Via Ferrata w Durmitorze.
Via Ferrata w Durmitorze.

Via Ferrata w Durmitorze to kolejna propozycja atrakcji w Zatoce Kotorskiej, ale tym razem z jeszcze większą dawką adrenaliny. Sporym zaskoczeniem dla wielu osób jest to, że taką aktywność możemy uprawiać w Czarnogórze. Z kolei z pewnością jeszcze większą to, że w dwóch sporo oddalonych od siebie regionach. Drugą wspomnianą opcją jest ta w Kotorze. Wiemy, że wśród Was są też miłośnicy mocnych wrażeń i gór, dlatego przygotowaliśmy propozycję wspinaczki, na którą możecie udać się sami – w dowolnym dniu i o dowolnej godzinie. W przeciwieństwie do wycieczek z naszymi przewodnikami, atrakcja jest prowadzona po angielsku. ALE – wszystko musi być wcześniej zarezerwowane (formularz rezerwacyjny na dole artykułu).

Via Ferrata co to jest?

Via Ferrata, co z pewnością ważne dla niektórych, to zabezpieczony szlak turystyczny. Przecina niedostępne partie masywów górskich za pomocą lin i metalowych bieżni. Ferraty są odpowiednie nie tylko dla profesjonalnych alpinistów, ale także dla osób o średniej sprawności fizycznej, które nie uprawiają aktywnej turystyki pieszej i sportu. Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda ta aktywność na filmie youtube.

Via Ferrata w Durmitorze

Ta via ferrata znajduje się na skale Uvita Greda, która leży 10 minut spacerem od Sedlo, w samym sercu Parku Narodowego Durmitor. Co więcej – zaczyna się na wysokości 2000 m n.p.m, a kończy na 2198 m n.p.m. Ze skały Uvita Greda widać też dużą liczbę szczytów masywu górskiego Durmitor. Istnieje również duże prawdopodobieństwo spotkania zwierząt zamieszkujących Park Narodowy Durmitor, czyli kozice, które dominują w regionie.

Jeśli interesują cię wycieczki i usługi, które oferujemy w Zatoce Kotorskiej z polskim przewodnikiem i chcesz poznać ją z nami, to więcej możesz dowiedzieć się po kliknięciu w artykuł o Hvalostatku lub Tuk Tukach.

GALERIA ZDJĘĆ
(kliknij, aby powiększyć)

Nasza pierwsza Via Ferrata w Durmitorze była bardzo wyjątkowa z kilku powodów: wybraliśmy się w październiku i pogoda była cudna! Dodatkowo towarzystwo było wyśmienite, bo była to pierwsza wizyta Roberta w Czarnogórze i naszej znajomej z Eco Tours. Przyznamy szczerze, że to było wielkie wyzwanie dla Natalii, bo musiała pokonać strach i atak paniki… Na dodatek całość naszej wyprawy możecie obejrzeć na zdjęciach i relacji na naszym instagramie.

CENA (euro)
50 € za osobę
70 € za dziecko 5-12 lat

 • LOKALIZACJA: PARK NARODOWY DURMITOR (punkt zbiórki prześle organizator – okolice wejścia na Sedlo).
 • Należy samemu dojechać na miejsce zbiórki.
 • Płatność w euro, gotówką na miejscu.
 • Atrakcja rekomendowana jest dla osób ze średnią kondycją.
 • Minimalny wiek dzieci to 5 lat.
 • Czas trwania to od 2 do 4 godzin dla grupy 24 uczestników, co zależy od umiejętności uczestników.
 • Każdy uczestnik ma zapewniony również przez organizatora sprzęt alpejski: kask, pas i system ferrata, w skład którego wchodzą 2 karabinki, łącznik do pasa i system bezpieczeństwa.
 • Wszystkich uczestników oprowadzają doświadczeni przewodnicy, będący jednocześnie ratownikami górskimi (czyli członkowie Służby Górskiej).
 • Każdy uczestnik objęty jest ubezpieczeniem. WAŻNE: w rezerwacji należy podać (w komentarzu) pełne dane: imię, nazwisko i numer paszportu / dowodu osobistego.
 • Z naszej strony jednak i tak zalecamy posiadanie własnego, dodatkowego ubezpieczenia z uwzględnieniem sportów wysokiego ryzyka.
 • Na koniec – należy zabrać ze sobą wygodne sportowe/trekkingowe buty. Ubrania wygodne, na cebulkę. Oprócz tego krem z filtrem, nakrycie głowy, wodę i przekąski.

FORMULARZ REZERWACYJNY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj