Loty z Polski do Czarnogóry za 10 euro?! W roku 2020 została poszerzona siatka połączeń oraz wydłużony został sezon, a co za tym idzie – pojawiają się promocje. Latać możemy cały rok z LOT-em, a od lutego z tańszymi liniami. Połączeń lotniczych jest więcej niż kiedykolwiek. Nie tylko biura turystyczne śmiało wchodzą na bałkański rynek czego skutkiem jest większa ilość połączeń czarterowych, aktualnie najwięcej znajdziemy połączeń tanich linii lotniczych.

Loty z Polski do Czarnogóry – lotnisko Podgorica

Bałkany przeżywają odrodzenie turystyczne, a co za tym idzie jest więcej połączeń lotniczych. Lecąc do Czarnogóry dużego wyboru lotnisk nie mamy, są tylko dwa z czego większość lotów jest do Podgoricy. Tutaj wybierać możemy między lotami czarterowymi, liniowymi lub sezonowo otwieranymi połączeniami regularnych linii.

hvalaRADA: planując urlop dobrze przeanalizuje dojazd z lotniska, bo na lotniskach NIE MA żadnej komunikacji publicznej. Jak dojechać z lotniska Podgorica znajdziesz więcej informacji tutaj.

Loty czarterowe

Pierwsze połączenia lotnicze z Polski do Czarnogóry były to loty czarterowe. Biura podróży wysyłały swoich klientów dużo wcześniej, przecierając tym szlaki komercyjnym liniom lotniczym. Bilety możemy kupić na stronach dużych biur, które czarterują samoloty albo bezpośrednio od linii lotniczych.

Do Podgoricy wysyła swoich klientów biuro podróży Rainbow, które czarteruje samolot od linii lotniczych Enter Air, SmartWings.

Do wyboru mamy trzy miasta w Polsce:
Warszawa (WAW) – Podgorica (TGD)
Poznań (POZ) – Podgorica (TGD)
Katowice (KTW) – Podgorica (TGD)

Loty realizowane są w każdy czwartek, od początku czerwca do końca września.

Loty regularne

Najwięcej regularnych lotów z Polski do Czarnogóry jest otwieranych w czasie trwania wakacji. Jest to spowodowane turystyką, która działa najprężniej w okresie najgorętszych miesięcy roku. Poza sezonem wakacyjnym linie lotnicze zawieszają połączenia.

Polskie linie lotnicze LOT

LOT wkroczyły na Czarnogórski rynek w 2017 roku. Po sukcesie jakim okazał się pierwszy sezon wakacyjny, w następnym roku została zwiększona częstotliwość. Aktualnie można latać cały rok z tymi liniami lotniczymi.

LOT realizuje połączenie na trasie obu stolic:
Warszawa (WAW) – Podgorica (TGD)

Loty realizowane są środa, czwartek, sobota i poniedziałek.

LOT lata do Czarnogóry przez cały rok.

WizzAir

W sezonie wakacyjnym 2018 popularna linia lotnicza WizzAir rozszerzyła swoją ofertę nowych połączeń i znalazły się w niej dwie opcje lotów z Polski do Czarnogóry.

Mamy do wyboru dwa miasta w Polsce:
Warszawa (WAW) – Podgorica (TGD)
Katowice (KTW) – Podgorica (TGD)

Loty realizowane są we wtorki, czwartki i soboty, od 02 czerwca do 12 września.

W sezonie wakacyjnym 2018 polecimy z Polski do stolicy Czarnogóry, popularnymi liniami Wizzair.
Do stolicy Czarnogóry od 2018 roku latają popularne linie WizzAir.

Ryanair

Sporym zaskoczeniem okazało się posunięcie ze strony tanich linii lotniczych Ryanair. Otwarcie połączenia wakacyjnego w 2018 roku z Polski do Czarnogóry tylko potwierdziło rosnące zainteresowanie tym krajem. Aktualnie w 2020 roku bardzo mocno wydłużyli swój sezon, bo polecimy już w lutym. Regularnie przewoźnik wrzuca na swojej stronie promocję i bilety można już kupić za 10 euro.

Mamy do wyboru trzy miasta w Polsce:
Wrocław (WRO) – Podgorica (TGD)
Poznań (POZ) – Podgorica (TGD)
Kraków (KRK) – Podgorica (TGD)

Loty realizowane są w następujące dni:
Wrocław – wtorki, od 31 marca do 20 października
Poznań – poniedziałki i czwartki, od 30 marca do 22 października
Kraków – niedziele i środy, od 23 lutego do 30 marca; wtorki i soboty od 31 marca do 24 października

Ryanair ma zdecydowanie najtańsze bilety do Czarnogóry.
Ryanair ma zdecydowanie najtańsze bilety do Czarnogóry.

Loty z Polski do Czarnogóry – lotnisko Tivat

Wybierając lotnisko Tivat jedyną opcje jaką mamy są loty czarterowe. Bardzo popularny nadmorski kierunek wakacyjny jeszcze nie doczekał się innych połączeń z Polski. Na szczęście loty czarterowe zwiększają swoją częstotliwość z każdym sezonem.

Loty czarterowe

Loty do Tivatu obsługiwane przez linie Enter Air, realizowane są tak samo jak loty czarterowe do Podgoricy. Nie zmieniły się tutaj dni, ani lotniska z Polski.

Do wyboru mamy trzy miasta w Polsce:
Warszawa (WAW) – Tivat (TIV)
Poznań (POZ) – Tivat (TIV)
Katowice (KTW) – Tivat (TIV)

Loty realizowane są w każdy czwartek, od czerwca do końca września.

Bilety do kupienia dostępne są na stronach internetowych dużych biur turystycznych TUI i Itaka, które czarterują samolot.

Do Podgoricy od kilka lat, możemy polecieć z linią lotnicza Eter Air.
Linia lotnicza Eter Air lata do Podgoricy i Tivatu.

Loty z Polski do Czarnogóry przez Dubrownik

Z Dubrownika do Czarnogóry jest już bardzo blisko, bo tylko 68 km (do lotniska Tivat). Trzeba uwzględnić przejście graniczne i korki, które mogą wydłużyć jazdę, ale podsumowując, to i tak jest bardzo atrakcyjny pomysł. Dubrownik przeżywa swoje 5 min i jest najczęstszym pomysłem na jednodniową wycieczkę podczas wypoczynku w Czarnogórze. Warto zaplanować urlop podczas, którego zobaczymy dwa kraje, a przynajmniej jego największe atrakcję.

Wszyscy, którzy zainteresowani są nadmorskim regionem Morza Adriatyckiego i zwiedzaniem Dubrownika, mogą rozważyć nowe połączenie polskich linii lotniczych LOT.

Loty na trasie Warszawy (WAW) do Dubrowvnika (DBV) realizowane weekendowo od maja zwiększają swoją częstotliwość od czerwca, kiedy możemy polecieć każdego dnia.

Loty z Polski do Czarnogóry – Podsumowanie

Dzień tygodnia Lotniska Linia lotnicza
Poniedziałek WAW – TGD

POZ – TGD

LOT

Ryanair

Wtorek

WAW – TGD

KTW – TGD

WRO – TGD

KRK – TGD

Wizzair

 

Ryanair

Środa

WAW – TGD

KRK – TGD

LOT

Ryanair

Czwartek

POZ – TGD

WAW – TGD

KTW – TGD

 

Ryanair

Wizzair

LOT

(plus loty czarterowe biur podróży)

Piątek

Sobota

WAW – TGD

KTW – TGD

KRK – TGD

Wizzair

LOT

Ryanair

Niedziela KRK – TGD Ryanair

 

Od 2017 roku kiedy popularność Czarnogóry wzrosła, również regularne linie lotnicze skierowały swoje samoloty nad Czarnogórskie niebo. Wyjątkowy okazał się sezon wakacyjny w roku 2018, w którym tanie linie tj. Ryanair czy WizzAir otworzyły nowe połączenia i tak w następnych latach pojawiało się coraz więcej możliwości. Zwiększona ilość połączeń lotniczych skutkuje spadek cen biletów. Spokojnie możemy planować wakacje nie wydając majątku na samolot. Jeżeli nadal nie znajdziemy idealnego lotu z Polski do Czarnogóry, to zawsze zostaje ostatnia opcja jaką jest wyjazd samochodem.

Jak organizacja urlopu lub wyszukiwanie połączeń lotniczych jest dla Ciebie kłopotliwa, pamiętaj, że możesz się w tym zgłosić do nas. Zajmujemy się indywidualnym planowaniem wakacji szytych na miarę.

Poprzedni artykułPogoda w Czarnogórze
Następny artykułLotniska w Czarnogórze
Czy moja miłość do Czarnogóry była od pierwszego wejrzenia? Oj przyznam szczerzę, że tak! Od początku byłam zauroczona i żartowała, że muszę znaleźć tutaj męża, aby zamieszkać na dłużej. Na szczęście znalazłam inny sposób na trwałe związanie się z tym krajem... założyłam bloga. W tamtym momencie nie zdawałam sobie sprawy, że już wszystkie ścieżki w moim życiu, będą prowadzić w jednym kierunku. Będzie mi miło jak podzielisz się w komentarzu, od kiedy towarzyszysz mi w tej Czarnogórskiej podróży :)

6 KOMENTARZE

    • W tym tygodniu mają być jakieś konkrety, nadal czekamy. Zrobimy aktualizację i będziemy przypominać, że jest artykuł uaktualniony na sezon 2020 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here