Rejs po Jeziorze Szkoderskim to jedna z najpopularniejszych polecanych przez nas atrakcji. Jednak ilość miejsc na taką wycieczkę jest bardzo ograniczona. Dlatego poniżej przygotowaliśmy propozycję rejsu, w który możecie popłynąć sami – w dowolnym dniu i o dowolnej godzinie. W przeciwieństwie do wycieczek z naszymi przewodnikami, płynie z Wami kapitan, który posługuje się językiem angielskim i serbskim. ALE – wszystko musi być wcześniej zarezerwowane (formularz rezerwacyjny na dole artykułu).

Gdzie można popłynąć łódką w rejs po Jeziorze Szkoderskim

Trasa Lesendro (2 godziny): Virpazar – Lesendro – Andrijska gora – Virpazar

Pierwszy z rejsów statkiem po Jeziorze Szkoderskim zaczyna się w małym i wąskim kanale, który prowadzi z Virpazar. Płynie się wzdłuż jednej z ciekawszych atrakcji, a mianowicie fortecy Lesendro, która została wzniesiona w 1843 roku. Warto zwrócić też uwagę, że cała przeprawa, ze względu na wielkość kanałów, odbywa się małymi łódkami. Z nich możecie cieszyć się widokiem dziewiczej przyrody Jeziora Szkoderskiego. Wyprawa przede wszystkim odbywa się na dużym obszarze Jeziora Szkoderskiego. W dodatku jest ono porośnięte liliami wodnymi i innymi roślinami pływającymi oraz zamieszkałe przez wiele gatunków ptaków i ryb. Rejs po Jeziorze Szkoderskim zbliża się do finału, kiedy opływa się małe wyspy: Gorice, Mala i Velika Cakovica oraz Andrijska Gora, a na samym końcu zmierza w kierunku wejść do kanałów, które prowadzą do Rijeki Crnojevica.

Trasa Grmožur (3 godziny): Virpazar – Grmožur – Morača – Lesendro – Virpazar

Tak jak wcześniej, punktem wyjścia jest Virpazar, ale rozpoczyna się od zwiedzania pierwszego więzienia Czarnogóry. Chodzi oczywiście o Grmozur, które znane jest jako miejscowe Alcatraz. Później, przechodząc przez deltę rzeki Morača, zwiedzający mają możliwość zobaczenia wielu ptaków i zwierząt. Po wyjściu ze statku i mijając twierdzę Lesendro, wszyscy kierują się dalej drogą wodną, skąd później kurs zmierza w stronę wąskich kanałów. Można tam zobaczyć, podobnie jak na pierwszej trasie z tego artykułu, wspomniane wcześniej lilie i kasztany wodne. Ta propozycja bez wątpienia będzie świetna dla tych, którzy chcą zobaczyć obie strony jeziora i zdecydować, która podoba im się najbardziej.

Trasa Kom (4 godziny): Virpazar – Klasztor „Kom” – Virpazar

Kolejny z rejsów po Jeziorze Szkoderskim również zaczyna się z Virpazar, skąd statek płynie dalej wąskimi kanałami. Wędrujecie dalej polami lilii wodnych do jednego z najpiękniejszych klasztorów – Kom. Następnie zatrzymujecie się na wyspie, gdzie podczas 15-minutowej wędrówki do klasztoru można zrobić postój na małym tarasie. Tam bez wątpienia zrobicie wspaniałe zdjęcia i będzie Wam dane podziwiać niezwykłą panoramę Jeziora Szkoderskiego. Godnym uwagi może być też to, że Klasztor jest poświęcony Matce Boskiej i został zbudowany w latach 1415-1427. Jest to również miejsce, w którym Piotr II Petrović Niegos został ogłoszony archimandrytą w 1831 roku.

Trasa Karuc (6 godzin): Virpazar – Karuč

Właśnie ten z rejsów po Jeziorze Szkoderskim jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych. Karuč to wioska rybacka. Miejsce to jest atrakcyjne nie tylko ze względu na malownicze położenie, ale także inne atrakcje, takie jak: wędkarstwo, obserwacja ptaków i pływanie. Co więcej, istnieje możliwość zjedzenia obiadu u miejscowej rodziny na przytulnym tarasie ze wspaniałym widokiem na zaciszny zakątek Jeziora Szkoderskiego.

GALERIA ZDJĘĆ Z REJSU PO JEZIORZE SZKODERSKIM
(kliknij, aby powiększyć)

CENA (euro)
REJS INDYWIDUALNY
(wynajem całej łódki na wyłączność)
do 5 osób35 € / za godzinę
od 5 do 12 osób40 € / za godzinę
REJS GRUPOWY
(uczestnicy dołączają do grupy)
max. 12 osób – rejs 2 godziny20 € / za osobę
max. 12 osób – rejs 3 godziny25 € / za osobę

  • Wszystkie rejsy zaczynają się w miejscowości Virpazar.
  • Rejs można odbyć indywidualnie (cała łódka na wyłączność) lub grupowo z innymi turystami (max. 12 osób). Opcję należy wybrać w formularzu.
  • Rejs odbywa się małymi tradycyjnymi drewnianymi łódkami (takimi jak na naszej wycieczce) lub małą metalową białą łódką – która sprawdzi się lepiej w przypadku zmiennych warunków atmosferycznych i np. dla rodzin z dziećmi, bo jest więcej miejsca na wózek. Co więcej – we wszystkich łódkach jest miejsce na max. 12 osób.
  • W zależności od wybranej opcji rejsu, cena jest zależna od długości wycieczki (indywidualny) lub ilości osób (grupowy). Ceny w tabeli powyżej.
  • Płatność obowiązuje w euro, w gotówce na miejscu.
  • Każdy turysta jest zobowiązany wykupić bilet wstępu do PN Jeziora Szkoderskiego – koszt. 5 euro / osobę dorosłą (można płacić kartą).
  • Istnieje możliwość organizacji rejsu dla osób z niepełnosprawnością – należy to wcześniej ustalić z organizatorem.
  • Podczas rejsu indywidualnego można zabrać ze sobą psa.
  • Warto zabrać nakrycie głowy, akcesoria do kąpieli i opalania.

FORMULARZ REZERWACYJNY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj