem będzie ciężko – nie organizujemy wycieczek i przejazdów z Ulcinj. Będą musieli Państwo dojechać do Kotoru. Może warto wynająć auta na kilka dni? proszę o tym pomyśleć – z Ulcinj mają Państwo trochę daleko, do Zatoki, Lovcen, Jeziora Szkoderskiego, a warto te miejsca odwiedzić 🙂
   Pozdrawiam

  • Pani Justyno,
   jak najbardziej będziemy realizować wycieczki cały sezon, wyznajemy zasadę do ostatniego chętnego 🙂
   Prosimy wysłać maila (bliżej terminu) to wpiszemy na listę rezerwową, żeby miała Pani pierwszeństwo.
   Pozdrawiamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here