Kajaki nad Jeziorem Szkoderskim to kolejna aktywna atrakcja w tym regionie, a także świetny sposób na odkrywanie tego pięknego rezerwatu przyrody. Wybór kajaka lub SUPa z pewnością pozwoli nam być niesamowicie blisko natury. Co więcej – pływając kajakiem można dotrzeć w miejsca, gdzie nie wpłyną łódki – nawet te małe, drewniane, którymi organizujemy wycieczki. Dlatego przygotowaliśmy dla Was propozycję atrakcji, którą możecie zrealizować sami – w dowolnym dniu i o dowolnej godzinie. W przeciwieństwie do wycieczek z naszymi przewodnikami, cała organizacja przebiega w języku angielskim. ALE – wszystko musi być wcześniej zarezerwowane (formularz rezerwacyjny na dole artykułu).

Gdzie można popłynąć kajakiem nad Jeziorem Szkoderskim

Na wynajem kajaków nad Jeziorem Szkoderskim mogą sobie pozwolić prawie wszyscy, bo wprawa nie jest potrzebna. Jeśli nie masz dużo doświadczenia i się zmęczysz, zawsze możesz w dowolnym momencie zawrócić. Organizator na miejscu udziela też wszystkich informacji potrzebnych do aktywności. Na mapie wskaże również, gdzie można popłynąć i poda czas konkretnych tras.

Poniżej propozycje, gdzie możesz popłynąć wynajętym kajakiem nad Jeziorem Szkoderskim:

  • Twierdza Lesendro – to twierdza, która znajduje się na małej wyspie na środku jeziora i oferuje bez wątpienia wspaniałe widoki na otaczający krajobraz. Możesz również opłynąć wyspę i z bliska obserwować ruiny twierdzy, która pochodzi z XVIII wieku. Niedaleko znajduje się też plaża, na której jest restauracja. Trasa to ok. 2-3 godziny z Virpazaru.
  • Wyspa Vraninja – opłynięcie wyspy z pewnością będzie świetnym pomysłem na dłuższą wyprawę. Znajduje się na niej również kościół z pięknym punktem widokowym. Trasa to ok. 5-6 godzin z Virpazaru.

Kajaki nad Jeziorem Szkoderskim to za mało?

Jeśli Jezioro Szkoderskie wprowadza cię w zachwyt, tak jak nas, to mamy dla ciebie jeszcze kilka innych propozycji atrakcji wodnych. Możesz np. popływać SUPem, nawet jeśli nie masz doświadczenia. Oprócz tego wybrać się w Rejs po Jeziorze Szkoderskim, który również oferuje mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Na koniec – możesz też wybrać się na wycieczkę z nami i oprócz pływania, odwiedzić winnicę – oczywiście z degustacją ;).

GALERIA ZDJĘĆ
(kliknij, aby powiększyć)

kajaki nad Jeziorem Szkoderskim - co zabrać
  • LOKALIZACJA: VIRPAZAR.
  • Kajaki są jedno lub dwuosobowe.
  • Wynajem jest możliwy na godziny lub cały dzień. Powyżej 3 godzin liczony jest jako cały dzień.
  • Płatność w euro, w gotówce na miejscu przy odbiorze kajaku.
  • Oprócz tego każdy turysta jest zobowiązany wykupić bilet wstępu do PN Jeziora Szkoderskiego – koszt. 3 euro / osobę dorosłą – dla użytkowników kajaków. Można też płacić kartą.
  • Organizator zapewnia kamizelki ratunkowe, a także specjalne worki wodoodporne, w których można przechować rzeczy podczas płynięcia kajakiem.
  • Warto zabrać również nakrycie głowy, akcesoria do kąpieli i opalania.
KAJAK JEDNOOSOBOWYCENA ( w euro)
1 godz.5 €
cały dzień (więcej niż 3 godziny)20 €
KAJAK DWUOSOBOWY
1 godz.10 €
cały dzień (więcej niż 3 godziny)30 €

FORMULARZ REZERWACYJNY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj