Strona główna Komunikacja Dojazd z lotniska Podgorica

Dojazd z lotniska Podgorica

87013
68
Dojazd z lotniska Podgorica.
Dojazd z lotniska Podgorica.

Dojazd z lotniska Podgorica jest pierwszą kwestią, którą każdy turysta powinien zaplanować już przed urlopem. Jak przylecimy spontanicznie i będziemy chcieli rozpocząć nasz urlop bez większego wcześniej rozeznania, to może nas przywitać spore zaskoczenie. Na lotnisku nie funkcjonuje komunikacja publiczna… Nie mamy tutaj dużo opcji do wyboru. Najszybszą są taksówki, które jednocześnie należą do najdroższych, a najtańszą będzie pociąg. W roku 2020 wychodzi Wam na przeciw i wprowadzamy dodatkową nową opcję – transfer prywatny. 

Dojazd z lotniska Podgorica – AUTOBUS

Za dużego wyboru tutaj nie mamy, bo na lotnisku Podgorica nie funkcjonuje komunikacja publiczna. Nie ma przystanków autobusowych i trzeba przygotować się, że podjeżdżające autokary są przeznaczone na zorganizowany transfer klientów biur turystycznych i hoteli. Nie ma możliwości skorzystania z takiego przejazdu, nawet za dopłatą. Najbliższa stacja autobusowa znajduje się w stolicy Czarnogóry, oddalona od lotniska o 12 km. Do Podgoricy z portu lotniczego, możemy się dostać jedynie taksówką.

Liczne autobusy na lotnisku Podgorica realizują transfery tylko zorganizowanych grup biur turystycznych i hoteli.
Liczne autobusy na lotnisku Podgorica realizują transfery tylko zorganizowanych grup biur turystycznych i hoteli.

W ramach sprawdzania funkcjonowania komunikacji publicznej przetestowaliśmy i tę formę. Po pierwszym razie powiedzieliśmy nigdy więcej. Przy dwóch osobach już bardziej opłaca się prywatny transfer… Czas i komfort jest czymś nieocenionym, zwłaszcza na urlopie. Podróż długa, autobus bez klimatyzacji, siedzenie bez oparcia 😀 Można to potraktować jak dobrą przygodę – powitanie na Bałkanach, więc może znają się osoby, którym taka forma rozpoczynania dojazdu odpowiada. 

Koszt i czas dojazdu z lotniska Podgorica do Budvy:

 • Taksówka z lotniska na dworzec w Podgoricy: koszt 15 euro; czas dojazdu ok.15 min
 • Autobus z dworca w Podgoricy do Budvy: koszt 6,00 euro; czas dojazdu ok. 2:00 godz

Strona, gdzie można sprawdzić rozkład autobusów i kupić bilet online: busticket4.me

Organizując dojazd z lotniska Podgorica, warto uwzględnić pociąg.
Organizując dojazd z lotniska Podgorica warto uwzględnić pociąg.

Dojazd z lotniska Podgorica – POCIĄG

Zdecydowanym plusem wyboru pociągu jako dojazd z lotniska Podgorica jest cena biletów. Niewątpliwie okazuje się to najtańsza opcja, jeżeli wakacje spędzamy w mieście w którym zatrzymuje się pociąg i jest ono naszym celem. W stronę wybrzeża przystanki są praktycznie w każdej miejscowości. W Czarnogórze są tylko dwie nitki kolejowe łączące Belgrad (ostatnia stacja po stornie czarnogórskiej to Bijelo Polje) – Bar oraz NikšićPodgorica, dlatego wcześniej warto przygotować się i sprawdzić, czy akurat w naszym przypadku pociąg to będzie dobry wybór.

Pociąg kursuje 10 razy dziennie i przed wyborem tego środka transportu, powinniśmy sprawdzić czy czas odjazdu pociągu zgrywa się z naszym lotem. Bilet do Podgoricy to koszt 1,20 euro, czas jazdy 7 min. Do miasta Bar zapłacimy 2 euro i spędzimy ok. 50 min w pociągu. Cały rozkład ze wszystkimi stacjami pośrednimi można sprawdzić na stronie.

Poniżej wrzucam tabele z rozkładem z lotniska do Podgoricy i Baru.

Rozkład jazdy pociągów z lotniska do miasta Podgorica.
Rozkład jazdy pociągów z lotniska do miasta Podgorica.
Rozkład jazdy pociągów z lotniska Podgorica do miasta Bar.
Rozkład jazdy pociągów z lotniska Podgorica do miasta Bar.

Przystanek kolejowy znajduje ok. 15 min spacerem od lotniska. Trzeba się kierować w dół głównej drogi w kierunku Podgoricy. Po lewej stronie tuż przed mostem, szutrową drogą dojdziemy na miejsce. Stacja nazywa się Aerodrom.

Będąc na platformie od razu zrozumiałam dlaczego w informacji na lotnisku wszyscy odradzali korzystanie z tego punktu. Stacja nie wygląda zachęcająco. Żadnego rozkładu, brak kładki, żeby przejść po torach na druga stronę. Ewidentnie nie wygląda to jak „oficjalna” przystanek kolejowy, którą mógłby nosić nazwę Aerodrom. Stacja jest i jak najbardziej można uwzględnić pociąg jako alternatywę dojazdu z lotniska Podgorica, tylko luksusów nie należy się spodziewać.

Stacja kolejowa niedaleko lotniska Podgorica..

Dojazd z lotniska Podgorica – TAXI

Wydostanie się z lotniska Podgorica do hotelu wybierając taksówkę może okazać się kosztowne. Położenie lotniska z dala od wybrzeża powoduje że najpopularniejsze kurortu oddalone są min. 40 km. Ceny taksówek na lotnisku Podgorica są z góry ustalone i niezmienne, bo realizowane przez firmy Royal Taxi Podgorica i Lider Taxi. Tylko te dwie firmy mogą legalnie świadczyć swoje usługi, mając na wyłączność podpisaną umowę z portem lotniczym.

Pozostałe taksówki, które można spotkać na parkingu są zamawiane wcześniej przez podróżnych, albo przywiozły wylatujących turystów. Kierowcy nie mogą oferować jawnie swoich usług i parkują pośród pozostałych samochodów, a nie na postoju dla taksówek. Jak chcemy skorzystać z ich usług to musimy do nich podejść i ustalić jakąś cenę, często niższa od tych oficjalnych. Jest to dość niekomfortowe, trzeba szukać taksówki chodząc po parkingu dość dyskretnie, a nie zawsze z walizkami i dziećmi, chcemy tracić na to czas. 

Najczęściej wybieraną opcją jest wzięcie taksówki do centrum Podgoricy, gdzie na głównej stacji możemy wybrać autobus lub pociąg. Koszt taksówki wynosi od ok. 10-12 euro do centrum miasta. Jest jeszcze jeden sposób. Wychodzą poza teren lotniska, wzdłuż drogi ok. 5 min idąc pieszo, można zauważyć czekające taksówek na poboczu. Po przywiezieniu pasażerów na lotnisku, tutaj oczekują na klientów w drogę powrotną, aby nie płacić za oczekiwanie na parkingu. Z kierowcami można negocjować cenę, proponuję z góry ustalić za ile kierowca zawiezie nas na główny dworzec, jak się uda to dobra cena wyniesie ok. 5/6 euro. W roku 2020 na poboczu zostało zbudowane ogrodzenie… jak możemy się domyślać chodzi o eliminowanie innych korporacji TAXI.

Dojazd taksówką z lotniska Podgorica. Cennik w 2023 roku. 

Dojazd z lotniska Podgorica – SAMOCHÓD

Czas dojazdu z lotniska Podgorica samochodem do najpopularniejszych kurortów, wygląda łatwiej niż z drugiego portu lotniczego. W wysokim sezonie wszędzie zdarzają się korki, ale tutaj położenie daje nam trochę więcej możliwości, niż w przypadku dojazdu z lotniska Tivat.

Najwygodniejsza opcją przemieszczanie się po Czarnogórze jest samochód, gdzie nie jesteśmy zależni od nikogo. Jedna z możliwości jest wynajęcie auta z wypożyczalni na lotnisku, gdzie znajdziemy szeroką ofertę. Trzeba mieć świadomość, że ceny takich usług będą wyższe niż w innych miejscach, dlatego warto rezerwować wcześniej samochód przez internet lub skorzystać z polecanej przez nas wypożyczalni. Każdy kierowca powinien zapoznać się za zasadami funkcjonowania ruchu drogowego i infrastruktury w Czarnogórze. W wielu miejscach nie ma możliwości rozbudowy dróg ze względu na ukształtowanie terenu. Trzeba pamiętać o GPS i dobrym przygotowaniu do jazdy samochodem.

Poniżej tabela z przybliżonym czasem dojazdu z lotniska Podgorica do najpopularniejszych miast w Czarnogórze.

MiastoCzas dojazdu z lotniska Podgorica (normalne warunki, niski sezon)
Tivatok. 110 min. / 89 km
Kotorok. 100 min.  / 86 km
Herceg Noviok.  160 min.  / 110 km
Budva80 min. / 65 km
Petrovac50 min. / 47 km
Sutomore40 min. / 38 km
Bar60 min. / 46 km
Ulcinj90 min. / 72 km
Žabljakok. 180 min. / 170 km


Jak widzimy w powyższej tabeli często krótki dystans pokonujemy w dłuższym czasie niż moglibyśmy zakładać. Jest to spowodowane dość krętymi, wąskimi drogami, gdzie nie ma możliwości rozwinięcia szybkich prędkości.

Dodatkowo wzdłuż wybrzeża występuje tylko jedna główna droga:
• krajowa E 80 od Kotoru do Sutomore (gdzie odbija na Podgorice).
• krajowa E 851 od Sutomore do Ulcinj

Z lotniska Podgorica najszybciej pojedziemy do hotelu taksówką.
Z lotniska Podgorica najszybciej pojedziemy do hotelu taksówką, ale będzie to najdroższa opcja.

Nowość w sezonie 2020 – PRYWATNY TRANSFER

Staramy się tworzyć naszego blog wsłuchując się w Wasze sugestie, czego potrzebujecie podczas urlopu i jak chcecie odkrywać ten kraj. Dlatego wychodząc na przeciw Waszym potrzebom wprowadzamy kolejną opcję dojazdu z lotniska. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób które: nie chcą wynająć auta, przylatują w więcej osób lub po prostu stawiają na komfort podróży. Po uzgodnieniach z naszą polecaną wypożyczalnią Gulliver od czerwca 2020 roku można wcześniej zamówić prywatny transfer z lotniska i na lotnisko.

Rezerwacja prywatnego transferu z lotniska Podgorica

W celu zamówienia prywatnego transferu proszę przesłać na email info@hvala.pl:
• Imię i Nazwisko
• Numer telefonu
• Numery lotów
• Data przylotu i data wylotu – jeżeli transfer ma być w obie strony
• Miasto – nazwa hotelu/apartamentu
• Dodatkowe informacje – jeżeli są istotne, np. wiek dziecka, żeby dobrać fotelik.

Kierowca prywatnego transferu czeka przed terminalem ma kartką z Państwa nazwiskiem, dlatego szybko i bez problemów kierujecie się prosto do samochodu i możecie już zacząć urlop.
Płatność gotówką na miejscu u kierowcy.

Dotarcie do hotelu z lotniska w Podgoricy z pewnością nie będzie dla nas problem, jak wcześniej rozważymy wszystkie możliwości i wybierzemy najdogodniejszą dla naszego portfela i godzin lotu. Z tego portu lotniczego mamy trochę szerszy wybór, bo pojawia się dodatkowo forma komunikacji jaką jest pociąg. Mimo narzekania na standard, nie da się zaprzeczyć, że jest to ekonomiczne rozwiązanie, co w podsumowaniu daję nam możliwość wyboru. W przypadku z dziećmi, czy jak lecimy w 4 osoby, to najlepszym rozwiązaniem jest wcześniej umówiony transfer lub wynajem samochodu z odbiorem i zwrotem na lotnisku.

68 KOMENTARZE

 1. Hej, mam pytanie czy na stacji Aerodrom zawsze zatrzymują się pociągi? Jedziemy z lotniska Podgorica do Utjeha, najpierw musimy dostać się do Baru i nie wiem czy lepiej jechać taksówką do Podgoricy na dworzec główny czy ryzykować i zaczekać na Aerodromie. Czy za walizkę płaci się dodatkowo w pociągu/ busie/taksówce?
  Dzięki za wspaniały panel i wiele użytecznych informacji.

  • Justyna,
   nie ma specjalnych opłat za bagaż. W linku podanym w artykule można sprawdzić dokładnie godziny, który pociąg zatrzymuje się na stacji Aerodrom – http://zpcg.me/search – wystarczy wpisać Aerodrom – Bar i konkretną datę.
   Dzięki za miłe słowo 🙂
   Pozdrawiam

 2. Cześć,
  Czy miałaś okazję jechać taxi inną niż te z lotniska, którą polecasz?
  I czy można wcześniej kupić bilety na autobus z podgorica do budvy?
  Pozdrawiam
  Ps. Bardzo przydatne informacje!! Świetny blog

  • Witam,
   jeju jak miło czyta się takie komentarze, dziękujemy bardzo! 🙂
   Co do pytań:
   Bilet kupuje się na dworcu, nie ma możliwości kupić wcześniej.
   Taxi można spróbować złapać poza terenem lotniska. Nie polecę konkretnej firmy, bo z pojedynczych kursów korzystaliśmy z różnych firm, można też wcześniej zamówić prze internet niektóre. Jednak polecamy wypożyczamy samochód od razu.
   Pozdrawiam 🙂

 3. Witam,
  jak się dostać z lotniska Podgorica do Dobrej Vody? Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki.
  Pozdrawiam serdecznie i dziękuję 🙂

  • Pani Anito,
   zapraszam na spokojnie jeszcze raz do przeczytania artykułu.
   Opisaliśmy w nim wszystkie dostępne sposoby dojazdu z lotniska i wszystkie wymienione w nim dotyczą, też Dobrej Vody. Najłatwiej będzie taksówką, ale i najdrożej. Jest opcja jeszcze pociągu i autobusu min. z dworca w Podgoricy.
   Pozdrawiam serdecznie 🙂

 4. Dziękujemy za dużo przydatnych informacji… Mam pytanie. Czy dojeżdżając pociągiem ze stacji Aerodrom do Sutomore, możemy liczyć na to, że na stacji w Sutomore będą taksówki, żeby dojechać do pensjonatu?

 5. Czy na przystanku autobusowym na glownej M2/E80 za rondem kolo lotniska Podgorica i za mostem nad rzeka Cem zatrzymuja się wszystkie autobusy z Podgoricy w kierunku wybrzeża ?

 6. Witam, są dwa różne rozkłady jazdy, interesuje mnie rozkład jazdy pociągów z lotniska Podgorica do Baru i z Baru na lotnisko Podgorica. Pozdrawiam

 7. Witam, czy w miejscowości Bar funkcjonuje komunikacja podmiejska. Na mapach googla widać co kilka set metrów przystanki, w necie nie znalazłem żadnej informacji na ten temat.

 8. Cześć Natalia, super artykuł ! My juz byliśmy w Czarnogórze dwa lata temu autem, w tym roku zamierzamy wrócić, ale jednak samolotem, czy możesz proszę mi napisać czy pociąg z Podgoricy zatrzymuje się w Sutomore? Bo jest to dla mnie trochę nie jasne z tej rozpiski. Z góry dziękuję i pozdrawiam

  • Dzięki Angelika, czy każdy się zatrzymuje nie wiem. W artykule jest link do strony, gdzie można sprawdzić – wpisując Sutomore są podane godziny.
   Pozdrawiam

 9. Dziękuję, to już sprawdziłam 🙂 a czy znajdę gdzieś jak faktycznie się dostać z lotniska do aerodromu? Jak wpisuje w google maps, to mi nie wyszukuje, tylko do PKS. Z tego co piszesz, jest to 15 minut spacerkiem, możesz wrzucić jakaś mapkę jak tam dojść? Z góry dziękuję i pozdrawiam

 10. Czy rozkład pociągów ,który można znaleźć na stronie również w tych samych godzinach kursuje w soboty ?

  I prosimy też mapkę jak dostać się z lotniska na pociąg ?

 11. witam,
  czy wg Pani podróż pociągiem w góry do Niksić aby potem jakośc zorganizowac sobie zwiedzaeni przełomu Tary i okolic to dobry pomysł w obecnej sytuacji czy jednak lepiej wynjaąć auto? Jesli auto to wynając na lotnisku czy lepiej w Podgoricy?

 12. Dzień dobry,
  ląduję z synem 30 lipca o 12:35 i mamy nocleg w hotelu Perla Residence Spa Vlada Cetkovica 70, Podgorica, 81000, Montenegro, Czarnogóra. Jaka byłaby cena za przejazd z lotniska do tego hotelu?
  Jednocześnie będziemy w Podgoricy na turnieju tenisowym i będziemy musieli przejeżdżać na korty Tennis club Eminent
  Velje brdo bb 81000 Podgorica z hotelui z powrotem, jak będzie cena za przejazd? Czy mamy coś negocjować czy taksówki mają taksometr?
  Pozdrawiam serdecznie,
  Marta

  • Wszystkie opcje zostały szczegółowo opisane w artykule. To Pani musi zdecydować, która opcja jest najlepsza. Najtaniej będzie, tak jak jest to podkreślone w artykule: komunikacją publiczną.
   Pozdrawiam

 13. Przylot do Podgoricy o godzinie 8.50 dnia 14.09.2021 . Dwie osoby. Potrzebujemy dostać się do Budvy. W miere możliwości opcja ekonomiczna – bus, ale biorę tez pod uwagę transfer prywatny. Drogie TAXI odpada. Prosze o radę.

 14. WITAM SERDECZNIE,
  wybieramy sie w listopadzie do Czarnogóry i mam 2 pytania. Pierwsze to jaka mniej wiecej pogoda w listopadzie? cieplo, chlodno??
  A drugie pytanie to czy poruszajac sie pociagiem czy autobusem z rocznym dzieckiem sa jakies oplaty??
  Pozdrawiam.
  PS: świetny blog, pomocny i bardzo dobrze zilustrowany. Dziekuje ?

 15. mam pytanie, gdzie dokładnie zatrzymują się busy w Kotorze?
  Czy można kupić bilet na autobus u kierowcy czy tylko przez internet?

 16. Dzień dobry,
  może to troszkę nie na temat, ale czy orientują się Państwo, czy w miejscowości Dobra Voda jest przystanek autobusowy? Lecę do Czarnogóry i chciałabym jeździć autobusami. Znalazłam piękne miejsce noclegowe w Dobrej Vodzie, ale nie wiem, czy dojadę tam autobusem, ponieważ kiedy wpisuję go w wyszukiwarkę to Google go nie znajduje.
  Z góry dziękuję za odpowiedź,
  Paulina

  • Pani Paulino,
   można wyszukać połączenia na stornie komunikacji publicznej, której link umieściliśmy w artykule. https://busticket4.me/EN
   Nie kojarzę dokładnie przystanku, nie jest oznaczony. Wydaje mi się, że autobus zatrzymuje się w tych okolicach: (lokalizacja: 42.031095,19.148444)
   Pozdrawiam

 17. Dzień dobry,
  planuję podróż do Kotoru w czerwcu. Mam pytania odnoście transportu z dworca autobusowego w Podgoricy do dworca w Kotorze. Znalazłam bilety na połączenie Podgorica-Kotor na stronie getbybus.com.
  Czy bilet kupiony online z tej strony i wydrukowany będzie respektowany przez kierowcę autobusu? Czy lepiej korzystać z innej strony?
  Czy autobusy odjeżdżają o planowanych godzinach? Ile mniej więcej zajmie mi podróż z Podgoricy do Kotoru (na stronie jest napisane, że będą to 2 godziny 15 minut) ale jednak wolę się upewnić 🙂
  Pytam ponieważ będzie to moja pierwsza podróż do Czarnogóry i stresuję się tym, że utknę na dworcu w Podgoricy.
  Bardzo proszę o odpowiedź.
  Pozdrawiam 🙂

 18. Dzień dobry,
  Czy autobusy w miejscowości Bar odjeżdżają z tego samego dworca na którym zatrzymuje się pociąg ? Chodzi mi o autobusy do Dobrej Vody.

 19. Dzień dobry,
  podróżowałyśmy po Czarnogórze w 3 dziewczyny i przyznam szczerze, że czułyśmy się na tyle bezpiecznie i swobodnie, że cały urlop od momentu postawienia nogi na płycie lotniska, poprzez liczne podróże w każdy zakątek kraju, aż do powrotu podróżowałyśmy autostopem.
  Fakt, że zatrzymywali się głównie chłopcy lub mężczyźni, ale zawsze bardzo pomocni i uśmiechnięci, a złapanie podwózki nie zajmowało więcej niż kilka minut…nikt też nie robił problemu co do bagażu.
  Zorganizowanie transportu z lotniska i z powrotem poszło bardzo szybko 😉

 20. Witam
  przylatuje do Podgoricy 11.10 i potrzebuje sie dostać w okolice Budvy, proszę podpowiedzieć czy dobrym pomysłem jest dojechanie pociągiem z lotniska w Podgoricy do Sutomore i później szukanie jakiegoś autobusu do Budvy? Pozdrawiam. Marcin

 21. Super objaśnione.
  Czy na dzień 24-siwrpnia 2023r. Pociągi kursują z Aerodromu do Baru i 5-września 2023r. Z Baru na Aerodrom ?
  Czy tak może było kiedyś, a dzisiaj jest nie dostępne, bo różne opinie o tym wyczytałem.

  • Dzień dobry, nie umiemy odpowiedzieć na to pytanie, bo pyta się Pan o przyszłość.
   Na dzień dzisiejszy (luty 2023) pociąg jeździ, jak będzie w sierpniu czy we wrześniu nie wiemy.
   Pozdrawiamy

 22. Dzień dobry.
  Czy jest możliwość transportu miejskiego (autobus, taksówka) z miasta Bar do Ulcinj lub Doni Stoj, Gornji Stoj? Jeśli tak to jakie orientacyjne ceny przewozu? Pozdrawiam

 23. Witaj, planuję 8 dni pobytu w Budvie i mam pytanie dot. wypożyczalni GULLIVER – czy można w dniu przylotu wypożyczyć auto na lotnisku w Podgoricy np. na dwa dni i oddać w Budvie? a potem np. na dwa ostatnie dni wypożyczyć w Budvie i oddać na lotnisku w Podgoricy?
  PS fajnie i rzeczowo opisujesz tematy:)

  • Dzień dobry,
   nie ma takiej możliwości. Minimalny czas wynajmu to 3 doby. Dodatkowo samochody trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem.
   Pozdrawiam

 24. Dzień dobry, czy opcja dojazdu pociągiem z lotniska podgorica nadal jest aktualna? Pod podanym linkiem nie widzę przystanku Areodrom
  Z góry dziękuję za odpowiedź

 25. Hej, czyli jesli dobrze doczytalam : spacerek z lotniska na pociąg do Podgoricy a następnie autobus do Budvy ? Chyba, że dojedziemy pociągiem do Budvy ?

  • Dzień dobry.

   Można spacerkiem na pociąg z przystanku AERODROM, a potem autobusem do Budvy. Pociągi nie jeżdżą do Budvy.

   Pozdrawiamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj