Strona główna Atrakcje Trekking Kanion Mrtvica – 04.06.2021

Trekking Kanion Mrtvica – 04.06.2021

2417
2
Wycieczka do kanionu Mrtvica
Wycieczka do kanionu Mrtvica

Nareszcie wybieramy się na trekking do kanionu Mrtvica! Jest to pomysł na 1-dniową wycieczkę z nami i organizatorem – Eco Tours Montenegro. Termin 4-ego czerwca jest potwierdzony jako wycieczka polskojęzyczna.

Kanion Mrtvica

Kanion Mrtvica znajduje się w centralnej części Czarnogóry, pomiędzy górami Maganik i Moraca. Rzeka Mrtvica ma około 10 km długości, ale większa część jest ukryta w kanionie, którego klify osiągają wysokość do 1250 m. Wycieczka rozpoczyna się w miejscowości Medjurijecje, położonej przy drodze Podgorica-Kolašin, około 35 km od Kolašina. Ze względu na warunki, spacer kanionem rekomendowany jest wiosną i jesienią. W sezonie wakacyjnym temperatury są zbyt wysokie.

Program i szczegóły trekkingu do Kanionu Mrtvica

Bardzo się cieszymy, że w końcu i my odkryjemy ten piękny kanion. Wybieramy się pierwszy raz z lokalnymi, górskimi przewodnikami z Eco Tours – którzy zajmują się całą organizacją. Jędrzej będzie przewodnikiem polskojęzycznym, dlatego jak ktoś ma ochotę i będzie w tym terminie, to może do nas dołączyć. Poniżej wrzucamy program i opis wycieczki.

Plan trekkingu Kanionu Mrtvica

Trekking rozpoczynamy z Kolašina, skąd organizowany jest transport do miejsca, gdzie zaczyna się szlak. Jeżeli ktoś dysponuje swoim transportem może do nas dołączyć również w miejscu rozpoczęcia trekkingu.

Start ok. 8:30 z Kolašina. Całość ok. 7 godzin, w tym piknik ok.1 godz.
Stopień trudności: średni poziom trudności, wymaga podstawowej sprawności fizycznej. W wycieczce mogą wziąć udział osoby od 12-tego roku życia.

Cena: 38 €

W cenie:

Przewodnik górski lokalny
Przewodnik polskojęzyczny
Transfer do miejsca startu wycieczki
W cenę wliczony jest piknik

Przygotowanie: należy mieć ze sobą buty trekkingowe, ewentualnie obuwie sportowe zakryte. Temperatury są już wysokie, więc zalecamy lekką odzież i coś do okrycia. Kijki dostarczają nam organizatorzy. Ważne jest nakrycie głowy i krem z filtrem.

Wycieczka z polskim przewodnikiem do kanionu Mrtvica

Zawsze polegamy na doświadczeniu naszych lokalnych partnerów, dlatego trekking do kanionu Mrtvica realizowany jest przez Eco Tours. Wycieczki organizowane są po angielsku, czarnogórsku, francusku. Istnieje możliwość zrealizowania wycieczki w języku polskim z Jędrzejem, ale po wcześniejszych ustaleniach. Jeżeli jesteś zainteresowany, to po prostu napisz do nas! Poza wysokim sezonem, na pewno częściej będziemy realizować takie wyjścia w góry.

Trekking Kanion Mrtvica – zapisy

Aktualny harmonogram wycieczek jakie realizujemy w najbliższych dniach znajdziesz w oddzielnym artykule tutaj.
Zapisy przyjmujemy tylko mailowo na adres: info@hvala.pl

Poprzedni artykułWycieczki po polsku w Czarnogórze
Następny artykuł4 X 4 Jeep Safari w Czarnogórze
Czy moja miłość do Czarnogóry była od pierwszego wejrzenia? Oj przyznam szczerzę, że tak! Od początku byłam zauroczona i żartowałam, że muszę znaleźć tutaj męża, aby zamieszkać na dłużej. Na szczęście znalazłam inny sposób na trwałe związanie się z tym krajem... Założyłam bloga. W tamtym momencie nie zdawałam sobie sprawy, że już wszystkie ścieżki w moim życiu, będą prowadzić w jednym kierunku. Będzie mi miło jak podzielisz się ze mną w komentarzu, od kiedy towarzyszysz mi w tej czarnogórskiej podróży :)

2 KOMENTARZE

    • Mamy nadzieję, że będą zainteresowani i będziemy mogli częściej wychodzić w góry z naszymi czytelnikami. Dziękujemy za miłe słowa o naszej pracy, bardzo dużo pomysłów wychodzi od naszych czytelników, dlatego zachęcamy do pisania komentarzy! Może coś nowego nam podsuniecie 🙂 Pozdrawiamy serdecznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here