Strona główna Komunikacja Loty z Polski do Czarnogóry w 2021 roku

Loty z Polski do Czarnogóry w 2021 roku

6156
12
Loty z Polski do Czarnogóry w 2021 roku.

Aktualizacja zrobiona dnia 07.01.2021 roku.

Pandemia niestety pokrzyżowała plany przewoźników lotniczych w roku 2020. W tej chwili powstają siatki lotów na sezon 2021 i są pierwsze promocje! Ryanair oferuje loty za około 100 złotych w jedną stronę! Nie tylko biura turystyczne śmiało wchodzą na bałkański rynek, czego skutkiem jest większa ilość połączeń czarterowych, ale aktualnie najwięcej znajdziemy połączeń tanich linii lotniczych. Siatki lotów w tym roku nie odbiegają znacznie od tych z lat poprzednich. Poniżej wrzucamy aktualny rozkład i wszelkie zmiany na rok 2021.

Loty z Polski do Czarnogóry – lotnisko Podgorica

Bałkany przeżywają odrodzenie turystyczne, a co za tym idzie jest więcej połączeń lotniczych. Wybierać możemy między lotami czarterowymi, liniowymi lub sezonowo otwieranymi połączeniami regularnych linii. Lotniska, z których możemy polecieć z Polski do Czarnogóry to w tej chwili: Warszawa, Katowice, Poznań, Kraków i Wrocław.

hvalaRADA: planując urlop dobrze przeanalizuje dojazd z lotniska, bo na lotniskach NIE MA żadnej komunikacji publicznej.  
Jak dojechać z lotniska Podgorica znajdziesz więcej informacji tutaj.

Loty regularne

Najwięcej regularnych lotów z Polski do Czarnogóry jest otwieranych w czasie trwania wakacji. Jest to spowodowane ruchem turystycznym, który działa najprężniej w okresie najcieplejszych miesięcy w roku. Poza sezonem wakacyjnym część linii lotniczych zawiesza połączenia.

Polskie linie lotnicze LOT

PLL LOT wkroczyły na Czarnogórski rynek kilka lat temu (2017). Po sukcesie jakim okazał się pierwszy sezon wakacyjny, w następnym roku została zwiększona częstotliwość. Na trasie WAW-TGD (Podgorica) można latać PLL LOT nawet przez cały rok.

LOT realizuje połączenie na trasie obu stolic:
Warszawa (WAW) – Podgorica (TGD)

Loty realizowane będą codziennie, oprócz śród od 28 marca 2021 roku.

LOT lata do Czarnogóry przez cały rok.

WizzAir

Linia lotnicza WizzAir rozszerzyła swoją ofertę nowych połączeń i znalazły się w niej dwie opcje lotów z Polski do Czarnogóry.

Mamy do wyboru dwa miasta w Polsce:
Warszawa (WAW) – Podgorica (TGD)
Katowice (KTW) – Podgorica (TGD)

Loty realizowane są we wtorki, czwartki i soboty, od 15 czerwca do 14 września.

W sezonie wakacyjnym 2018 polecimy z Polski do stolicy Czarnogóry, popularnymi liniami Wizzair.
Do stolicy Czarnogóry od 2018 roku latają popularne linie WizzAir.

Ryanair

Sporym zaskoczeniem okazało się posunięcie ze strony tanich linii lotniczych Ryanair. Otwarcie połączenia wakacyjnego w 2018 roku z Polski do Czarnogóry tylko potwierdziło rosnące zainteresowanie tym krajem. Aktualnie w 2021 roku bardzo mocno również wydłużają swój sezon, bo polecimy już w marcu. Regularnie przewoźnik wrzuca na swojej stronie promocję i bilety można już kupić za 100 złotych.

Mamy do wyboru trzy miasta w Polsce:
Wrocław (WRO) – Podgorica (TGD)
Poznań (POZ) – Podgorica (TGD)
Kraków (KRK) – Podgorica (TGD)

Loty realizowane są w następujące dni:
Wrocław – wtorki od 30 marca do 26 października
Poznań –poniedziałki i czwartki  od 29 marca do 28 października
Kraków – wtorki i soboty od 30 marca do 30 października

Ryanair ma zdecydowanie najtańsze bilety do Czarnogóry.
Ryanair ma zdecydowanie najtańsze bilety do Czarnogóry.

Loty czarterowe

Pierwsze połączenia lotnicze z Polski do Czarnogóry były to loty czarterowe. Biura podróży wysyłały swoich klientów dużo wcześniej, przecierając tym szlaki komercyjnym liniom lotniczym. Bilety możemy kupić na stronach dużych biur, które czarterują samoloty albo bezpośrednio od linii lotniczych.

Do Podgoricy wysyła swoich klientów biuro podróży Rainbow, które czarteruje samolot od linii lotniczych Enter Air, SmartWings.

Do wyboru mamy trzy miasta w Polsce:
Warszawa (WAW) – Podgorica (TGD)
Poznań (POZ) – Podgorica (TGD)
Katowice (KTW) – Podgorica (TGD)

Loty z Polski do Czarnogóry – lotnisko Tivat

Loty regularne – nowość w sezonie 2021 !

Polskie Linie lotnicze jako pierwsze rozpoczęły połączenia regularne prosto nad Adriatyk. Jest to świetny ruch w okresie powrotu nad czarnogórskie niebo! Do tej pory te lotnisko wchodziło w grę tylko lotami czarterowymi, one w roku 2021 zostały w większości wycofane, robiąc miejsce dla PLL LOT 😉

Polskie linie lotnicze LOT – prosto nad morze !

Czyżby LOT wyczuł, że Czarnogóra będzie HITEM na urlop w 2021 roku? Coś w tym musi być, bo wracając do połączeń międzynarodowych linie lotnicze poszerzyły swoje kierunki i teraz czekamy na decyzję czy będziemy mieć do wyboru 2 lotniska w Czarnogórze – Podgoricę i od razu nad morzem lotnisko w Tivacie. Idealne rozwiązanie 😀 Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość, ale LOT latał już do Tivatu podczas wakacji 2020.

LOT realizuje połączenie nad Adriatyk:
Warszawa (WAW) – Tivat (TIV)

czekamy na szczyt sezonu 2021 i rejsy do Tivatu.

Do Podgoricy od kilka lat, możemy polecieć z linią lotnicza Eter Air.
Linia lotnicza Eter Air lata do Podgoricy i Tivatu.

Loty z Polski do Czarnogóry przez Dubrownik

Z Dubrownika do Czarnogóry jest już bardzo blisko, bo tylko 68 km (do lotniska Tivat). Trzeba uwzględnić przejście graniczne i korki, które mogą wydłużyć jazdę, ale podsumowując, to i tak jest bardzo atrakcyjny pomysł. Dubrownik przeżywa swoje 5 minut i jest najczęstszym pomysłem na jednodniową wycieczkę podczas wypoczynku w Czarnogórze. Warto zaplanować urlop podczas, którego zobaczymy dwa kraje, a przynajmniej jego największe atrakcję.

Wszyscy, którzy zainteresowani są nadmorskim regionem Morza Adriatyckiego i zwiedzaniem Dubrownika, mogą rozważyć nowe połączenie PLL LOT.

Loty na trasie Warszawy (WAW) do Dubrowvnika (DBV) realizowane weekendowo od maja zwiększają swoją częstotliwość od czerwca, kiedy możemy polecieć każdego dnia.

Loty z Polski do Czarnogóry – Podsumowanie

Dzień tygodnia Lotniska Linia lotnicza
Poniedziałek WAW – TGD

 POZ – TGD

LOT  

Ryanair

Wtorek

WAW – TGD

KTW – TGD

KRK – TGD

WRO – TGD

LOT
Wizzair

Ryanair

Środa

Czwartek

POZ – TGD

WAW – TGD

KTW – TGD

Ryanair

Wizzair

Piątek

WAW – TGD

LOT-
Sobota

WAW – TGD

KTW – TGD

KRK – TGD

LOT
Wizzair

Ryanair

Niedziela

WAW – TGD

LOTOd 2017 roku kiedy popularność Czarnogóry wzrosła, również regularne linie lotnicze skierowały swoje samoloty nad Czarnogórskie niebo. Wyjątkowy okazał się sezon wakacyjny w roku 2018, w którym tanie linie tj. Ryanair czy WizzAir otworzyły nowe połączenia i tak w następnych latach pojawiało się coraz więcej możliwości. Zwiększona ilość połączeń lotniczych skutkuje spadek cen biletów. Spokojnie możemy planować wakacje nie wydając majątku na samolot. Jeżeli nadal nie znajdziemy idealnego lotu z Polski do Czarnogóry, to zawsze zostaje ostatnia opcja jaką jest wyjazd samochodem.

hvalaRADA: Pamiętaj, aby szukać połączeń (zanim ostatecznie kupisz bilet) na ustawionej wyszukiwarce Incognito – inaczej Twoje IP komputera, WiFI czy telefonu zostanie zapisana i po ponownym sprawdzaniu połączenia lotniczego cena wzraśnie.

PS: Jak organizacja urlopu lub wyszukiwanie połączeń lotniczych jest dla Ciebie kłopotliwa, pamiętaj, że możesz się w tym zgłosić do nas. Zajmujemy się indywidualnym planowaniem wakacji szytych na miarę.

Poprzedni artykułPogoda w Czarnogórze
Następny artykułLotniska w Czarnogórze
Czy moja miłość do Czarnogóry była od pierwszego wejrzenia? Oj przyznam szczerzę, że tak! Od początku byłam zauroczona i żartowałam, że muszę znaleźć tutaj męża, aby zamieszkać na dłużej. Na szczęście znalazłam inny sposób na trwałe związanie się z tym krajem... Założyłam bloga. W tamtym momencie nie zdawałam sobie sprawy, że już wszystkie ścieżki w moim życiu, będą prowadzić w jednym kierunku. Będzie mi miło jak podzielisz się ze mną w komentarzu, od kiedy towarzyszysz mi w tej czarnogórskiej podróży :)

12 KOMENTARZE

    • W tym tygodniu mają być jakieś konkrety, nadal czekamy. Zrobimy aktualizację i będziemy przypominać, że jest artykuł uaktualniony na sezon 2020 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here