Strona główna Komunikacja Loty z Polski do Czarnogóry w 2022 i 2023 roku

Loty z Polski do Czarnogóry w 2022 i 2023 roku

15105
27
Loty z Polski do Czarnogóry w 2022.
Loty z Polski do Czarnogóry w 2022.

Aktualizacja zrobiona dnia 01.09.2022

Siatka połączeń lotów z Polski do Czarnogóry stale się zmianie, dopóki samoloty nie wzbiją się w powietrze, nie mamy pewności, że rejsy się odbędą. Ryanair oferuje loty już za 39 złotych w jedną stronę a ilość lotów tyogdniowych na wakacje, jest zasakująco wysoka. Poniżej wrzucamy aktualny rozkład i wszelkie zmiany na rok 2022. Na początku artykułu jest data aktualizacji tj. siatka połączeń robiona wymienianego dnia – jeżeli coś się zmieni i szybciej to zauważycie, to dajcie nam znać w komentarzu 🙂

Loty z Polski do Czarnogóry – lotnisko Podgorica

Bałkany przeżywają odrodzenie turystyczne, a co za tym idzie jest więcej połączeń lotniczych. Wybierać możemy między lotami czarterowymi, liniowymi lub sezonowo otwieranymi połączeniami regularnych linii. Lotniska, z których możemy polecieć z Polski do Czarnogóry to w tej chwili: Warszawa, Katowice, Poznań, Kraków i Wrocław.

#hvalaRADA: planując urlop dobrze przeanalizuje dojazd z lotniska, bo na lotniskach NIE MA żadnej komunikacji publicznej.  
Jak dojechać z lotniska Podgorica znajdziesz więcej informacji tutaj.

Loty regularne

Najwięcej regularnych lotów z Polski do Czarnogóry jest otwieranych w czasie trwania wakacji. Jest to spowodowane ruchem turystycznym, który działa najprężniej w okresie najcieplejszych miesięcy w roku. Poza sezonem wakacyjnym część linii lotniczych zawiesza połączenia. Najdłużej latają samoloty polskich lini LOT.

Polskie linie lotnicze LOT – w wakacje latają codziennie

PLL LOT wkroczyły na Czarnogórski rynek kilka lat temu (2017). Po sukcesie jakim okazał się pierwszy sezon wakacyjny, stale zwiększo częstotliwość połączeń. Na trasie WAW-TGD (Podgorica) można latać PLL LOT prawie przez cały rok, a połączenia w wakacje są codziennie. W niektóre dni loty będą 3 razy dziennie z 3 różnych miast w Polsce.

LOT realizuje połączenia z trzech miast w Polsce, ale tylko z Warszawy bezpośrednio:

Warszawa (WAW) – Podgorica (TGD)
codziennie do 16 października – brak siatki połączeń na zimę

SEZON WIOSNA / LATO 2023
Warszawa (WAW) – Podgorica (TGD)
poniedziałki, czwartki od 27 marca

LOT lata do Czarnogóry przez cały rok.

WizzAir – najbardziej stabilna siatka połączeń

Linia lotnicza WizzAir od lat ma raczej stałą siatkę połączeń i dokonuje najmniej zmian. Na tle pozostałych lini loniczych, ma najbardziej stabilny harmonogram realizowanych lotów i w przeciwieństwie do konkurencji nie zdarzały się im masowe anulacje. Latają głównie w okresie ścisłego sezonu wakacyjnego z 2 miast w Polsce, 3 razy w tygodniu.

WizzaAir relizuje połączenie z dwóch miast w Polsce:

Warszawa (WAW) – Podgorica (TGD)
Katowice (KTW) – Podgorica (TGD)
Wtorki, czwartki i soboty, do 29 października 2022

SEZON WIOSNA / LATO 2023
Warszawa (WAW) – Podgorica (TGD)
Katowice (KTW) – Podgorica (TGD)
wtorki, czwartki i soboty od 28 marca do 28 października

W sezonie wakacyjnym 2018 polecimy z Polski do stolicy Czarnogóry, popularnymi liniami Wizzair.
Do stolicy Czarnogóry od 2018 roku latają popularne linie WizzAir.

Ryanair – najdłużej realizował połączenia z Polski do Czarnogóry poza sezonem

Linia lotnicza miała największe problemy w ostatnich 2 latach i ich siatka połączeń była najcześciej modyfikowana, co za tym idzie niestabilna. Głównie to tej lini dotyczyły masowe anulacje. Aktualnie Ryanair stara się na nowo zachęcić klientów do swoich usług i oferują wiele promocji, a bilety można już kupić za 39 złotych. W 2022 roku bardzo planowany jest dośćdługi sezon bo od marca do końca października.

Ryanair realizuje połączenia z dwóch miasta w Polsce:

Wrocław (WRO) – Podgorica (TGD)
wtorki, soboty do 29 października 2022

Kraków (KRK) – Podgorica (TGD)
wtorki, soboty do 29 października 2022

SEZON ZIMOWY 2022/2023
Kraków (KRK) – Podgorica (TGD)
wtorki, soboty do 30 października do 24 marca 2023

Ryanair ma zdecydowanie najtańsze bilety do Czarnogóry.
Ryanair ma zdecydowanie najtańsze bilety do Czarnogóry.

Loty czarterowe

Pierwsze połączenia lotnicze z Polski do Czarnogóry były to loty czarterowe. Biura podróży wysyłały swoich klientów dużo wcześniej, przecierając tym szlaki komercyjnym liniom lotniczym. Bilety możemy kupić na stronach dużych biur, które czarterują samoloty albo bezpośrednio od linii lotniczych.

Do Podgoricy wysyła swoich klientów biuro podróży Rainbow, które czarteruje samolot od linii lotniczych Enter Air, SmartWings.

Do wyboru mamy trzy miasta w Polsce:
Warszawa (WAW) – Podgorica (TGD)
Poznań (POZ) – Podgorica (TGD)
Katowice (KTW) – Podgorica (TGD)

Biura podróży Rainbow mają w swojej ofercie Czarnogórę na lato 2022. Biuro podróży Itaka i TUI w sezonie 2022 realizuje tylko opcję wakacji z dojazdem własnym.

Loty z Polski do Czarnogóry – lotnisko Tivat

Polskie linie lotnicze LOT – prosto nad morze

Loty prosto nad Adriatyk były HITEM w 2021 roku. Czekamy wciąż na informację, czy również w tym sezonie będzie wznowione połączenie do Tivatu.

Loty z Polski do Czarnogóry przez Dubrownik

Z Dubrownika do Czarnogóry jest już bardzo blisko, bo tylko 68 km (do lotniska Tivat). Trzeba uwzględnić przejście graniczne i korki, które mogą wydłużyć jazdę, ale podsumowując, to i tak jest bardzo atrakcyjny pomysł. Dubrownik przeżywa swoje 5 minut i jest najczęstszym pomysłem na jednodniową wycieczkę podczas wypoczynku w Czarnogórze. Warto zaplanować urlop podczas, którego zobaczymy dwa kraje, a przynajmniej jego największe atrakcję.

Wszyscy, którzy zainteresowani są nadmorskim regionem Morza Adriatyckiego i zwiedzaniem Dubrownika, mogą rozważyć nowe połączenie PLL LOT.

Loty na trasie Warszawy (WAW) do Dubrowvnika (DBV) realizowane weekendowo od maja zwiększają swoją częstotliwość od czerwca, kiedy możemy polecieć każdego dnia.

Loty z Polski do Czarnogóry
(podsumowanie od maja)

Dzień tygodnia Lotniska Linia lotnicza

Poniedziałek
3 miasta 
3 samoloty

WAW – TGD

POZ – TGD 

KTW – TGD

LOT

Wtorek 
5 miast 
7 samolotów 

WAW – TGD

KTW – TGD

KRK – TGD

POZ – TGD 

WRO – TGD

LOT

Wizzair

Ryanair

Środa
1 miasto 
1 samolot

POZ – TGD 

LOT
Czwartek
3 miasta
5 samolotów

WAW – TGD

KTW – TGD

POZ – TGD 

LOT

Wizzair

Smartwings

Enter Air

Piątek
3 miasta
3 samoloty

WAW – TGD

KTW – TGD

POZ – TGD 

LOT
Sobota
5 miast 
7 samolotów

WAW – TGD

KTW – TGD

POZ – TGD 

KRK – TGD

WRO – TGD

LOT

Wizzair

Ryanair

Niedziela
1 miasto 
1 samolot

WAW – TGD

LOTOd 2017 roku kiedy popularność Czarnogóry wzrosła, również regularne linie lotnicze skierowały swoje samoloty nad Czarnogórskie niebo. Zwiększona ilość połączeń lotniczych skutkuje spadek cen biletów. Spokojnie możemy planować wakacje nie wydając majątku na samolot. Jeżeli nadal nie znajdziemy idealnego lotu z Polski do Czarnogóry, to zawsze zostaje ostatnia opcja jaką jest wyjazd samochodem.

#hvalaRADA: Pamiętaj, aby szukać połączeń (zanim ostatecznie kupisz bilet) na ustawionej wyszukiwarce Incognito – inaczej Twoje IP komputera, WiFI czy telefonu zostanie zapisana i po ponownym sprawdzaniu połączenia lotniczego cena wzrośnie.

Poprzedni artykułPogoda w Czarnogórze
Następny artykułLotniska w Czarnogórze
Czy moja miłość do Czarnogóry była od pierwszego wejrzenia? Oj przyznam szczerze, że tak! Od początku byłam zauroczona i żartowałam, że muszę znaleźć tutaj męża, aby zamieszkać na stałe. Na szczęście znalazłam inny sposób na trwałe związanie się z tym krajem... Założyłam bloga. W tamtym momencie nie zdawałam sobie sprawy, że już wszystkie ścieżki w moim życiu, będą prowadzić w jednym kierunku. Będzie mi miło jak podzielisz się ze mną w komentarzu, od kiedy towarzyszysz mi w tej czarnogórskiej podróży :)

27 KOMENTARZE

    • W tym tygodniu mają być jakieś konkrety, nadal czekamy. Zrobimy aktualizację i będziemy przypominać, że jest artykuł uaktualniony na sezon 2020 🙂

  1. Dzień dobry

    Chcę dopytać o loty Ryanair. Ile lotów Ryanair zostało odwołanych w tym roku i gdzie mogę znaleźć więcej informacji na ten temat. Szukam i nic w sieci nie ma.
    Mam lot na wrzesień i zastanawiam się na ile jest ryzyko, że też będzie odwołany. W tych czasach różne linie lotnicze robią wałki, Wizzair też nie jest święty, sprzedaje więcej biletów niż jest miejsc więc myślę, na ile jest to możliwe, że te loty się nie będą odbywały.

  2. Witam. Czy Ryanair rozpoczął realizować loty planowane na miesiąc sierpień z Krakowa? Planuję wakacje we wrześniu i troszkę mnie ta informacja zaniepokoiła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here