Wycieczka do Dubrownika z Budvy po polsku! To propozycja na którą długo czekaliście i o którą bardzo często pytaliście. Pomysł z raftingiem okazał się strzałem w 10, dlatego idziemy za ciosem. Kolejna propozycja! Przy połączeniu wspólnych sił z naszymi lokalnymi partnerami zarówno w Czarnogórze jak i Chorwacji, możemy w końcu Wam zaproponować zwiedzanie po polsku najpopularniejszego chorwackiego miasta.

Dubrownik.
Dubrownik.

Niezwykły spacer po Dubrowniku – nieoceniona rola polskiej przewodniczki

Odkryjmy razem perłę Adriatyku, jedno z najsłynniejszych miast Półwyspu Bałkańskiego, które znajduje się niecałe 50 km od czarnogórskiej granicy – Dubrownik. Podczas zwiedzania z przewodnikiem przespacerujemy się najdłuższą ulicą Starego Miasta, czyli Stradun, zobaczymy m.in. Fontannę Onufrego, kościół i klasztor franciszkanów, poznamy historię Pałacu Sponza i Pałacu Rektorów, odwiedzimy Katedrę Dubrownicką oraz Stary Port. 

Słynna brama Ploče.
Słynna brama Ploče.

Podziwiaj Dubrownik od strony morza

Dubrownik, którego starówka wpisana jest na listę UNESCO, obfituje w liczne wąskie uliczki, magiczne zaułki i nietypowe zabytki. Ale spacer to nie wszystko! Po ciekawym zwiedzaniu, wsiądziemy na statek i zobaczymy miasto od strony morza – opłyniemy dubrownickie mury w towarzystwie polskojęzycznego pilota. Będzie to czas relaksu i podziwiania niezwykłych widoków. 

Dubrownik.
Dubrownik.

Czas wolny… pozwól się zagubić w uliczkach Dubrownika

Po interesującym doświadczeniu poznawania historii miasta, przyjdzie czas na wtopienie się w rytm dubrownickiej starówki, czyli czas wolny, podczas którego będzie można zjeść obiad, napić się kawy w jednej z malowniczych uliczek lub udać się na dalsze zwiedzanie. Miasto w godzinach popołudniowych jest nieco bardziej leniwe, nie panuje tam wszechobecny gwar. Warto to wykorzystać i odkryć Dubrownik jak najlepiej. 

Witamy w najpopularniejszym mieście w Chorwacji.
Witamy w najpopularniejszym mieście w Chorwacji.
Schody i wąskie uliczki - czy może być coś bardziej charakterystycznego dla takich Starówek?
Schody i wąskie uliczki – czy może być coś bardziej charakterystycznego dla takich starówek?

Plan wycieczki do Dubrownika z Budvy

Nasza propozycja na zwiedzanie Dubrownika po południu – pozwala ominąć korki i najgorętsze temperatury w mieście. W drodze powrotnej będziemy mogli zachwycać się zachodzącym słońcem.

 • 11.30 wyjazd z Budvy.
 • 13.00 krótka przerwa na kawę i toaletę w Sutorinie, przed granicą z Chorwacją.
 • Przekroczenie granicy, przejazd do Dubrownika, podczas przejazdu przerwa na zdjęcia na punkcie widokowym w Bosance.
 • 14.45 przyjazd do Dubrownika. Spotkanie z licencjonowanym przewodnikiem przy bramie miejskiej Ploče.
 • Spacer z licencjonowaną przewodniczką po Dubrowniku (zwiedzanie około 1 godziny i 15 minut).
 • Rejs statkiem wokół murów miejskich (45 minut).
 • Dwie i pół godziny wolnego czasu na samodzielne odkrywanie Dubrownika, spacer lub posiłek.
 • 19.30 zbiórka przy bramie Ploče i wyjazd z Dubrownika.
 • Przejazd do Budvy z postojem na toaletę, oczekiwany czas powrotu – około 23.00.
Zachód Słońca w Dubrowniku.
Zachód słońca w Dubrowniku.

Kiedy organizowana jest wycieczka do Dubrownika z Budvy

Lipiec/sierpień: to czas z największym ruchem na drogach i granicach, a co za tym idzie – wielkie korki. Nasza propozycja na wycieczkę do Dubrownika jest zaplanowana w oparciu o wieloletnie doświadczenie naszych partnerów, zarówno w Czarnogórze jak i Chorwacji. Plan wycieczki ułożony jest tak, aby ominąć największy ruch na granicy. Lokalne biura wyjeżdżają wcześnie rano i wtedy przejście graniczne dla autokarów jest mocno obciążone. Stąd w naszej propozycji wyjazd w południe, a powrót w godzinach wieczornych.

Jednak nie daje to nam gwarancji, że przekroczymy granice łatwo i bezboleśnie.
Na szczęście pilot Tomasz ma zawsze przygotowane ciekawostki i anegdotki, aby czas oczekiwania umilić.

Jak zarezerwować wycieczkę?

Do wszystkich naszych klientów podchodzimy bardzo indywidualnie. Wycieczkę zaczynamy i kończymy w Budvie– gdzie się spotykamy. Część osób, która wynajmuje auto może dojechać do Budwy na własną rękę, dla tych którzy będę korzystać z komunikacji publicznej (nie ma problemów z autobusami, bo Budva jest jednym z najlepiej skomunikowanych miast w Czarnogórze) polecamy stronę: busticket4.me

Cena wycieczki do Dubrownika z Budvy po polsku

 • 65 euro / osoba dorosła
 • 45 euro / dzieci do lat 12

W CENIE :

 • Opieka polskojęzycznego pilota podczas wycieczki.
 • Spacer z polskojęzyczną licencjonowaną przewodniczką w Dubrowniku (ok. 1:15 min.).
 • Rejs statkiem wokół murów miejskich (45 min.).
 • Transfer. 
 • Ubezpieczenie. 

Czas całej wycieczki ok. 12 godzin.

Ważne: ze względu na przekroczenie granicy państwowej, proszę nie zapomnieć na wycieczkę dokumentu tożsamości, a przy zapisach na wycieczkę podać także nr dowodu osobistego lub paszportu i datę urodzenia (to informacje konieczne do przygotowania listy pasażerów uprawnionych do przekroczenia granicy).

Zarezerwuj wycieczkę przez formularz

Poprzedni artykułRafting na Tarze
Następny artykułKrótki podręcznik przekraczania granic – recenzja
Czy moja miłość do Czarnogóry była od pierwszego wejrzenia? Oj przyznam szczerze, że tak! Od początku byłam zauroczona i żartowałam, że muszę znaleźć tutaj męża, aby zamieszkać na stałe. Na szczęście znalazłam inny sposób na trwałe związanie się z tym krajem... Założyłam bloga. W tamtym momencie nie zdawałam sobie sprawy, że już wszystkie ścieżki w moim życiu, będą prowadzić w jednym kierunku. Będzie mi miło jak podzielisz się ze mną w komentarzu, od kiedy towarzyszysz mi w tej czarnogórskiej podróży :)

5 KOMENTARZE

 1. Dzień dobry,
  Czy we wrześniu też są zaplanowane te wycieczki? Jeśli tak, to czy jest możliwość dojechania do Dubrownika własnym transportem i uczestniczenie tylko w zwiedzaniu i rejsie?

  • Dzień dobry,
   organizujemy wycieczkę tylko i wyłącznie tak jest opisana w artykule, podany jest tam cały program: wycieczka jest z transferem z Budvy.
   Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here