Kurs języka serbskiego online.
Kurs języka serbskiego online.

Nowy Rok, nowe plany, motywacja, może warto pomyśleć o nauce języka obcego? Np. kurs języka serbskiego, jako taka opcja bardziej egzotyczna, mniej popularna? Przed każdym z nas czas, kiedy będziemy stawiać przed sobą nowe cele i wyzwania. Nasze noworoczne postanowienia powinny nam dodać sił i energii, a dodatkowo nas rozwijać!

Z tej okazji chcielibyśmy Wam zaproponować sposób na tenże rozwój i nabycie nowych umiejętności. I nie mówimy tutaj o „gubieniu” kilogramów, ani o wyzbywaniu się niektórych życiowych przyjemności. Dziś mamy okazję zaprezentować Wam coś, o co niektórzy nas pytali (a do tej pory nie mieliśmy nikogo odpowiedniego do polecenia) i samemu szukali odpowiedzi na to zagadnienie w internetowych czeluściach. A mamy dla Was… kurs języka serbskiego dla początkujących i zaawansowanych!

Mina Jędrzeja kiedy wymawiam coś po czarnogórsku
Szukanie kursu zaczęło się od naszych nieudanych próbach nauki.

Kurs języka serbskiego online. Jak to działa ?

Już odpowiadamy na wszystkie pytania, które się pojawiły przed chwilą w Waszych rządnych wiedzy umysłach. Otóż, kurs języka serbskiego jest on-line. Odbywa się 4 razy w miesiącu w blokach po 90 minut, o godz. 18:00. Prowadzony jest przez jeden z komunikatorów internetowych. Do nauki wymagana jest kamerka i głośnik. I co najważniejsze, języka uczą Was osoby ze środowiska uniwersyteckiego, native speakerzy, którzy zadbają o to, żebyście nauczyli się jak najwięcej. W cenie kursu otrzymujecie podręcznik w wersji elektronicznej, zajęcia za Waszą zgodą będą również nagrywane. Jak coś ominiecie to będziecie sobie mogli to odtworzyć.

Z pewnością zapytacie czy serbski i czarnogórski to aby to samo? I co w takim razie z serbską cyrylicą? Czy będzie trzeba się jej uczyć? Wyjaśniamy od razu. Różnice między językami są bardzo, bardzo niewielkie, wyjaśniamy to trochę w artykule o rozmówkach czarnogórskich. Niektórzy powiedzą, że nie ma żadnej. I każdy w tym przypadku ma rację. Ukończyłem kilka lat temu filologię południowosłowiańską (serbski był jego wiodącym językiem), bardzo krótko zajęło mi wyłapanie malutkich różnic i przestawienie się na „wariant” czarnogórski. Dla osób zaczynających swoją przygodę z językiem serbskim i czarnogórskim różnice te będą praktycznie niezauważalne. A co do cyrylicy to na zajęciach dla początkujących jej nie będzie! Pojawia się ona dopiero nieco później.

Kurs języka serbskiego online.
Kurs języka serbskiego online.

Kurs języka serbskiego BLKN Language Service. Dla kogo?

Kto powinien zwrócić uwagę na ten kurs? Wszyscy, którzy chcą się rozwijać i uczyć w miłym towarzystwie. Dostajemy sporo pytań na adres e-mail dotyczących tego, że szukacie mieszkania albo apartamentu w Czarnogórze. Niektórzy chcą tutaj otwierać firmy, drudzy już je prowadzą. Jeszcze inni pracują zdalnie i chcą przyjechać do nas aby zmienić klimat polski na czarnogórski. Powodów do nauki serbskiego jest wiele, każdy z Was ma swój wyjątkowy! A wakacje życia w Czarnogórze, również mogą być super okazją do poszerzenia spectrum językowego.

A teraz prawdziwy hit! Ja język znam i to bardzo dobrze, a Natalia… niekoniecznie. Mimo podejmowanych prób (niestety moja cierpliwości szybko się kończy) nasza wspólna nauka nie zabrnęłam zbyt daleko. Tak naprawdę to szukałem odpowiedniego kursu własnie dla Natalii, to jest postanowienie noworoczne, które dla niej wymyśliłem. Natalia w kursie będzie też uczestniczyć. W social mediach na bieżąco będzie „wrzucać” postępy w nauce. Jeżeli jesteście zainteresowani to piszcie srdanpapic@gmail.com, w temacie wpisując, który moduł Was interesuje początkujący/zaawansowany, wszystkie materiały do zajęć otrzymacie drogą elektroniczną. Poniżej łapcie pozostałe szczegóły i bierzmy się do nauki!

Kurs języka serbskiego BLKN Language Service jest oficjalnie pod patronatem Konsulatu Republiki Serbii

Kurs zaczyna się w styczniu i realizowany jest w czerwcu. Po wakacyjnej przerwie jest szansa na kontynuację. Lekcje odbywają się raz w tygodniu (90 min. przez Skype), w dniu roboczym, w godzinach wieczornych. Zajęcia będą nagrywane i udostępniane kursantom, dlatego jak ktoś ominie lekcję, zawsze będzie mógł do niej wrócić. Udostępniane są bezpłatne podręczniki i materiały do nauki – nie przejmuj się, jeśli opuścisz lekcję! Z kursu można zrezygnować w każdej chwili (nie zwracamy za miesiąc opłacony z góry). 

  • Od stycznia do czerwca z możliwością kontynuacji od października (po przerwie wakacyjnej).
  • Raz w tygodniu.
  • Bezpłatne podręczniki i materiały do nauki.
  • Cena 190 zł / miesiąc.
  • Liczba uczestników 5-7 osób.

Więcej na temat kursu i wyboru innych Bałkańskich języków znajdziecie na stronie BLKN Language Service.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here