Wycieczki po polsku z Budvy.
Wycieczki po polsku z Budvy.

Wycieczki po polsku z Budvy rozrastają się w równym tempie, co chociażby nasz team. 🙂 Coraz więcej polskich turystów wybiera Bałkany na swój urlop i z każdym sezonem Czarnogóra staje się popularniejsza. Dodatkowo – w tym roku do naszej oferty wycieczek z Budvy dodaliśmy 2 nowości! Jeśli jesteście ciekawi jakie, to koniecznie zapoznajcie się z tym artykułem. Zachęcamy również, żebyście zajrzeli do naszych artykułów o atrakcjach, które możecie zrealizować na własną rękę. Zaś link do artykułu ze stale aktualizowanym harmonogramem wycieczek znajdziecie tutaj.

Wycieczki po polsku z Budvy – położenie miasta

Wycieczki w Czarnogórze organizujemy już od kilku lat, ale naszą bazą zdecydowanie jest Budva. A to wszystko ze względu na fakt, że położenie miasta pozwala nam na sprawne poruszanie się nawet w wysokim sezonie. Co więcej, bliskość wielu atrakcji powoduje, że wycieczki przebiegają bez długich uciążliwych przejazdów. Jest to ponadto jedno z najpopularniejszych miast na wybrzeżu i poruszanie się komunikacją publiczną nie stanowi problemu. Do Budvy można dojechać z każdego zakątka (obok Kotoru), bo to miasto z najlepiej rozbudowaną siatką autobusów, busików i taksówek. W Czarnogórze nadal nie ma niczego na kształt Ubera, ale pojawił się odpowiednik Bla Bla Car (choć póki co nie zyskał na popularności).

Budva – tu mieszkamy i pracujemy

Jednak najważniejsze jest to, że naszym miejscem do życia jest właśnie Budva. Tutaj mieszkamy w sezonie letnim, a także zimą. Jeśli komuś z Was zależy na zwiedzaniu z nami, to zapraszamy na Riwierę Budvańską. Z tego też powodu w naszej ofercie znajdziecie różnorodne wycieczki po polsku z Budvy. Oczywiście na punkt zbiórek można podjechać komunikacją miejską, taxi albo samochodem. Jeśli poszukujecie zakwaterowania, to zachęcamy Was do lektury naszych artykułów o noclegach w Budvie i okolicach. Tam też możecie znaleźć wybrane przez nas propozycje apartamentów w: Budvie, Bećići i Rafailovići.

Na city break w Czarnogórze, zwłaszcza zimą i wiosną polecamy Budvę.
Budva jest idealną bazą wypadową – cały rok!

Wycieczki po polsku z Budvy – dokąd pojedziemy w sezonie 2023?

W tym roku będziemy przede wszystkim kontynuować nasze 4 zeszłoroczne hity! Nic się nie zmienia, więc nadal nasze najpopularniejsze wycieczki będziemy organizować z transferem z Budvy. Niektóre startują w innych miastach – dlatego zachęcamy, żeby zajrzeć na stronę, gdzie mamy opisane wszystkie nasze wycieczki.

NAZWA I OPIS WYCIECZKIOKRES REALIZACJI
Odkryj z nami niepowtarzalne Jezioro Szkoderskiekwiecień – listopad
Wycieczka do Dubrownikakwiecień – listopad
Śladami Njegoša na dach Czarnogórymaj – listopad
Rafting na Tarzemaj – wrzesień
Słynną trasą P14 przez Durmitor czerwiec – październik

Odkryj z nami niepowtarzalne Jezioro Szkoderskie

Nasza pierwsza i najpopularniejsza wycieczka to oczywiście rejs po Jeziorze Szkoderskim. W Virpazarze płyniemy w rejs po PN Jeziora Szkoderskiego, później mamy wizytę i obiad w lokalnej winnicy. Ta wycieczka odbywa się również z dojazdem własnym, gdzie uczestnicy mogą sami dojechać na miejsce zbiórki w Virpazarze – sprawdzajcie dokładnie w harmonogramie, w jakie dni jest organizowana wycieczka z transferem z Budvy. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to szczegółowy opis całej wycieczki znajdziecie w oddzielnym artykule: TUTAJ.

TYP: Przyrodniczo – krajoznawcza. Rejs łódką + winnica.
DLA KOGO: Dla wszystkich.
KIEDY: Kwiecień – Listopad.
LICZBA UCZESTNIKÓW: Na łódce jest maks. 12 osób.

Łódka musi mieć słomiany daszek ;)
Łódka musi mieć słomiany daszek 😉

Śladami Njegoša na dach Czarnogóry

Jeśli wybierzecie tę nowość z naszej oferty, to mamy Wam wiele do zaoferowania. Z pewnością będzie to dzień pełen wrażeń i niesamowitych widoków. Zaczynamy od zwiedzania Kotoru, następnie wjeżdżamy trasą widokową P1 w stronę najwyżej położonego mauzoleum w Europie – Piotra II Petrovića Njegoša. Później – po wizycie w PN Lovćen, zjeżdżamy na dwudaniowy obiad, a dzień kończymy w historycznej stolicy Czarnogóry – Cetinje. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to szczegółowy opis całej wycieczki znajdziecie w oddzielnym artykule: TUTAJ.

TYP: Historyczno – krajoznawcza. Objazdówka busem.
DLA KOGO: Dla dorosłych i młodzieży (nierekomendowana dla dzieci).
KIEDY: Maj – Listopad.
LICZBA UCZESTNIKÓW: W busie jest maksymalnie 18 osób.

Wycieczki po polsku z Budvy.
Punkt widokowy z mauzoleum.

Rafting na Tarze

Dla odmiany na pewno przyda się też odrobina adrenaliny na spływie Tarą na północy Czarnogóry. Czyli moc wrażeń gwarantowana! Najpierw zaczynamy przejazd z wybrzeża na północ kraju w stronę Bośni i Hercegowiny pod opieką polskiego pilota. Po drodze będzie także śniadanie, a po spływie obiad. Z pewnością warto! W sezonie 2022 mieliśmy 2 nowe wycieczki po polsku z Budvy (rafting i Dubrownik) i – co więcej – obie od razu zyskały popularność. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to szczegółowy opis całej wycieczki znajdziecie w oddzielnym artykule: TUTAJ.

TYP: Sportowa z adrenaliną. Spływ pontonem na rzece.
DLA KOGO: Dla wszystkich.
KIEDY: Maj – Wrzesień.
LICZBA UCZESTNIKÓW: Na pontonie jest 7-9 osób. Przejazd odbywa się busem lub – w przypadku większej grupy – autokarem.

Rafting w Czarnogórze to jedna z topowych atrakcji
Rafting na rzece Tarze to jedna z najlepszych wycieczek dla całych rodzin.

Wycieczka do Dubrownika

Pierwsza zagraniczna wycieczka po polsku z Budvy to oczywiście musi być Dubrownik. Co więcej – podczas przejazdu pozostajecie pod opieką polskojęzycznego pilota, a już na miejscu zwiedzacie „perłę Adriatyku” z licencjonowanymi polskimi przewodnikami. Dodatkową atrakcją jest z pewnością rejs wokół miasta, skąd można podziwiać mury obronne. Dubrownik to też nasza zeszłoroczna nowość. Bez wątpienia HIT 2022! Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to szczegółowy opis całej wycieczki znajdziecie w oddzielnym artykule: TUTAJ.

TYP: Historyczno – krajoznawcza. Objazdówka busem + rejs.
DLA KOGO: Dla wszystkich.
KIEDY: Kwiecień – Listopad.
LICZBA UCZESTNIKÓW: Ok. 25 osób.

Wycieczki po polsku z Budvy.
Dubrownik to jedna z dwóch zagranicznych wycieczek po polsku z Budvy.

Słynną trasą P14 przez Durmitor

To właśnie przykład owocnej współpracy – gdyż po raz kolejny stworzyliśmy z lokalnym biurem autorskie wycieczki po polsku z Budvy. Najpierw – przejazd z wybrzeża na północ kraju, w okolice Pivskiego jeziora. Potem – śniadanie i punkt widokowy. Najważniejszym punktem wycieczki jest zaś trasa P14 i PN Durmitor. Odwiedzimy również znany most Durdevića Tara, będzie okazja do skorzystania z tyrolki i zjazdu nad najgłębszym kanionem w Europie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to szczegółowy opis całej wycieczki znajdziecie w oddzielnym artykule: TUTAJ.

TYP: Przyrodniczo – krajoznawcza. Objazdówka busem.
DLA KOGO: Dla dorosłych i młodzieży.
KIEDY: Czerwiec – Październik.
LICZBA UCZESTNIKÓW: W busie jest maksymalnie 18 osób.

Wycieczki po polsku z Budvy.
Wycieczki po polsku z Budvy na północ kraju to nowość w sezonie 2023.

Sprawdź opinie naszych klientów

 

Zarezerwuj wycieczkę przez formularz

Na koniec – nasze wycieczki po polsku z Budvy organizowane są w małych kameralnych grupach. Miejsca znikają właściwie błyskawicznie i w wysokim sezonie potrafimy mieć wszystko zarezerwowane nawet na 2 tygodnie do przodu. Zachęcamy, aby zrobić rezerwację przez formularz (poniżej) w tzw. widełkach czasowych – nawet jeżeli nie znacie dokładnego terminu urlopu. Dodatkowo – osobom, które wypełniły formularz w pierwszej kolejności, będą proponowane miejsca na wycieczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj