Wycieczka do kanionu Mrtvica
Wycieczka do kanionu Mrtvica

Trekking do kanionu Mrtvica, ze wględu na to, że zawsze polegamy na doświadczeniu naszych lokalnych partnerów, realizuje w konsekwencji zaprzyjaźnione Eco Tours Montenegro. Jest to z pewnością świetna opcja na aktywność poza sezonem wakacyjnym. Co więcej – wycieczki organizowane są po angielsku, czarnogórsku i francusku.

Kanion Mrtvica w Czarnogórze

Kanion Mrtvica znajduje się w centralnej części Czarnogóry, czyli pomiędzy górami Maganik i Moraca. Rzeka Mrtvica ma około 10 km długości, ale jej większa część jest ukryta w kanionie, którego klify osiągają wysokość do 1250 m n.p.m. Po pierwsze – wycieczka rozpoczyna się w miejscowości Medjurijecje, położonej przy drodze Podgorica-Kolašin, około 35 km od Kolašina. Po drugie – ze względu na warunki, spacer kanionem rekomendujemy raczej wiosną i jesienią. W sezonie wakacyjnym temperatury są bowiem zbyt wysokie.

Trekking do Kanionu Mrtvica – program i szczegóły

Trekking do Kanionu Mrtvica rozpoczynamy z Kolašina, bo stamtąd organizowany jest transport do miejsca, gdzie zaczyna się szlak. Jeżeli ktoś dysponuje swoim transportem, może dołączyć również w miejscu rozpoczęcia trekkingu. Przygotowanie: z pewnością należy mieć ze sobą buty trekkingowe, ewentualnie obuwie sportowe zakryte. Temperatury w kanionie mogą być wysokie, więc zalecamy lekką odzież i coś do okrycia. Dodatkowo – kijki dostarczają nam organizatorzy. Ważne jest też nakrycie głowy i krem z filtrem.

Start ok. 8:30 z Kolašina.
Całość ok. 7 godzin, w tym piknik ok. 1 godz.
Stopień trudności: średni poziom trudności, wymaga podstawowej sprawności fizycznej.
W wycieczce mogą wziąć też udział osoby od 12-tego roku życia.

Trekking do Kanionu Mrtvica - cena
CENA (euro)
38 € za osobę

W cenie zawiera się opłata za:

  • Przewodnika górskiego (lokalna osoba).
  • Transfer do miejsca startu wycieczki (z Kolašina).
  • Piknik.

Najlepszy czas wizytę w Kanionie?

Jak mówią lokalni przewodnicy, z pewnością najlepiej kanion odwiedzać w maju/czerwcu (zależy to od ilości śniegu). Zdecydowanie odradzamy wchodzenie do kanionu podczas wysokiego sezonu (lipiec-wrzesień) ze względu na dużą ilość węży.

Jak wygląda trekking do Kanionu Mrtvica? Zobaczcie vlog z naszej wycieczki!

Trekking do Kanionu Mrtvica – zapisy

Jeśli jesteś zainteresowany wycieczką, to możesz dokonać rezerwacji (z wyprzedzeniem) bezpośrednio u organizatora Eco Tours.

Strona internetowa: Eco Tours Montenegro
Email: info@eco-tours.me​
Formularz kontaktowy: tutaj
Tel./ WhatsApp/Viber: +382 67 259 020

Lubisz góry? Mamy coś dla ciebie!

Jeśli jesteś pasjonatem gór – a Czarnogóra, jak sama nazwa wskazuje, ma ich pod dostatkiem – to mamy coś dla ciebie! Możesz np. zaplanować wspinaczkę na Via Ferrata w Kotorze lub Durmitorze, gwarantujemy niezapomniane wrażenia – nie tylko dla wprawionych alpinistów. Byliśmy, zdobyliśmy szczyty i polecamy! Kolejną opcją jest Jeep Safari w Czarnogórze. Więcej możecie poczytać po kliknięciu w podświetlony tekst.

2 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję, że to nie pierwsza i ostatnia wycieczka do Kanionu Mrtvica. Świetny pomysł – idziecie jak burza!

    • Mamy nadzieję, że będą zainteresowani i będziemy mogli częściej wychodzić w góry z naszymi czytelnikami. Dziękujemy za miłe słowa o naszej pracy, bardzo dużo pomysłów wychodzi od naszych czytelników, dlatego zachęcamy do pisania komentarzy! Może coś nowego nam podsuniecie 🙂 Pozdrawiamy serdecznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj