Wakacje Tadka.
Wakacje Tadka.

W naszym dziale literackim nie zapominamy o najmłodszych czytelnikach. „Wakacje Tadka”, to pierwsza propozycja skierowana do dzieci, dzięki której przeniesiecie się m.in. do Czarnogóry.

Upalne lato, szum morza, piękne plaże, wędrówki po górach, spływ kajakiem, zwiedzanie zabytków lub zwyczajne leniuchowanie do południa… Któż z nas nie marzy o beztroskim wypoczynku? Nie ma chyba dziecka, które nie wypatruje z utęsknieniem czasu wolnego od szkoły i wyjazdu z rodzicami. „Wakacje Tadka” to książeczka, która wprowadzi dzieci w wakacyjny klimat, ale pozwoli też na poznanie nowych miejsc.

Wakacje Tadka - to książka dla dzieci.
Wakacje Tadka – to książka dla dzieci.

Kim jest Tadek?

8-letni Tadzio to rezolutny chłopiec, któremu towarzyszymy na kartach książki podczas dwumiesięcznych wakacji. W lipcu podróżujemy z nim pociągiem do Sopotu, towarzyszymy podczas „Lata w mieście” i wizyty w pizzerii, a także poznajemy tajniki żeglarstwa na półkoloniach. Sierpień natomiast to czas wakacji w Czarnogórze.

Tekst do książki napisała mama chłopca, Alicja Babicz, a całość została opatrzona zdjęciami z rodzinnego albumu. Oprócz fotografii pojawiają się też ładne, kolorowe ilustracje autorstwa Alicji Gadomskiej, dzięki czemu lektura jest bardzo przyjemna w odbiorze.

Bohater książki Tadek był na wakacjach w Czarnogórze.
Bohater książki Tadek był na wakacjach w Czarnogórze.

Wakacje Tadka w Czarnogórze

Podczas wizyty nad Adriatykiem Tadek wraz z rodzicami spędza czas dosyć aktywnie. Oczywiście kąpiele w morzu i plażowanie są ważne, ale nie są głównym zajęciem. Dzięki temu możemy m.in. poznać historię Kotoru, popłynąć na wyspę Gospa od Škrpjela, odwiedzić Monastyr Ostrog, czy też wziąć udział w raftingu na rzece Tarze.   

Książeczka „Wakacje Tadka” jest swego rodzaju pamiętnikiem, ale nie bez znaczenia jest jej aspekt edukacyjny. W krótkich 11 rozdziałach przemycane są informacje praktyczne np. jak poprawnie zaadresować pocztówkę z wakacji, jakie są rodzaje chmur, ile trwa lot do Czarnogóry czy też z czego zbudowana jest łódka regatowa.

Książka o zwiedzaniu Czarnogóry dla najmłodszych.
Książka o zwiedzaniu Czarnogóry dla najmłodszych.

Czytając „Wakacje Tadka” razem z dziećmi, możecie zainspirować się do stworzenia własnego dziennika z podróży. Lektura ta, to również doskonały sposób na zapoznanie najmłodszych z pięknem Czarnogóry i zaplanowanie atrakcji na wspólny wypoczynek.

Tutaj możesz kupić książeczkę Wakacje Tadka:

P.S. Dajcie znać, czy interesuje Was literatura bałkańska skierowana do Waszych pociech.

Moja bałkańska biblioteczka.
Moja bałkańska biblioteczka.

Bałkańska biblioteczka i czwartki z #hvalakultura

Recenzja książki Wakacje Tadka jest kolejną pozycją, która pojawiła się w dziale kultura. Z wielką przyjemnością przyjęłam propozycję redagowania tej części bloga (więcej o mnie i co tutaj robię, możecie przeczytać tutaj) i regularnie przygotowuję dla Was treści. Możecie tutaj znaleźć pomysły, po jaką książkę warto sięgnąć oraz muzyczny kącik, gdzie staram się przekazać Wam moją miłość również do bałkańskiej muzyki. O wszelkich nowościach z tego działu i innych muzycznych, książkowych i filmowych inspiracjach będziecie mogli znaleźć informacje w czwartki na Facebooku i Instagramie pod hasłem #hvalakultura (lub wyszukać na blogu po tagach).

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here