Ferie zimowe w Czarnogórze to pierwsza propozycja całego wyjazdu jaki dla Was przygotowaliśmy. Do współpracy zaprosiliśmy najlepszą lokalną agencję turystyczną Eco Tours, która razem z nami, będzie dbała o to, żebyście odkryli wciąż nieznaną zimową odsłonę tego regionu.

Morze czy góry w zimowej scenerii, co wybrać?

O tym, że Czarnogórę warto odkrywać cały rok już dawno pisaliśmy. Zimowa sceneria jest zaskakująco różnorodna, bo w górach mamy kilkumetrowe zaspy śniegu, a na wybrzeżu? Czasem słońce, czasem deszcz… Uwierzcie, w słoneczne dni, nie ma piękniejszego widoku niż Budva z ośnieżonymi dookołą szczytami. Od Was zależy na jaki urlop się decydujecie, oczywiście nad wybrzeżem jest co zwiedzać nawet zimą – więcej możecie przeczytać tutaj, bo teraz chcemy się skupić i pokazać Wam możliwości górskiego regionu.

Ferie zimowe w Czarnogórze
Budva w zimowej odsłonie.

Ferie zimowe w Czarnogórze spędzimy w Kolašinie

Jak zima, to w Kolašinie, ktoś może zapytać, a dlaczego nie Zabljak? Z naszej perspektywy Kolašin ma niesamowity potencjał i bardzo intensywnie jest rozbudowywany. Nowo otwarta autostrada (lipiec 2022) skraca czas dojazdu z Podgoricy do 45 minut. Kolejny wielki projekt to połączenie 2 ośrodków narciarskich: Kolašin 1450 i Kolašin 1600 – otwarcie miało miejsce w lutym 2022 roku. W przyszłym sezonie ma być ukończona budowa oświetlenia i sztucznego ośnieżania, ale to jeszcze nie koniec. Plany powiększenia resortów narciarskich są imponujące, będzie jeszcze więcej inwestycji. Dodatkowo baza wypadowa stale się powiększa, a na ukończeniu są 3 duże resorty hotelowe. To wszystko potwierdza, że Kolašin w najbliższych latach ma szansę, stać się bardzo atrakcyjną destynacją cały rok!

Kolašin jest to miasteczko, w którym drzemie olbrzymi potencjał.

Ferie zimowe w Czarnogórze – wyjazd zorganizowany czy indywidualny

Przygotowaliśmy dla Was cały zorganizowany program – od dnia przylotu do dnia wylotu. Nie musicie się o nic martwić i spokojnie możecie korzystać z uroków zimy. Każda osoba, której nie odpowiada nasza propozycja – może się zgłosić z własnym programem, który po konsultacji, możemy zrealizować. Dodatkowo jeżeli ktoś nie chce uczestniczyć w całym zorganizowanym wyjeździe, może indywidualnie przyjechać do polecanych przez nas domków drewnianych. Jak tylko będą miejsca – np. przyłączyć się do jakiejś wspólnej aktywności. Jesteśmy otwarci na spotkanie z Wami zimą! Dlatego będą wcześniej podane terminy zorganizowanych ferii w Czarnogórze, więc będzie można w poszczególne dni zapytać o dołączenie do grupy.

Stok narciarski Kolašin 1600
Stok narciarski Kolašin 1600.
Zima w górach może być zaskakująco piękna.
Zima w górach może być zaskakująco piękna.

Nasz górski partner Eco Tours – czyli rodzinna firma Ivany i Slavko

Naszą drugą (obok Budvy) bazą wypadową jest Kolašin, dlatego przygotowując dla Was cały program od początku wiedzieliśmy, gdzie spędzimy ferie zimowe w Czarnogórze. Wielokrotnie pokazywaliśmy to miejsce, którze stowrzyli Ivana i Slavko – ich domki drewniane, które będą naszym zakwaterowaniem, pyszne lokalne jedzenie i atrakcje w tym regionie. Nie mogło być inaczej! Najważniejsze dla nas jednak jest to, że wybierając Eco Tours do współpracy mamy wszystko: zakawaterowanie, wyżywienie, transfer, instruktorów, sprzęt i do tego ludzi z olbrzymią pasją! Oczywiście nie możemy pominąć położenia całego miejsca – 4 drewnianie domki, budynek z pokojami, restauracja, do tego sauna – a to wszystko przy potoku, na zboczu wzgórza… Jest cudnie, kameralnie i bajecznie!

Zakwaterowanie w drewnianych domkach Etno Selo Bijeli Potok

Miejsce, które wybraliśmy na ferie zimowe w Czarnogórze jest dostosowane dla każdego. Sprawdzi się zarówno dla par – bo są pokoje 2 osobowe, dla rodzin – bo można wynająć cały domek 5-6 osobowy lub dla znajomych – bo łóżka są dostosowane do wersji double lub twin! Nie martwcie się, testowaliśmy wielokrotnie wszystkie opcje, każda była mega wygodna. Ciężko jest znaleźć miejsce na nocleg z opcją łączenia lub rozsuwania łóżek, a to dosyć istotna kwestia przy wyjeździe np. znajomych – nam się udało i bardzo cieszymy się, że właściciele pomyśleli o tym przy projektowaniu domków i pokoi.

Naszą bazą noclegową jest Etno Selo Bijeli Potok

Lokalne rarytasy, czyli co będziemy jeść podczas ferii zimowych w Czarnogórze

Nie będziemy ukrywać i od razu to przyznamy. Po feriach zimowych w Czarnogórze jest obawa, że wrócicie z dodatkowymi kilogramami. Bardzo ważnym dla nas elementem podczas podróżowania jest… lokalna kuchnia! Żaden wyjazd z nami nie może pomijać tej części. Musi być lokalnie, domowo, smacznie i przede wszystkim z tych składników, które królują w danym regionie. To kolejny powód dlaczego wybraliśmy Etno Selo Bijeli Potok – gotuje tam Ivana z Petraną, a jak będzie mieli szczęście, to może upichci coś dla Was wspólnie z Natalią! Szczęściarzami w tym roku okazali się nasi czytelnicy, którzy spontanicznie przyjechali na kolację, widząc po relacjach, że jesteśmy w górach. Dodatkowo Artur jest fotografem i uwiecznił chwile z gotowania kačamak! O tradycyjnej kuchni w Czarnogórze przeczytasz tutaj.

Jedzenie podczas wycieczek

Dlaczego warto zdobyć się na mały wysiłek i wybrać się na spacer na rakiety śnieżne? Między innymi, żeby spróbować jedzenia serwowanego przez małe, drewniane, górskie wioski – katuny, albo jak się uda, na farmie serów. Nie, to nie będą fancy restauracje (aczkolwiek takie, też znamy i chętnie polecimy) ale miejsca z historią i smakiem. Do dziś pamiętamy naszą pierwszą wycieczkę, gdzie doszliśmy do takiej budki: wchodzimy do środka, a tam dymu pełno, burek świeży piecze się w piecu, kiełbaska lokalna skwierczy, rakija na powitanie. Nie wiem, czy to okulary mi zaparowały, czy ten dym tak wszystko zasłaniał. Siedzieliśmy przy drewnanym stole, obok szykowano jedzenie, a w wielkim garze, gotował się planinski caj, a to wszystko w miejscu pośród górskich szczytów. Gwarantujemy, że podczas ferii zimowych w Czarnogórze, będziecie mieli okazję spędzić czas z lokalnymi ludźmi.

W Eto Selo Bijeli Potok nie zabraknie pysznego, lokalnego jedzenia!
W Eto Selo Bijeli Potok nie zabraknie pysznego, lokalnego jedzenia!
Podczas wycieczek, będziemy próbować lokalne specjały.
Podczas wycieczek, będziemy próbować lokalnych specjałów.
Rakiji, również nie zabraknie!
Rakiji, również nie zabraknie!

Atrakcje zaplanowane przez nas na ferie w Czarnogórze

Program zorganizowanych ferii zimowych w Czarnogórze jest tak ułożony, żeby uwzględnić różne aktywności zimowe. Nie jest to typowy wyjazd tylko na narty – co może ucieszyć nienarciarskie osoby. Staraliśmy się ułożyć tak 8-dniowy plan, żeby był różnorodny i obejmował wiele atrakcji. Jak komuś będzie mało jeżdżenia na nartach, to spokojnie – jeden dzień jest wolny i można go spędzić w dowolny sposób.

Narty i snowboard, oczywiście to główny punkt wyjazdu

To, że Czarnogóra jest świetnym miejscem na sporty zimowe jest dla wielu zaskoczeniem. Szczerze, ilu z Was, wiedziało, że są tutaj stoki narciarskie? Pewnie niewielu. Jeszcze, bo od 2 lat staramy się mocno promować oraz pokazywać właśnie zimową odsłonę tego regionu. To co nas bardzo cieszy, coraz więcej polaków spotykamy tutaj zimą. Region mocno inwestuje w zimową infrastrukturę, więcej o wyciągach możecie przeczytać w oddzielnym artykule. W programie ferii zimowych w Czarnogórze, uwzględnione są 3 dni na stoku, które można rozwinąc o dodatkowy w dniu wolnym. W tym czasie będzie możlwiość przetestować 3 ośrodki: Kolašin 1600, Kolašin 1450 i Savin Kuk w Žabljaku.

Ferie zimowe w Czarnogórze
Resort narciarki Kolasin 1600.
Dla fanów snowboardu i nart, nie zabraknie atrakcji.
Dla fanów snowboardu i nart, nie zabraknie atrakcji.

Nasza ulubiona aktywność zimowa – rakiety śnieżne

Jeden dzień to nasza propozycja, na coś innego. Aktywność, którą pokochaliśmy od razu i nie mogło jej zabraknąć w programie ferii zimowych w Czarnogórze. Jest to spacer na rakietach śnieżnych – nie trzeba się do tego przygotywać, uczyć (jak w przypadku nart), wystarczy sprzęt, dobre towarzystwo… Przydała by się dobra pogoda, ale my na rakiety chodziliśmy nawet w deszczu, śniegu i za każdy razem był to super spędzony dzień.

Spacer na rakietach śnieżnych to jedna z atrakcji.
Spacer na rakietach śnieżnych to jedna z atrakcji.
Ferie zimowe w Czarnogórze
Rakiety śnieżne w słońcu, deszczu, śniegu – uwielbiamy w każdych warunkach.

Nie zabraknie dodatkowych atrakcji podczas ferii zimowych w Czarnogórze

Macie ochotę spróbować czegoś innego? Odpocząć jeden dzień? Spędzić trochę czasu na relaksie w saunie? Zamówić masaż? Pojeździć skuterami śnieżnymi? Jazda konna w zimowych górach. Nic nie stanowi problemu. W czasie wolnym będziemy starali się Wam podpowiedzieć co zrobić, gdzie się wybrać. Wiele usług dodatkowych można zamówić do miejsca zakwaterowania, kosmetyczkę, masażystkę… Szczerze, my wielokrotnie korzystamy będąc w górach z tych usług, zwłaszcza z masażu. Hmmm, a co powiecie na wyjście w góry na spacer w nocy? Jesteście w stanie wyobrazić sobie, jak inaczej wygląda wtedy niebo? Jakie zmysły się aktywują? W natłoku pracy i życia, sami zapomnieliśmy, kiedy ostatni raz byliśmy w lesie wieczorową porą.

Ferie zimowe w Czarnogórze
W tym roku pierwszy raz jeździliśmy na skuterach śnieżnych.
Ferie zimowe w Czarnogórze
Leżaki do opalania w górach? Po całą historię zapraszamy na nasz instagram.

Wycieczka do zimowego Žabljaka

Co jeszcze można robić oprócz sportowych atrakcji podczas zimowego urlopu? Podziwiać scenerię tego regionu, ośnieżony most Tary, Czarne Jezioro czy Žabljak do którego wybierzemy się na wycieczkę. Tam oczywiście, jeżeli ktoś będzie miał ochotę, to jest kolejny stok narciarski, który można przetestować. Dla tych co chcą fizycznie odpocząć, będzie wiele momentów, żeby oczy nacieszyć! Ferie zimowe w Czarnogórze przede wszystkim mają Wam na róznoraki sposób pokazać piękno tego regionu.

Ferie zimowe w Czarnogórze – tygodniowy program Zimowe Rekreacje

 • Dzień 1: DZIEŃ POWITALNY / PRZYJAZD
 • Dzień 2: SPACER NA RAKIETACH ŚNIEŻNYCH
 • Dzień 3: DZIEŃ NARCIARSKI/ SNOWBOARDOWY
 • Dzień 4: DZIEŃ NARCIARSKI/ SNOWBOARDOWY + WIECZORNY SPACER Z POCHODNIAMI
 • Dzień 5: DZIEŃ WOLNY
 • Dzień 6: SPACER NA RAKIETACH ŚNIEŻNYCH + wizyta w farmie serów
 • Dzień 7: WYCIECZKA DO ZABLJAKA + NARTY/ SNOWBOARD
 • Dzień 8: DZIEŃ POŻEGNALNY/ WYJAZD

Cena pakietu Zimowe Rekreacje wynosi: 980 euro/osobę.

Program jest realizowany przez Eco Tours Montenegro w języku angielskim lub serbskim. Polskojęzyczny przewodnik lub pilot, będzie przy minimalnej ilości uczestników 4 osoby – podczas realizowanych wycieczek – w miarę możliwości dyspozycji i po wcześniejszym potwierdzeniu. Jak będziemy mieć grupę potwierdzoną i cały pakiet będziemy realizować po polsku – dodamy termin i adnotację tutaj w artykule.

Ferie zimowe w Czarnogórze – tygodniowy program Sportowe Szaleństwo

 • Dzień 1: DZIEŃ POWITALNY / PRZYJAZD
 • Dzień 2-7: DZIEŃ NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY
 • Dzień 8: DZIEŃ POŻEGNALNY/ WYJAZD

Cena pakietu Sportowe Szaleństwo wynosi: 790 euro/osobę.

Program zawiera tak zakwaterowanie, wyżywienie HB, transfery, ski passy. Uczestnictwo w pozostałych atrakcjach jest możliwe po dodatkowej opłacie.

Cena zawiera:

 • 7x noclegów w Etno Selo Bijeli Potok
 • Wyżywienie HB: 7x śniadanie w Etno Selo Bijeli Potok i 7x obiad/kolacja
 • Transfer z/na lotnisko
 • Transfery na stoki narciarskie.
 • 4x ski passy (3x Kolasin, 1x Zabljak) – na dni narciarskie w programie – program sportowy 6x ski passy
 • Sprzęt narciarski z wypożyczalni.
 • Darmowa 1 godzina nauki z instruktorem.
 • 2x wycieczki na rakiety śnieżne.
 • 1x całodniowa wycieczka do Žabljaka: transfer, ski pass, wejście do PN, obiad.
 • Podatek turystyczny.
 • Internet Wi-Fi na terenie całego obiektu.
 • Parking.

Szczegółowy program z opisanym każdym dniem: w jakim zaplanowany jest obiad, kolacja, co jest dodatkowo płatne. Jakie są pozostałe opcje spędzania czasu wolnego, ile kosztują poszczególne atrakcje i sposób oraz warunki rezerwacji – przesyła Ivana po angielsku (przygotowaliśmy, też wersję po polsku).

Rezerwacja zimowego urlopu bezpośrednio u Eco Tours

Email: info@eco-tours.me
Tel.  | WhatsApp | Viber
+382 67 259 020
INSTAGRAM
FACEBOOK

Bezpośrednie loty z Polski na ferie w Czarnogórze

Siatka bezpośrednich lotów z Polski jest z roku na rok bardziej rozbudowywana. W tym sezonie wiosenno-wakacyjnym Ryanair dodał nowe lotnisko i pierwszy raz będzie można latać z Gdańska. Zimą mamy trochę mniejszy wybór, ale mieszkańcy Krakowa będą zadowoleni – stąd cały rok możemy latać do Czarnogóry. Zerknęliśmy na stronę Ryanaira i poniżej wrzucamy Wam, jakie promocyjne loty cały styczeń i luty wrzucają – idealnie pasujące na ferie w Czarnogórze. Powyższe programy nie obejmują lotów do Czarnogóry, dlatego poniżej wrzucamy Wam przykładowe ceny bezpośrednich lotów z Krakowa (dn. 10.01.023). Oczywiście istnieje również dotarcie własnym autem z Polski, pomocny może okazać się ten artykuł.

Bilety w promocyjnych cenach - 49 zł!
Bilety w promocyjnych cenach – 49 zł! dn.13.01.2023
Bilety w promocyjnych cenach - 49 zł!
Bilety w promocyjnych cenach – 49 zł! dn.13.01.2023
Ferie zimowe w Czarnogórze.
Bilety w promocyjnych cenach dn.10.01.2023
Ferie zimowe w Czarnogórze.
Bilety w promocyjnych cenach – 49 zł! dn.13.01.2023
Ferie zimowe w Czarnogórze.
Bilety w promocyjnych cenach – 49 zł! dn.13.01.2023
Ferie zimowe w Czarnogórze
W zeszłym roku spędziliśmy wiele fantastycznych dni w górskim regionie zimą 🙂

PS: Ferie zimowe w Czarnogórze to nasza pierwsza (ale nie ostatnia) propozycja dłuższego, zorganizowanego wyjazdu. Dajcie znać co o niej myślicie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj