Loty z Polski do Czarnogóry.
Loty z Polski do Czarnogóry.

Poniżej opisaliśmy loty z Polski do Czarnogóry, ale artykuł oczywiście regularnie aktualizujemy. Na początku znajdziecie takie informacje, jak data modyfikacji, tj. siatka połączeń robiona danego dnia – jeżeli coś się zmieni i szybciej to zauważycie, to dajcie nam znać w komentarzu (na końcu artykułu).

Loty z Polski do Czarnogóry

Bałkany przeżywają odrodzenie turystyczne, a – co za tym idzie – jest również więcej połączeń lotniczych. Wybierać możemy między lotami czarterowymi, liniowymi albo też sezonowo otwieranymi połączeniami regularnych linii. Lotniska, z których możemy polecieć z Polski do Czarnogóry, to w tej chwili przede wszystkim: Warszawa, Katowice, Poznań, Kraków, Wrocław, Gdańsk i Rzeszów.

Lotniska w Czarnogórze:

Do wyboru mamy ogółem 2 lotniska: w stolicy i na wybrzeżu. Każde z nich opisaliśmy również w oddzielnych artykułach:

#hvalaRADA: planując urlop, dobrze przeanalizujcie dojazd z lotniska, bo NIE MA tam żadnej komunikacji publicznej.  
O tym, jak dojechać z lotniska Podgorica,
więcej informacji znajdziesz np. tutaj.

Loty z Polski do Czarnogóry – lotnisko Podgorica

Najwięcej regularnych lotów z Polski do Czarnogóry jest przede wszystkim otwieranych w czasie wakacji. Spowodowane jest to z pewnością ruchem turystycznym, który działa najprężniej w okresie najcieplejszych miesięcy w roku. W związku z tym, poza sezonem wakacyjnym część linii lotniczych zawiesza połączenia. Jeśli chodzi o całoroczne loty, to w 2022 roku połączenia realizował Ryanair na trasie Kraków – Podgorica.

Polskie linie lotnicze LOT – w wakacje latają codziennie

Na trasie WAW-TGD (Podgorica) również można latać PLL LOT przez prawie cały rok, a połączenia w wakacje są codziennie. Co więcej – w niektóre dni loty będą odbywać się nawet 3 razy dziennie z 3 różnych miast w Polsce. Loty z przesiadkami w Warszawie znajdziecie również z Poznania i Katowic.

LOT realizuje połączenia z Warszawy:

Warszawa (WAW) – Podgorica (TGD)
poniedziałki, czwartki, piątki, soboty od 27 marca 2023

Warszawa (WAW) – Podgorica (TGD)
CODZIENNIE od 1 maja 2023

LOT lata do Czarnogóry przez cały rok.

Wizz Air – zaczyna latać dopiero w czerwcu

Linia lotnicza Wizz Air od lat ma raczej stałą siatkę połączeń i dokonuje najmniej zmian. Na tle pozostałych linii lotniczych z pewnością wyróżnia się najbardziej stabilnym harmonogram realizowanych lotów. Latają oni przede wszystkim w okresie ścisłego sezonu wakacyjnego, z 2 miast w Polsce, 4 razy w tygodniu.

Wizz Air realizuje połączenia z dwóch miast w Polsce:

Warszawa (WAW) – Podgorica (TGD)
Katowice (KTW) – Podgorica (TGD)
wtorki, czwartki i soboty, niedziele od 13 czerwca 2023 do 29 października

W sezonie wakacyjnym 2018 polecimy z Polski do stolicy Czarnogóry, popularnymi liniami Wizzair.
Do stolicy Czarnogóry od 2018 roku latają popularne linie WizzAir.

Ryanair – połączenia przez cały rok

Ta linia lotnicza rozwija się bez wątpienia najdynamiczniej. W 2022 roku przede wszystkim utrzymali loty z Krakowa przez całą zimę, a wiosną 2023 otworzyli kolejne połączenie bezpośrednie z Polski – z Gdańska.

Ryanair realizuje połączenia z 3 miast w Polsce:

Wrocław (WRO) – Podgorica (TGD)
poniedziałki, czwartki od 27 marca 2023 do 26 października

Kraków (KRK) – Podgorica (TGD)
wtorki, środy, piątki, niedziele od 24 marca 2023 do 27 października

NOWOŚĆ 2023:
Gdańsk (GDA) – Podgorica (TGD)
poniedziałki, czwartki od 27 marca 2023 do 26 października

Ryanair ma zdecydowanie najtańsze bilety do Czarnogóry.
Ryanair ma zdecydowanie najtańsze bilety do Czarnogóry.

Loty czarterowe – oferta polskich biur podróży

Godne uwagi jest też to, że pierwszymi połączeniami lotniczymi z Polski do Czarnogóry były loty czarterowe. Biura podróży wysyłały tam swoich klientów dużo wcześniej, przecierając tym szlaki również komercyjnym liniom lotniczym. Bilety możemy kupić np. na stronach dużych biur, które czarterują samoloty, albo bezpośrednio od linii lotniczych.

Do Podgoricy wysyłają swoich klientów przede wszystkim biura podróży: Rainbow, Itaka, TUI, Rego Bis – które czarterują samolot od linii lotniczych Enter Air.

Do wyboru mamy trzy miasta w Polsce:
Warszawa (WAW) – Podgorica (TGD)
Poznań (POZ) – Podgorica (TGD)
Katowice (KTW) – Podgorica (TGD)

Loty z Polski do Czarnogóry – lotnisko Tivat

Lotnisko w Tivacie jest z pewnością zdecydowanie częściej wybierane przez czarterowe połączenia. W 2021 Pl Lot miały w swojej ofercie rejsowe loty, ale w tym sezonie widzimy, że w piątki będą latać jako czarter BP Itaka. Czarnym koniem tego sezonu może być też nowo otwarta Agencja Turystyczna w Polsce – Join Up, która posiada własną flotę! Ponieważ żadne polskie biuro podróży nie ma własnych samolotów… Dodatkowo – Sky Up dysponuje prawie połową floty Enter Air – 24 samoloty, a Sky Up – 11. Wchodząc na czarnogórski rynek, otworzyli również nowe połączenie z Polski – Rzeszów.

Loty z Polski do Czarnogóry przez Dubrownik

Z Dubrownika do Czarnogóry jest już bardzo blisko, bo tylko 68 km (do lotniska Tivat). Trzeba uwzględnić przejście graniczne i korki, które mogą wydłużyć jazdę, ale – podsumowując – to i tak bardzo atrakcyjny pomysł. Dubrownik przeżywa swoje 5 minut i jest z pewnością najczęściej podchwytywanym pomysłem na jednodniową wycieczkę podczas wypoczynku w Czarnogórze. Warto zaplanować urlop, podczas którego zobaczymy dwa kraje, a przynajmniej jego największe atrakcje.

Tymczasem, wszyscy Ci, którzy zainteresowani są nadmorskim regionem Morza Adriatyckiego i zwiedzaniem Dubrownika, mogą rozważyć nowe połączenie PLL LOT.

Loty na trasie Warszawy (WAW) Dubrownik (DBV)
CODZIENNIE od maja 2023

Loty z Polski do Czarnogóry w sezonie 2023

Od 2017 roku, kiedy to popularność Czarnogóry wzrosła, regularne linie lotnicze również skierowały swoje samoloty nad Czarnogórskie niebo. Zwiększona ilość połączeń lotniczych skutkuje bowiem spadkiem cen biletów. Spokojnie możemy planować wakacje, nie wydając przy tym majątku na samolot. Jeśli nadal nie znajdziemy idealnego lotu z Polski do Czarnogóry, to zawsze zostaje ostatnia opcja, jaką jest wyjazd samochodem.

#hvalaRADA: Pamiętaj, aby szukać połączeń (zanim ostatecznie kupisz bilet) na ustawionej wyszukiwarce Incognito – inaczej Twoje IP komputera, WiFI czy telefonu zostaną zapisane i po ponownym sprawdzaniu połączenia lotniczego cena wzrośnie.

33 KOMENTARZE

  • W tym tygodniu mają być jakieś konkrety, nadal czekamy. Zrobimy aktualizację i będziemy przypominać, że jest artykuł uaktualniony na sezon 2020 🙂

 1. Dzień dobry

  Chcę dopytać o loty Ryanair. Ile lotów Ryanair zostało odwołanych w tym roku i gdzie mogę znaleźć więcej informacji na ten temat. Szukam i nic w sieci nie ma.
  Mam lot na wrzesień i zastanawiam się na ile jest ryzyko, że też będzie odwołany. W tych czasach różne linie lotnicze robią wałki, Wizzair też nie jest święty, sprzedaje więcej biletów niż jest miejsc więc myślę, na ile jest to możliwe, że te loty się nie będą odbywały.

   • Cześć,
    Dużo wcześniej odwołali lot ? Mamy co prawda zarezerwowany do Podgoricy z Katowic WizzAir ale wracamy Ryanairem z Podgoricy do Krakowa 04.09, i się zastanawiam czy szukać jakiejś alternatywy powrotu

 2. Witam. Czy Ryanair rozpoczął realizować loty planowane na miesiąc sierpień z Krakowa? Planuję wakacje we wrześniu i troszkę mnie ta informacja zaniepokoiła.

 3. Witam chciałbym zapytać się Was czy orientujecie się, jak wygląda sprawa lotów do Czarnogóry w sezonie letnim 2023. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

 4. Hej,
  Chciałbym do Polski z Czarnogóry wracać z Dubrovnika, mam lot Dubrovnik-Wrocław, a ostatni przystanek to kurort nad dobrą vodą. Czy polecisz mi jak najlepiej się dostać do Dubrovnika? Jak wyglądają korki czy muszę duży margines czasowy zachować? Wylot mam o 18 w sb. Z góry dziękuję za odpowiedz 🙂

 5. Dzień dobry, mam takie nietypowe pytanie. Czy pociąg regionalny na trasie Podgorica – Kolašin jedzie ta samą trasą co pociąg międzynarodowy do Belgradu( chodzi nam o zobaczenie tego pięknego odcinka trasy kolejowej, że względu na dzieci nocny pociąg międzynarodowy nie wchodzi w grę)?
  Pozdrawiam i do zobaczenia na wycieczce do Dubrownika w sierpniu????

  • Dzień dobry,
   tak to jest ta sama trasa, bo w Czarnogórze jest tylko jedna linia kolejowa (odbija do Niksic w jednym momencie) właśnie z Baru do Belgradu.
   Pozdrawiamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj