Wycieczki po polsku z Kotoru.
Wycieczki po polsku z Kotoru.

Wycieczki po polsku z Kotoru rozrastają się w równym tempie, co chociażby nasz team. 🙂 Coraz więcej polskich turystów wybiera Bałkany na swój urlop i z każdym sezonem Czarnogóra staje się popularniejsza. Jeśli jesteście ciekawi jakie, to koniecznie zapoznajcie się z tym artykułem. Zachęcamy również, żebyście zajrzeli do naszych artykułów o atrakcjach, które możecie zrealizować na własną rękę. Zaś link do artykułu ze stale aktualizowanym harmonogramem wycieczek znajdziecie tutaj.

Kotor – położenie miasta

Kotor to niewątpliwie czarnogórska perełka Adriatyku, jak na madmorskie czarnogórskie warunki, to również całkiem duże miasto. Właśnie dlatego komunikacja publiczna jest tam dobrze rozwinięta. Połączeniem, z którego latem z pewnością korzysta najwięcej osób, jest relacja Kotor – Budva – Kotor. Ciekawą opcją jest również linia Blueline, która prowadzi wzdłuż Zatoki Kotorskiej.

Dla osób, które zwiedzają Czarnogórę samochodem, przygotowano też kilka parkingów. Jeden znajduje się zaraz przy murach miejskich, a pozostałe zaś w odległości 10-15 minut spacerem od głównej bramy. My zdecydowanie polecamy opcję z bardziej oddalonymi parkingami, ponieważ to bardzo ułatwi późniejszy wyjazd z miasta.

Wycieczki po polsku z Kotoru.
Wycieczki po polsku z Kotoru.

Wycieczki po polsku z Kotoru – dokąd pojedziemy w sezonie 2024?

Pierwszy obowiązkowy punkt programu to wycieczka, która zyskała w zeszłym roku rzesze sympatyków, czyli znany wszystkim Hvalostatek! 2 lata temu przebojem do naszej oferty wdarły się też ekologiczne tuk tuki! W roku 2023 pojawiły się również aż 3 nowe wycieczki po polsku z Kotoru: Spacer z polskim przewodnikiem po Kotorze, Słynną trasą P14 przez Durmitor i Jeepy w tajemniczych zakątkach Zatoki Kotorskiej.

NAZWA I OPIS WYCIECZKIOKRES REALIZACJI
Jeepy w tajemniczych zakątkach Zatoki Kotorskiejcały rok
Hvalostatkiem w piękny rejs… po Zatoce Kotorskiejkwiecień – październik
Z drogi śledzie… Tuk Tuk w Czarnogórze jedzie!kwiecień – październik
Słynną trasą P14 przez Durmitor czerwiec – październik
Rafting na Tarzemaj – wrzesień
Kotor: spacer z polskim przewodnikiemcały rok

Hvalostatkiem w piękny rejs… po Zatoce Kotorskiej

Hvalostatkiem w piękny rejs… czyli zwiedzanie Zatoki Kotorskiej z poziomu jej wód. Po pierwsze, zaczynamy od wypłynięcia z Kotoru w stronę wyspy Matki Boskiej Skalnej i Perastu. Następnie będzie spacer z przewodnikiem i przerwa na kawę. Później nastąpi czas na relaks na jednej z plaż, będą również kąpiele morskie oraz słoneczne. Na koniec rejsu zasiądziemy wszyscy wspólnie do stołu i zjemy prawdziwą ucztę! Na stole pojawią się grillowane ryby, kalmary, krewetki, makaron z owocami morza oraz oczywiście warzywa. Spokojnie… wina również nie zabraknie! Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to szczegółowy opis całej wycieczki znajdziecie w oddzielnym artykule: TUTAJ.

TYP: Relaksacyjno – krajobrazowa. Rejs statkiem.
DLA KOGO: Dla wszystkich.
KIEDY: Kwiecień – Październik.
LICZBA UCZESTNIKÓW: Ok. 25/30 osób.

Rejs po Zatoce Kotorskiej.
Rejs po Zatoce Kotorskiej.

Z drogi śledzie… Tuk Tuk w Czarnogórze jedzie!

Czyli kolejny środek transportu po Zatoce Kotorskiej! Niewielkie białe tuk tuki, które w dodatku są w 100% elektryczne! Te słodziaki zaoferują Wam natomiast możliwość poznania Zatoki Kotorskiej z zupełnie innej strony. Otwarta przestrzeń powoduje, że Wasze odczucia będą zgoła inne niż podczas jazdy autem czy autokarem. Przejazd zaczyna się w okolicach Kotoru i prowadzi wzdłuż zatoki przez Muo, Prčanj, a także Stoliv do luksusowego portu „Porto Montenegro” w Tivacie. Tam zaplanowany jest również czas wolny. Zaś wracać do Kotoru będziecie przez malownicze zbocza Półwyspu Vrmac. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to szczegółowy opis całej wycieczki znajdziecie w oddzielnym artykule: TUTAJ.

TYP: Krajobrazowa. Przejażdżka elektrycznymi Tuk Tukami.
DLA KOGO: Dla wszystkich.
KIEDY: Kwiecień – Październik.
LICZBA UCZESTNIKÓW: Ok. 20 osób.

Tuk Tuki podbiły Zatokę Kotorską.

Rafting na Tarze

Dla odmiany na pewno przyda się też odrobina adrenaliny na spływie Tarą na północy Czarnogóry. Czyli moc wrażeń gwarantowana! Najpierw zaczynamy przejazd z wybrzeża na północ kraju w stronę Bośni i Hercegowiny pod opieką polskiego pilota. Po drodze będzie także śniadanie, a po spływie obiad. Z pewnością warto! W sezonie 2022 mieliśmy 2 nowe wycieczki po polsku z Budvy (rafting i Dubrownik) i – co więcej – obie od razu zyskały popularność. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to szczegółowy opis całej wycieczki znajdziecie w oddzielnym artykule: TUTAJ.

TYP: Sportowa z adrenaliną. Spływ pontonem na rzece.
DLA KOGO: Dla wszystkich, dzieci od 5 r. ż.
KIEDY: Maj – Wrzesień.
LICZBA UCZESTNIKÓW: Na pontonie jest 7-9 osób. Przejazd odbywa się busem lub w przypadku większej grupy autokarem.

Rafting w Czarnogórze to jedna z topowych atrakcji
Rafting na rzece Tarze to jedna z najlepszych wycieczek dla całych rodzin.

Jeepy w tajemniczych zakątkach Zatoki Kotorskiej

Bo któż nie lubi jeepów? Nasza wycieczka nie będzie się odbywać po pustyni… ponieważ ich nie mamy! Ale mamy za to na miejscu sporo skał i kamieni, po których jeepy będą jeździć. Co więcej – poruszamy się po trasach wytyczonych przez Austro-Węgry. Przygód będzie w bród: jazda po kamieniach, punkty widokowe, a także lunch w kamiennej wiosce niczym z bajki! Przejedziemy przede wszystkim odcinek od Kotoru, przez grzbiet półwyspu Vrmac, do Tivatu… a reszta to tajemnica! Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to szczegółowy opis całej wycieczki znajdziecie w oddzielnym artykule: TUTAJ.

TYP: Przyrodniczo – krajobrazowa. Przejazd jeepami.
DLA KOGO: Dla dorosłych i młodzieży.
KIEDY: Cały rok.
LICZBA UCZESTNIKÓW: Ok. 18 osób (max. 6 osób w jeepie).

Wycieczka jeepami w Zatoce Kotorskiej.
Wycieczka jeepami w Zatoce Kotorskiej.

Słynną trasą P14 przez Durmitor

To właśnie przykład owocnej współpracy – gdyż po raz kolejny stworzyliśmy z lokalnym biurem autorskie wycieczki po polsku w Czarnogórze. Najpierw – przejazd z wybrzeża na północ kraju, w okolice Pivskiego jeziora. Potem – śniadanie i punkt widokowy. Najważniejszym punktem wycieczki jest zaś trasa P14 i PN Durmitor. Odwiedzimy również znany most Durdevića Tara, będzie okazja do skorzystania z tyrolki i zjazdu nad najgłębszym kanionem w Europie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to szczegółowy opis całej wycieczki znajdziecie w oddzielnym artykule: TUTAJ.

TYP: Przyrodniczo – krajoznawcza. Objazdówka busem.
DLA KOGO: Dla dorosłych i młodzieży.
KIEDY: Czerwiec – Październik.
LICZBA UCZESTNIKÓW: W busie jest maksymalnie 18 osób.

Wycieczki po polsku z Budvy.
Wycieczki po polsku z Budvy na północ kraju to nowość w sezonie 2023.

Spacer po Kotorze z przewodnikiem

To kolejna taka nasza propozycja, o którą również bardzo często prosiliście. Jest to opcja idealna dla osób, które nie chcą brać udziału w całej wycieczce, bo np. mają dzieci (i dla nich jest to zbyt męczące) LUB dla prawdziwych pasjonatów, którzy chcą poznać miasto bardziej szczegółowo. Po raz kolejny wysłuchaliśmy Waszych propozycji, więc postanowiliśmy zorganizować zwiedzanie wyłącznie Kotoru. Jest to przede wszystkim oferta dla klientów indywidualnych, których łączymy w małą kameralną grupę. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to szczegółowy opis całej wycieczki znajdziecie w oddzielnym artykule: TUTAJ.

TYP: Historyczny. Spacer po mieście.
DLA KOGO: Dla wszystkich.
KIEDY: Cały rok.
LICZBA UCZESTNIKÓW: Ok. 15 osób.

Wycieczki po polsku z Kotoru.
Spacer po Kotorze.

SPRAWDŹ OPINIE NASZYCH TURYSTÓW

 

Zarezerwuj wycieczkę przez formularz

Na koniec – nasze wycieczki po polsku z Kotoru organizowane są w małych kameralnych grupach. Miejsca znikają właściwie błyskawicznie i w wysokim sezonie potrafimy mieć wszystko zarezerwowane nawet na 2 tygodnie do przodu. Zachęcamy, aby zrobić rezerwację przez formularz (poniżej) w tzw. widełkach czasowych – nawet jeżeli nie znacie dokładnego terminu urlopu. Dodatkowo – osobom, które wypełniły formularz w pierwszej kolejności, będą proponowane miejsca na wycieczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj