Kurs języka serbskiego online.
Kurs języka serbskiego online.

Jesień, zima… przed nami dłuuugie wieczory. To dobry czas, żeby znaleźć jakieś nowe zajęcie. Np. kurs języka serbskiego, jako taka opcja bardziej egzotyczna, mniej popularna? Natalia zaczęła na początku roku i czas na dalszą kontunuację, a kto pamięta nasze noworoczne postanowienia?

Z tej okazji chcielibyśmy Wam zaproponować sposób na tenże rozwój i nabycie nowych umiejętności. I nie mówimy tutaj o „gubieniu” kilogramów, ani o wyzbywaniu się niektórych życiowych przyjemności. Dziś mamy okazję zaprezentować Wam coś, o co niektórzy nas pytali (a do tej pory nie mieliśmy nikogo odpowiedniego do polecenia) i samemu szukali odpowiedzi na to zagadnienie w internetowych czeluściach. A mamy dla Was… kurs języka serbskiego dla początkujących i zaawansowanych!

Mina Jędrzeja kiedy wymawiam coś po czarnogórsku
Szukanie kursu zaczęło się od naszych nieudanych próbach nauki.

Kurs języka serbskiego online. Jak to działa ?

Już odpowiadamy na wszystkie pytania, które się pojawiły przed chwilą w Waszych rządnych wiedzy umysłach. Otóż, kurs języka serbskiego jest on-line. Odbywa się 4 razy w miesiącu w blokach po 90 minut. Prowadzony jest przez jeden z komunikatorów internetowych. Do nauki wymagana jest kamerka i głośnik. I co najważniejsze, języka uczą Was osoby ze środowiska uniwersyteckiego, native speakerzy, którzy zadbają o to, żebyście nauczyli się jak najwięcej. W cenie kursu otrzymujecie podręcznik w wersji elektronicznej, zajęcia za Waszą zgodą będą również nagrywane. Jak coś ominiecie to będziecie sobie mogli to odtworzyć.

Z pewnością zapytacie czy serbski i czarnogórski to aby to samo? I co w takim razie z serbską cyrylicą? Czy będzie trzeba się jej uczyć? Wyjaśniamy od razu. Różnice między językami są bardzo, bardzo niewielkie, wyjaśniamy to trochę w artykule o rozmówkach czarnogórskich. Niektórzy powiedzą, że nie ma żadnej. I każdy w tym przypadku ma rację. Ukończyłem kilka lat temu filologię południowosłowiańską (serbski był jego wiodącym językiem), bardzo krótko zajęło mi wyłapanie malutkich różnic i przestawienie się na „wariant” czarnogórski. Dla osób zaczynających swoją przygodę z językiem serbskim i czarnogórskim różnice te będą praktycznie niezauważalne. A co do cyrylicy to na zajęciach dla początkujących jej nie będzie! Pojawia się ona dopiero nieco później.

Zimowy kurs języka serbskiego

Kurs języka serbskiego BLKN Language Service. Dla kogo?

Kto powinien zwrócić uwagę na ten kurs? Wszyscy, którzy chcą się rozwijać i uczyć w miłym towarzystwie. Dostajemy sporo pytań na adres e-mail dotyczących tego, że szukacie mieszkania albo apartamentu w Czarnogórze. Niektórzy chcą tutaj otwierać firmy, drudzy już je prowadzą. Jeszcze inni pracują zdalnie i chcą przyjechać do nas aby zmienić klimat polski na czarnogórski. Powodów do nauki serbskiego jest wiele, każdy z Was ma swój wyjątkowy! A wakacje życia w Czarnogórze, również mogą być super okazją do poszerzenia spectrum językowego.

A teraz prawdziwy hit! Ja język znam i to bardzo dobrze, a Natalia… niekoniecznie. Mimo podejmowanych prób (niestety moja cierpliwości szybko się kończy) nasza wspólna nauka nie zabrnęłam zbyt daleko. Tak naprawdę to szukałem odpowiedniego kursu właśnie dla Natalii, to jest postanowienie noworoczne, które dla niej wymyśliłem w 2021. Natalia w kursie uczestniczyła i w social mediach na bieżąco „wrzucała” postępy w nauce – powstałą nawet środowa akcja z innymi blogerkami z Bałkanów #ciśniemynabałkany – w których o tydzień pokazujemy przydatne informacje o językach południowosłowiańskich. Jeżeli jesteście zainteresowani to piszcie blknpol@gmail.com, w temacie wpisując, który moduł Was interesuje początkujący/zaawansowany, wszystkie materiały do zajęć otrzymacie drogą elektroniczną. Poniżej łapcie pozostałe szczegóły i bierzmy się do nauki!

Kurs języka serbskiego BLKN Language Service jest oficjalnie pod patronatem Konsulatu Republiki Serbii

Kurs jest realizowany kolejny rok (pierwszy był od stycznia 2021), ale można zacząć od początku. Lekcje odbywają się raz w tygodniu (90 min. przez Skype), w dniu roboczym, w godzinach wieczornych. Zajęcia będą nagrywane i udostępniane kursantom, dlatego jak ktoś ominie lekcję, zawsze będzie mógł do niej wrócić. Udostępniane są bezpłatne podręczniki i materiały do nauki – nie przejmuj się, jeśli opuścisz lekcję!

  • Od stycznia do czerwca z możliwością kontynuacji od jesieni 2022 r.
  • Raz w tygodniu.
  • Bezpłatne podręczniki i materiały do nauki.
  • Liczba uczestników 5-7 osób.
  • Zapisy na adres: blknpol@gmail.com

1) Cena 1260 zł za cały kurs, płatność z góry (równowartość 210 zł miesięcznie za 4 lekcję po 90 minut)
2) 1320 zł – płatność w 3 ratach (440 zł płatne w styczniu, marcu i maju, równowartość 220 zł miesięcznie za 4 lekcję po 90 minut)
3) Cena 230 zł / miesiąc. Cena obejmuje 4 lekcje miesięcznie po 90 min. W przypadku takiej płatności, z kursu można zrezygnować w każdej chwili.

UWAGA – dla osób kontynuujących naukę rozpoczętą w zeszłym roku szkolnym, cena i warunki płatności pozostają bez zmian!

Więcej na temat kursu i wyboru innych Bałkańskich języków znajdziecie na stronie BLKN Language Service.
Kurs chorwackiego/serbskiego online, przy zgłoszeniu dopiszcie hasło:  #hvalahvala, a dostaniecie 5% zniżki

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here