Wirtualne Muzeum Narodowe w Czarnogórze.
Wirtualne Muzeum Narodowe w Czarnogórze.

Wirtualne Muzeum Narodowe Czarnogóry zakończyło projekt umożliwiający zwiedzanie online. Jest to kolejna inicjatywa, która ma ułatwić ludziom siedzenie w domu podczas pandemii koronawirusa. W tym okresie widzimy, że wiele sektorów się przekształca i próbuje zaadaptować do nowego stanu rzeczy, również muzea i atrakcje turystyczne na całym świecie. Wystawy, które obywatele mogą wirtualnie oglądać ze swoich domów, to:

Zwiedzanie wirtualne muzeum w Czarnogórze

Niedawno pisaliśmy, że jest możliwość zwiedzić z domowej kanapy muzea w Cetinje. Nie jest to opcja rozbudowana, ale w formie podobnej do „google view” można pochodzić sobie po m.in. Pałacu Króla Mikołaja i Bilardówce Njegoša (oddzielny artykuł). Takie zwiedzanie daje nam trochę rozrywki w domowym zaciszu i pomaga przygotować się do prawdziwego poznawania z przewodnikiem już na miejscu.

Wirtualne Muzeum Narodowe w Czarnogórze.
Wirtualne Muzeum Narodowe w Czarnogórze.

Wirtualne Muzeum Narodowe Czarnogóry

Za ciosem zwiedzania wirtualnego muzeum w Czarnogórze, został wprowadzony projekt rozbudowania takiej opcji na czas kiedy obiekty są zamknięte. Muzeum Narodowe Czarnogóry niedawno otworzyło swoje 4 wystawy w ramach kampanii Życie kultury #ostanidoma tłum. #zostańwdomu, rozpoczętej przez Ministerstwo Kultury. Celem projektu jest oferowania treści kulturalnych i artystycznych mieszkańcom w czasach domowej kwarantanny. W tej opcji zwiedzania online widzimy różnice na plus z poprzednimi obiektami. Wirtualne Muzeum Narodowe Czarnogóry zostało rozbudowane m.in. ma oprawę muzyczną, zdjęcia, które można powiększyć w lepszej jakości klikając na symbol „i” czy przewijać zwiedzanie na pasku menu.

Dostępne są 3 wystawy do zwiedzania wirtualnego Narodowego Muzeum Czarnogóry:

  • Link do zwiedzania: 1 wystawa – gdzie są plakaty i fotografie z czasów Jugosławii
  • Link do zwiedzania: 2 wystawa – tutaj piękne eksponaty dawnych ubiorów
  • Link do zwiedzania: 3 wystawa – w tej możemy zerknąć na elementy jednej z najstarszych drukarni na świecie
Wirtualne Muzeum Narodowe w Czarnogórze.
Wirtualne Muzeum Narodowe w Czarnogórze.

Wirtualne zwiedzanie Czarnogóry

Zgodnie z oświadczeniem Ministerstwa Kultury, w najbliższych dniach będą również dostępne wirtualne wizyty w Muzeum Etnograficznym czy nawet Mauzoleum Njegoša na Lovćen. Przyznam szczerzę, że nie mogę się doczekać. Zawsze nas cieszą takie małe inicjatywy, gdzie Czarnogóa takimi małymi krokami, na miarę swoich możliwości chce dorównać światowemu poziomowi. My bardzo to cenimy i przekazujemy dalej.

PS: Już niedługo na blogu wskoczy kolejny artykuł o wirtualnym zwiedzaniu, tym razem wyskoczymy podziwiać krajobraz. Kto chętny na wirtualną wycieczkę w góry? 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here