Na szczycie Rumija fot. Bałkany Rudej
Na szczycie Rumija fot. Bałkany Rudej

Nie ma lepszego czasu na zwiedzanie wirtualne Czarnogóry, niż przy planowaniu wyjazdu. Jeżeli chcecie narobić sobie jeszcze większego apetytu, podejrzeć nowo wybrane miejsca, to musicie zobaczyć co tym razem mamy do zaoferowania. Polecamy wykorzystywać wszystkie narzędzia dostępne w internecie do przygotowania idealnego urlopu. Ostatnio pisaliśmy o zwiedzaniu wirtualnym muzeów, teraz w ruch idzie cały kraj!

Zwiedzanie wirtualne Czarnogóry naszymi śladami

Przyznam szczerzę, że spacerując sobie z Olą i Markiem z bloga Bałkany Według Rudej, nawet nie podejrzewałam, że z takim sentymentem będę wspominać nasze wspólne wyprawy. To były nasze ostatnie wycieczki, bo dzień po ich wyjeździe zostały wprowadzone liczne zakazy związane z pandemią koronawirusa. Nawet przez myśl mi nie przeszło, jak Marek śmigał dronem nad naszymi głowami, że jego materiały okażą się jednym z najlepszych sposobów na wirtualne zwiedzanie Czarnogóry… za jakiś czas. Dzięki takim technologiom, nie tylko my możemy wrócić do tamtych chwil. Wy też, możecie wybrać się z nami. Te małe kolorowe 4 ludziki to nasza ekipa. Na profilu Marka na portalu kuula, znajdziecie więcej relacji w takiej formie z pozostałych krajów bałkańskich. My wybraliśmy oczywiście te z Czarnogóry.

Zimowa sceneria wokół Mauzoleum Njegosa

Mauzoleum Piotra Njegosa jest miejscem obowiązkowym przy zwiedzaniu Czarnogóry. Zabieram tam wszystkich znajomych i rodzinę. Kto jeszcze nie widział i waha się czy warto tam jechać, to proszę podrzucamy coś mała zachętę. W takiej zimowej scenerii robi wrażenie, ale latem z zielenią dookoła, też jest pięknie. Warto jednak pamiętać, że ta atrakcja zalicza się do „znikających” i trzeba dobrze wybrać termin na odwiedziny.

Najlepszy widok na Zatokę Kotorską, ze szczytu Sveti Ilija

Niezapomniany widok ze szczytu Sveti Ilija na półwyspie Vrmac, możecie podziwiać w ramach zwiedzania wirtualnego Czarnogóry. Polecamy Wam wybrać się tutaj na spacer, ponieważ jest to miejsce idealne na zdjęcia czy latanie dronem, skąd widać całą Zatokę Kotorską.

Zabieramy Was na szczyt Rumija

Teraz zabieramy Was na szczyt Rumija niedaleko Baru. Miejsce bardzo wyjątkowe, w dodatku z burzliwą historią małej cerkwi znajdującej się na szczycie. Ze szczytu mamy widok z jednej strony na Jezioro Szkoderskie z drugiej na Morze Adriatyckie. Idealny pomysł na jednodniową wycieczkę. W tamtym marcowy dniu pogoda była cudna; słonecznie, z resztkami śniegu na stokach.

Przyrodnicze zwiedzanie wirtualne Czarnogóry

Przyznam szczerzę, że my przepadliśmy na długo śmigając po tych wszystkich punktach w ramach zwiedzania wirtualnego Czarnogóry. Wcześniej takie projekty nie były dla nas jakoś zbyt atrakcyjne, ale teraz to idealne narzędzie nie tylko, żeby zabić nudę i zrobić sobie taką „wirtualną” wycieczkę, ale przede wszystkim to świetne narzędzie przy planowaniu urlopu. My sami, zrobiliśmy sobie listę miejsc, gdzie jeszcze nie byliśmy, a chcemy pojechać. Poniżej wrzucamy wszystkie dostępne strony umożliwiające zwiedzanie wirtualne Czarnogórze. Jak się okazuje jest ich trochę i niektóre bardzo pozytywnie nas zaskoczyły.

Wycieczka z Organizacją Turystyczną

Narodowa Organizacja Turystyczna zorganizowała zwiedzanie wirtualne Czarnogóry, w formie 6-szciu wycieczek podczas których odwiedzający mogą zobaczyć centrum narciarskie Savin Kuk, Kolašin 1600 i Kolašin 1450, oraz piesze i rowerowe wycieczki po Parku Narodowym Durmitor i Komovi. Przygotowywana jest także wirtualna wycieczka nawiązująca do letniej oferty turystycznej.

W menu tego projektu do dyspozycji jest: podgląd terenu 360°, album ze zdjęciami, filmiki na YouTubie, lokalizacja, link do aktualnej pogody, informacje po angielsku.

Link do zwiedzania w tym projekcie: MONTENEGRO 360°

Zwiedzania wirtualne Czarnogóry
Zwiedzania wirtualne Czarnogóry

Odwiedź wirtualnie Narodowe Parki Czarnogóry

Tutaj zaczynają się bardziej rozbudowane portale. Niejeden wieczór będzie trzeba przeznaczyć, żeby przejrzeć materiały. W dniu publikacji artykułu – albo strona jest w rozbudowie, albo nie jest jeszcze ukończona, bo niektóre opcje nie są dostępne. Menu jest rozbudowane, dlatego trzeba dać sobie chwilę, żeby nabrać wprawy przy poruszaniu się i odkryciu wszystkich opcji.

W menu tego projektu do dyspozycji są: podgląd terenu 360°, albumy ze zdjęciami, lokalizacja, liczne mapy z naniesionymi punktami, slajdy z informacjami, dostępne 2 języki: czarnogórski i angielski, w menu kilka kategorii m.in.: miejsca religijne, plaże, punkty widokowe.

Link do zwiedzania w tym projekcie: Parki Narodowe Czarnogóry Wirtualnie

Zwiedzanie wirtualne Czarnogóry: Kotor, Tivat i Ulcinj

Najlepsze zostawiliśmy na koniec. Rozbudowane menu, które oprócz pięknych widoków, dostarczy nam sporo informacji. Wirtualne wycieczki lokalnych organizacji turystycznych Tivat, Kotor i Ulcinj to trójwymiarowe obrazy miast, a także przedstawiają piękną przyrodę, atrakcje turystyczne, historyczne i kulturowe. Znajdziemy tutaj punkty widokowe, informacje o architekturze, plaże i dużo, dużo więcej.

W menu tego projektu do dyspozycji są: podgląd terenu 360°, albumy ze zdjęciami, lokalizacja, liczne mapy z naniesionymi punktami, slajdy z informacjami i opisami dostępne w 2 językach: czarnogórski i angielski (w Ulcinj również albański), w menu kilka kategorii m.in.: miejsca religijne, plaże, punkty widokowe, historyczne, atrakcje sportowe, mueza, galerie i wiele innych.

Link do zwiedzania w tym projekcie: Tivat ; Kotor ; Ulcinj

Zwiedzanie wirtualne

Są regiony, gdzie z pewnością nie dojedzie każdy, a tutaj mamy okazję zobaczyć je naprawdę z bliska. Wiele miejsc możemy podejrzeć i ocenić, czy warto tam się wybrać. Jeżeli spędzacie urlop w okolicach któregoś z tych miast, to te portale mogą okazać się bardzo przydatne. Umieszczamy to jako dobre narzędzie podglądowe przed kolejną wycieczką, bo tak jak każdy może znaleźć w internecie jak wygląda Tivat i czego się można po wizycie spodziewać, to Gornja Lastva czy Sveti Ilija bywają anonimowe. Na tym portalu na pewno odnajdą się osoby, które szukają nieturystycznych miejsc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj