Wycieczka do kanionu Mrtvica
Wycieczka do kanionu Mrtvica

Zawsze polegamy na doświadczeniu naszych lokalnych partnerów, dlatego trekking do kanionu Mrtvica realizowany jest przez Eco Tours. Wycieczki organizowane są po angielsku, czarnogórsku, francusku.

Kanionu Mrtvica w Czarnogórze

Kanion Mrtvica znajduje się w centralnej części Czarnogóry, pomiędzy górami Maganik i Moraca. Rzeka Mrtvica ma około 10 km długości, ale większa część jest ukryta w kanionie, którego klify osiągają wysokość do 1250 m. Wycieczka rozpoczyna się w miejscowości Medjurijecje, położonej przy drodze Podgorica-Kolašin, około 35 km od Kolašina. Ze względu na warunki, spacer kanionem rekomendowany jest wiosną i jesienią. W sezonie wakacyjnym temperatury są zbyt wysokie.

Program i szczegóły trekkingu do Kanionu Mrtvica

Trekking rozpoczynamy z Kolašina, skąd organizowany jest transport do miejsca, gdzie zaczyna się szlak. Jeżeli ktoś dysponuje swoim transportem może do dołączyć również w miejscu rozpoczęcia trekkingu. Przygotowanie: należy mieć ze sobą buty trekkingowe, ewentualnie obuwie sportowe zakryte. Temperatury w kanionie mogą być wysokie, więc zalecamy lekką odzież i coś do okrycia. Kijki dostarczają nam organizatorzy. Ważne jest nakrycie głowy i krem z filtrem.

Start ok. 8:30 z Kolašina.
Całość ok. 7 godzin, w tym piknik ok.1 godz.
Stopień trudności: średni poziom trudności, wymaga podstawowej sprawności fizycznej.
W wycieczce mogą wziąć udział osoby od 12-tego roku życia.

Cena: 38 € / osobę, zawiera:

Przewodnika górskiego (lokalna osoba).
Transfer do miejsca startu wycieczki (z Kolasina).
Piknik.

Najlepszy czas na wizytę w Kanionie?

Jak lokalni przewodnicy mówią, najlepiej kanion odwiedzać w maj/ czerwiec (zależy to od ilości śniegu). Zdecydowanie odradzane jest wchodzenie do kanionu w wysokim sezonie lipiec-wrzesień ze względu na dużą ilość węży.

Jak wygląda Kanion Mrtvica ? Zobaczcie vlog z naszej wycieczki !

Trekking Kanion Mrtvica – zapisy

Jeżeli jesteś zainteresowany to możesz dokonać rezerwacji (z wyprzedzeniem) bezpośrednio u organizatora Eco Tours.

Strona internetowa: Eco Tours Montenegro
Email: info@eco-tours.me​
Formularz kontaktowy: tutaj
Tel./ WhatsApp/Viber: +382 67 259 020

2 KOMENTARZE

    • Mamy nadzieję, że będą zainteresowani i będziemy mogli częściej wychodzić w góry z naszymi czytelnikami. Dziękujemy za miłe słowa o naszej pracy, bardzo dużo pomysłów wychodzi od naszych czytelników, dlatego zachęcamy do pisania komentarzy! Może coś nowego nam podsuniecie 🙂 Pozdrawiamy serdecznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here