Sezon zimowy w Czarnogórze.
Sezon zimowy w Czarnogórze.

Zimowe loty z Polski do Czarnogóry to już standard od kilku lat! W tym roku siatka połączeń się rozszerza i oprócz Ryanaira będą latały PL LOT. Kolejną dobrą informacją jest to, że do wyboru mamy 3 miasta w Polsce. Poniżej opisaliśmy siatkę połączeń, artykuł oczywiście regularnie aktualizujemy. Na początku znajdziecie takie informacje, jak data modyfikacji – jeżeli coś się zmieni i szybciej to zauważycie, to dajcie nam znać w komentarzu (na końcu artykułu).

Loty z Polski do Czarnogóry – lotnisko Podgorica

Najwięcej regularnych lotów z Polski do Czarnogóry jest przede wszystkim otwieranych w czasie wakacji. Spowodowane jest to z pewnością ruchem turystycznym, który działa najprężniej w okresie najcieplejszych miesięcy w roku. W związku z tym poza sezonem wakacyjnym część linii lotniczych zawiesza połączenia. Jeśli chodzi o całoroczne loty, to w 2023/24 roku połączenia będzie realizował Ryanair z Gdańska, Krakowa, a PL LOT z Warszawy.

W Czarnogórze do wyboru mamy ogółem 2 lotniska: w stolicy (Podgorica) i na wybrzeżu (Tivat). Każde z nich opisaliśmy również w oddzielnych artykułach. Zimą loty z Polski odbywają się tylko do Podgoricy (stolica), dlatego zachęcamy, aby zapoznać się z artykułem o tym porcie lotniczym: Lotnisko w Podgoricy (TGD).

#hvalaRADA: planując urlop, dobrze przeanalizujcie dojazd z lotniska, bo NIE MA tam żadnej komunikacji publicznej.  
O tym, jak dojechać z lotniska Podgorica,
więcej informacji znajdziesz np. tutaj.

Zimowe Loty z Polski do Czarnogóry z 3 miast

Letnia siatka połączeń bezpośrednich z Polski jest bardzo rozbudowana. Zimą ilośćć lotów jest bardziej ograniczona, ale i tak nie możemy narzekać. Do wyboru mamy 3 miasta w kraju: Gdańsk, Warszawa i Kraków.

Polskie linie lotnicze LOT – z Warszawy latają cały rok!

Na trasie WAW-TGD (Podgorica) można latać PLL LOT przez cały rok: połączenia od kwietnia są codziennie, natomiast zimą 3 x w tygodniu.

ZIMĄ: LOT realizuje połączenia z Warszawy:

Warszawa (WAW) – Podgorica (TGD)
poniedziałki, czwartki i soboty od 1.11.2023 do 30.03.2024

LOT lata do Czarnogóry przez cały rok.

Ryanair – połączenia przez cały rok

Ta linia lotnicza rozwija się bez wątpienia najdynamiczniej. W 2022 roku przede wszystkim utrzymali loty z Krakowa przez całą zimę, a wiosną 2023 otworzyli kolejne połączenie bezpośrednie z Polski – z Gdańska. Oba miasta zostają w ofercie całorocznej.

ZIMĄ: Ryanair realizuje połączenia z 2 miast w Polsce:

Kraków (KRK) – Podgorica (TGD)
poniedziałki, soboty od 1.11.2023 do 30.03.2024

NOWOŚĆ ZIMA 2023/2024:
Gdańsk (GDA) – Podgorica (TGD)
poniedziałki, soboty od 1.11.2023 do 30.03.2024

Ryanair ma zdecydowanie najtańsze bilety do Czarnogóry.
Ryanair ma zdecydowanie najtańsze bilety do Czarnogóry.

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok

Pierwszy raz mamy sytuację, gdzie tylko w tym okresie jest więcej połączeń w siatce. Ryanair z Krakowa i LOT z Warszawy dołożyli po dodatkowym dniu w tym najgorętszym zimowym czasie. Wcale się nie dziwimy, bo wypić grzańca pod palmami – to świetny pomysł. Przyda się Wam kilka artykułów: o zwiedzaniu Czarnogóry zimą, wydarzeniach w których warto wziąć udział oraz konkretnie o Świętach i Sylwetrze.

PODSUMOWANIE (MIASTAMI)
LOTNISKO PODGORICA

Zimowe loty z Polski do Czarnogóry w sezonie 2023/24

Od 2017 roku, kiedy to popularność Czarnogóry wzrosła, regularne linie lotnicze również skierowały swoje samoloty nad Czarnogórskie niebo. Zwiększona ilość połączeń lotniczych skutkuje bowiem spadkiem cen biletów. Spokojnie możemy planować wakacje, nie wydając przy tym majątku na samolot. Jeśli nadal nie znajdziemy idealnego lotu z Polski do Czarnogóry, to zawsze zostaje ostatnia opcja, jaką jest wyjazd samochodem.

Zimowe loty z Polski do Czarnogóry - Warszawa.
Zimowe loty z Polski do Czarnogóry - Kraków.
Zimowe loty z Polski do Czarnogóry - Gdańsk.

#hvalaRADA: Pamiętaj, aby szukać połączeń (zanim ostatecznie kupisz bilet) na ustawionej wyszukiwarce Incognito – inaczej Twoje IP komputera, WiFI czy telefonu zostaną zapisane i po ponownym sprawdzaniu połączenia lotniczego cena wzrośnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj