Via Ferrata w Kotorze.
Via Ferrata w Kotorze.

Via Ferrata w Kotorze to kolejna propozycja atrakcji w Zatoce Kotorskiej, ale tym razem z jeszcze większą dawką adrenaliny. Sporym zaskoczeniem dla wielu osób jest z pewnością to, że taką aktywność możemy uprawiać w Czarnogórze. Z kolei nawet jeszcze większą to, że w dwóch naprawdę sporo oddalonych od siebie regionach. Drugą wspomnianą powyżej opcją jest ta w Durmitorze. Wiemy, że wśród Was są też miłośnicy mocnych wrażeń i gór, dlatego przygotowaliśmy propozycję wspinaczki, na którą możecie udać się sami – w dowolnym dniu i o dowolnej godzinie. W przeciwieństwie do wycieczek z naszymi przewodnikami, atrakcja jest prowadzona po angielsku. ALE – wszystko musi być wcześniej zarezerwowane (formularz rezerwacyjny na dole artykułu).

Via Ferrata co to jest?

Via Ferrata, co z pewnością ważne dla niektórych, to zabezpieczony szlak turystyczny. Przecina niedostępne partie masywów górskich za pomocą lin i metalowych bieżni. Ferraty są odpowiednie nie tylko dla profesjonalnych alpinistów, ale także dla osób o średniej sprawności fizycznej, które nie uprawiają aktywnej turystyki pieszej i sportu. Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda ta aktywność na filmie youtube.

Via Ferrata w Kotorze

Ta via ferrata znajduje się przy wyjściu z kanionu Škurda i przy wejściu do Starego Miasta w Kotorze. Co więcej – rozpoczyna się na wysokości 80 m, a kończy na 205 m. Ze skał, na których znajduje się ferrata, można podziwiać wspaniały widok na Zatokę Kotorską, ale też fortecę św. Jana i całe Stare Miasto w Kotorze.

Jeśli interesują cię wycieczki i usługi, które oferujemy w Zatoce Kotorskiej z polskim przewodnikiem i chcesz poznać ją z nami, to więcej możesz dowiedzieć się po kliknięciu w artykuł o Hvalostatku lub Tuk Tukach.

GALERIA ZDJĘĆ
(kliknij, aby powiększyć)

Nasza pierwsza Via Ferrata w Kotorze była też jednocześnie pierwszą w życiu. Za drugim razem atakowaliśmy już Durmitor, który w związku z tym, że był jedynym takim naszym doświadczeniem, okazał się kolejnym testem. Przyznamy szczerze, że po pierwszej eskapadzie byliśmy pewni, że Natalia nie zdobędzie się na odwagę, aby spróbować raz jeszcze. Było to dla niej wielkie wyzwanie, musiała pokonać strach i atak paniki… ale kilka miesięcy później zdobyła Via Ferratę w Durmitorze. Dodatkowo całość naszej wyprawy możecie obejrzeć na zdjęciach i relacji na naszym instagramie.

CENA (euro)
50 € za osobę dorosłą
70 € za dziecko 5-12 lat

 • LOKALIZACJA: KOTOR.
 • Należy samemu dojechać na miejsce zbiórki. Dla tych, którzy będą korzystać z komunikacji publicznej (nie ma problemów z autobusami, bo Kotor jest jednym z najlepiej skomunikowanych miast w Czarnogórze) polecamy stronę: busticket4.me.
 • Płatność w euro, gotówką na miejscu.
 • Atrakcja rekomendowana dla osób ze średnią kondycją.
 • Minimalny wiek dzieci to 5 lat.
 • Czas trwania to od 2 do 4 godzin dla grupy 24 uczestników, w zależności od ich umiejętności.
 • Co więcej, każdy uczestnik ma zapewniony przez organizatora sprzęt alpejski: kask, pas i system ferrata, w skład którego wchodzą 2 karabinki, łącznik do pasa i system bezpieczeństwa.
 • Wszystkich uczestników oprowadzają doświadczeni przewodnicy, będący jednocześnie ratownikami górskimi (czyli członkowie Służby Górskiej).
 • Każdy uczestnik objęty jest ubezpieczeniem. WAŻNE: w rezerwacji należy podać (w komentarzu) pełne dane: imię, nazwisko i numer paszportu / dowodu osobistego.
 • Jednak i tak zalecamy posiadanie własnego dodatkowego ubezpieczenia z uwzględnieniem sportów wysokiego ryzyka.
 • Na koniec – należy zabrać ze sobą wygodne sportowe/trekkingowe buty. Ubrania wygodne, na cebulkę. Oprócz tego krem z filtrem, nakrycie głowy, wodę i przekąski.

FORMULARZ REZERWACYJNY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj