Ostatnimi czasy zwiększamy ilość artykułów na naszej stronie. Sezon wakacyjny coraz bliżej, więc nasza aktywność opiera się teraz głównie na tematach związanych ze zwiedzaniem i wypoczynkiem. Pomyśleliśmy jednak, że oprócz czytania przewodników po Czarnogórze, byłoby również dobrze poszerzyć Waszą wiedzę o Bałkanach poprzez literaturę. Długo się zastanawialiśmy jak to ugryźć 😉

Nowy dział na blogu i…

Pewnego dnia wpadliśmy na pomysł, żeby podsuwać Wam bałkańskie literackie kąski, które będziecie mogli skonsumować na wakacjach. Kto ma tyle wiedzy i pasji na ten temat, żeby się tego podjąć? Wyzwanie pewnie przyjęłaby męska część tego bloga… ale, no właśnie! A może byłby ktoś kto by to zrobił o wiele lepiej? Tak szybko jak o tym pomyśleliśmy, tak samo szybko odpowiedź nasunęła się sama. Jak to w życiu bywa, najfajniejsze i najlepsze rozwiązania znajdują się dookoła nas.

… nowa osoba

W trakcie studiów miałem przyjemność poznać osobę, której pasją jest literatura bałkańska. Studiowaliśmy wspólnie pięć lat, to wystarczająco dużo czasu, żeby się dobrze poznać. Wiedziałem, że jeżeli to właśnie ona podejmie się tego zadania, to stworzy merytoryczny i pełen emocji dział o literaturze.

Przed Wami Natalia! Kolejna Natalia! Absolwentka slawistyki południowej UŁ, nasza serdeczna koleżanka, właścicielka tylu książek, że niejedna biblioteka byłaby zawstydzona. Od razu spodobał się jej nasz pomysł, zgodziła się i zaczęła tworzyć. To dzięki niej oprócz bagaży i przewodników, zabierzecie na wakacje ciekawe pozycje z literatury. Jeżeli do walizek książki już nie wejdą, to przeczytajcie je przed urlopem, w ten sposób Wasza wiedza o tej części Europy zostanie pogłębiona, a może będąc już na miejscu, uda Wam się odnaleźć miejsca, o których przeczytaliście w książkach?

Literatura bałkańska jest niesamowicie wciągająca.
Teraz na blogu są dwie Natalie… ale tylko jedna może to przeczytać ze zrozumieniem 😉

Tak my widzimy Natalię, a jak ona siebie opisuje

„Gdyby kiedyś ktoś chciał opisać mnie za pomocą dwóch słów, z pewnością użyłby rzeczowników „książki” i „herbata”. Czytam od zawsze i chociaż wybieram do tego niezbyt popularny na Bałkanach napój, połączenie jest idealne. A co wynika z niego dla czytelników bloga? Dział literatury, który będę miała przyjemność dla Was redagować.

Miłość do Bałkanów pojawiła się u mnie ponad dziesięć lat temu, co zaowocowało studiami na filologii południowosłowiańskiej. Dzięki znajomości lokalnych języków pracowałam przez kilka lat jako pilot wycieczek w Chorwacji i była to fantastyczna przygoda niosąca ze sobą wiele niezapomnianych wspomnień i znajomości. Obecnie pracuję stacjonarnie w szeroko rozumianej turystyce. Lubię jednak wracać na Bałkany za pomocą książek.”

Natalia Styrna, redaktorka działu literatury na blogu.
Natalia Styrna, redaktorka działu literatury na blogu.

My serdecznie witamy Natalię jako kolejną osobę, której pasją są Bałkany, a Wy jak ją przyjmiecie na stronach naszego bloga? 🙂


Czwartki z Natalią w ramach naszej nowej akcji #hvalakultura

O wszelkich nowościach z tego działu i innych muzycznychksiążkowych i filmowych inspiracjach, które pisze Natalia, będziecie mogli znaleźć informacje w czwartki na Facebooku i Instagramie pod hasłem #hvalakultura (lub wyszukać na blogu po tagach).

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj